Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fontlar Bilgisayarımı Kasıyor

eternalist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.icradanihaleler.com
Arkadaşlar bugüne kadar fontların hepsini C sürücüsüne Windows>Fonts Klasörüne yüklemiştim, ancak şu anda bu fontların fazlalığından photoshop programı açılmıyor. Bu fontları D sürücüsü üzerinden kullanmanın bir yolu var mı? Yada C ye yüklenmeden kullanmanın basit bir yolu var mı? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
corel x4 de

Arkadaşlar bugüne kadar fontların hepsini C sürücüsüne Windows>Fonts Klasörüne yüklemiştim, ancak şu anda bu fontların fazlalığından photoshop programı açılmıyor. Bu fontları D sürücüsü üzerinden kullanmanın bir yolu var mı? Yada C ye yüklenmeden kullanmanın basit bir yolu var mı? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

font navigator üzerinden d deki fontları kullanabiliyorsun ama photoshopta öyle birşey varmı bilmiyorum 800'den fazla font yükleme işlemci ve ram'ine göre evdeki bilgisayarımda 2000 font var ama onda 8 gb ram var işyerinde ise sayıyı 900 fontta bırakıyorum

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Suitcase gibi programlar var..
Bunlar sorununa çare olabilir..
İstediğin fontları aktif edip istemediklerini deaktive edebiliyorsun

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
font navigator üzerinden d deki fontları kullanabiliyorsun ama photoshopta öyle birşey varmı bilmiyorum 800'den fazla font yükleme işlemci ve ram'ine göre evdeki bilgisayarımda 2000 font var ama onda 8 gb ram var işyerinde ise sayıyı 900 fontta bırakıyorum

benim işyerimdeki pc de 1 gb ram var core duo ve 3000 e yakın font yüklü photoshop ve corel kasmıyor ??

helvetica neue

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sistem klasöründeki yüklü fontlar sistem açılışından önce sayılıp kontrol edilir, bu yavaşlamaya sebep olur, bunun önüne geçmek için photoshop ile kullandığınız fontları C:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts (yok ise oluşturun) içine atarsanız sisteminizde rahatlar photoshop ta.

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
değerli meslektaşım C ye fazlafont yüklemek elbette sakıncalıdır çünkü her bir font sanki sistem dosyası gibidir sadece sık kullanılan fontlar haricinde font yüklemek iyi olmaz
eğer bir font lazımsa fontnavigatörden bakın sonra sürükleyerek karşıya atın font navigatörü kapatmadan yazıyı convertleyip tekrar soltarafa geri sürkleyin böylelikle hem fontlar sabit kalır hemde rahat çalışırsınız iyi çalışmalar

çetin_bey

🌱Yeni Üye🌱
muhammet ayan ben o programı bulamadım kardeş yaa yardımcı olabilcegin durum varmı