Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

fontu korumak

hmalkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
..

word'den kopyaladığım bir metni indesign'da yeni bir döküman açıp yapıştırddığımda aynen word'deki fontu ile yapışıyor. fakat ben bu metni daha önceden elimde olan bir indesign dökümanına yapıştırmak istiyorum. bunu yaptığımda word'deki font yerine indesign dosyasında önceden kullanılmış olan fontta yapışıyor. bunu nasıl engellerim?

(lütfen indesign'da da aynı fontu bulup seçmeyi önermeyin. ben mevcut biçimlendirmeden etkilenmeden bir yazıyı indesign'a nasıl ekleyeceğimi öğrenmek istiyorum.)

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
(...fontta yapışıyor ) fontun değişmesi olarak anlıyorum; degişmemesi için Word içindeki fontu korumak için

File >Place açılan pencereden Show Import options işaretleyin ve Word dokümanınızı secin

Word dokümanınızı açılırken bir pencere açılacaktır.

1.seçenek işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifize eder

2. seçenek işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır

Umarım sorunuzu doğru anlamışımdır :)

hmalkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim. sorduğum şey buydu. yani indesing dökümanımdaki biçimlendirmeden etkilenmeden word'deki biçimi ile yapıştırmak. fakat ben indesign dökümanımda varolan bir metin kutusundan bir paragrafı silip yerine worddeki bir paragraf yazıyı yapıştırmak istiyorum. yapıştırdığımda ise indesigndaki metin kutusunda silmiş olduğum eski paragrafın biçimi ile yapışıyor :/

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Word belgesini sürükleyip yazı alanına attığımızda olmuyor,
olsa bile her zaman yapamıyoruz ctrl+d ile çağırmamız şart mı bir ayarı yok mu?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Daha önce 2. seçenek işaretliyse ve döküman cağırmışsanız ve daha sonra sürükle bırak yöntemini uyguladığınızda fontlar korunuyor

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅