Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğrafçılık sertifikası ?

grungeman

🌱Yeni Üye🌱
Böyle bir sertifikaya nasıl sahip olabilirim ? Yada olmalı mıyım ?
* Tamamen iş amaçlı kullanıyorum.

leod

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nasıl bir sertifika? Görüntü yok. Ayrıca fotoğrafçı olarak iş arıyorsanız sertifika yerine bir portfolyönüz olsa daha iyi olur bence. Sertifika, eğitimi tamamladığınızın göstergesi olabilir ama nasıl uyguladığınız ya da uygulayabildiğinizi kanıtlayacak fotoğraflarınız olsa etkili olur.
Kolay gelsin.

slmnduman

🌱Yeni Üye🌱
bir kaç yolu var aslında; halk eğitim veya belediyelerin açtığı yada Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu na bağlı derneklerden sadece kurs bitirme sertifikası alına bilir. bildiğim kadarı ile akşam sanat okullarında ustalık ve kalfalık belgesi veriyorlar. ama aylık düzenli gitmek gerekiyor. Ortalıkta okadar çok fotoğraf kursu dolanıyor ki 1 ay eğitim alan parası da varsa hemen bir yer tutup fotoğraf eğitimi vermeye kalkıyor oralardan uzak durun derim.kişisel ders daha iyidir varsa şehirleriniz de soyunu sopunu araştırıp fotoğraf eğitimi alabilirsiniz ama sertifika vermezler portfolyo oluşturmada yardımcı olurlar. iyi biri ise işi öğretir.

egepia

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Açık öğretim fakültesinde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü düşünmeni tavsiye ediyorum...Sertifkdan daha çok işine yarayacağı kesin olan bir diplomaya sahip olabilirsin...