Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğrafı karelere bölme

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
resmi karelere bölme

Bir arkadaşım fotoğrafı kareler haline bölmeyi sormuş photoshop soru ve sorunlarınız forumunda bende biraz yardım etmek istedim biraz uğraştım
dreamsofafantasyworld17.jpg

1)Arkadaşlar ilk başta bilmeyenler için, ctrl+o tuş kombinasyonuyla açılan iletişim penceresinde resmi bulup açtım.Daha sonra shape tool yardımıyla yatay çubuklar oluşturdum,bukular arası ölçü de cetvel kullanmadım göz kararı...
3804077b.jpg

2)Shift tuşu yardımıyla, move toolu kullanarak resimde oluşturmuş olduğum shape'ları seçtim birden layer paletinde göründüğü gibi.
a9c47d12.jpg

3)Daha sonra Ctrl+ E yapıp seçili shape'lar birleşip rasterize layer halini aldı(shape değil artık) ve daha sonra imleci ctrl tuşuna basarak seçili layer üzerine tıkladım, layerdaki içerikler seçili oldu.

7d5bf5b3.jpg

4)Daha sonra background adlı layerımı seçip 'delete' tuşuna basıyorum...
515d4bee.jpg

5)Daha sonra shapelerı rasterize yaptığım layerı çöp kutusuna atıyorum...
Resmin son görünüşü bu;
248450a8.jpg

Sizler fotoğrafı kareler halinde göstermek istiyor iseniz dikey shape'larda oluşturun, ben sadece yatay shape'lar oluşturduğumdan böyle...

Yardımcı olabildimse bana ne mutlu :)

bybarut

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler paylaşım için bu da değişik bir çalışma olmuş

VahitBey

🌱Yeni Üye🌱
Eline sağlık kardeşim güzel paylaşım...
Ama arkadaşlara bi tavsiyem bunun için hazır action'lar var onlardan faydalanabilirler.

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Eline sağlık kardeşim güzel paylaşım...
Ama arkadaşlara bi tavsiyem bunun için hazır action'lar var onlardan faydalanabilirler.

Öncelikle sağol .Paylaşım değil, kendi anlatımım ve fotoğrafın sağ alt köşesine dikkalice bakarsan 'ademyalcin(tylcn) ' yazıyor. Actionlar var doğru :) Lakin nasıl yapıldığını anlamazsan action kullanmanın ne yararı var ? İstesem action halinde paylaşırdım. Zoru öğrenmekle başla kolayı öğrenirsin bu da benim tavsiyem kusura bakmazsan.

Son düzenleme:

s Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İkisinin çok farklı çalışmalar olduğunu biliyorsundur diye umuyorum. Yinede anlatımın için teşekkürler.