Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Foruma Logo Yüklemek... (brandsoftheworld kullanarak)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑

Çizmiş olduğunuz logoları brandsoftheworld.com sitesini kullanarak paylaşmak için öncelikle siteye girip elimizde ki logo çizimlerini siteye yüklememiz gerekmektedir. Bunu yaparken önemli ayrıntılardan biri olan dosya formatlarımız Bitmap yani biteşlem formatlı çizimler hariç dosyalarımızın vektörel tabanlı (*.cdr, *.ai, *.fh, *.eps, *.pdf vb…)olması gerekmektedir.

Çok kısa sürede yapacağımız yükleme ile çalıştığımız logoların paylaşım yapabilmek için aşağıda ki adımları uygulayınız.

1) brandsoftheworld.com a girdiğimizde öncelikle ana sayfa ekranımıza gelecektir. Eğer logo yüklemek istiyorsak sağ üst köşede ki “Upload” butonuna tıklıyoruz.

2) Upload butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada ki upload yapacağınız dosya ve bununla ilgili bilgileri gireceğiniz bölüme ulaşabilirsiniz. Aşağıda ki örnekte benim doldurmuş olduğum alanlarda ki bilgileri kendi bilgilerinizi yazarsanız logo arandığında bu bilgiler görülecektir.

brand name: Sitede arama yapıldığında logonuza ulaşmak için logo ismi girilmesi gereken alan.
vector file : Vektörel dosyanızı (logo) yükleme yapacağınız alan.
description : Logonuz ile iligli tanımlama yazacağınız bölüm.
url : Logo ile alakalı olabilecek varsa internet adresi.
author : Logo ile alakalı olabilecek varsa internet adresi.
country : Ülke
category : Logonuz ile iligli kategori ismi.
thumbnail : Site içersinde logonuza ait önizleme resmi.

3) Yukarıda ki örnekte görmüş olduğunuz alanları doldurduktan sonra “upload” butonuna tıklayıp logomuzun siteye yüklenmesini bekliyoruz. Logomuz yüklendikten sonra internet tarayıcımızın adres çubuğunda ki link logonuza ait olan linktir. Artık site içersinde arama yapıldığında logonuz isteyen arkadaşların ulaşabilmesi için yapmaları gereken brandsoftheword.com sitesine girip arama yapmaktır.

Not:Çalışmalarınızı convert etmeyi unutmayınız.