Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotograflarinizi Gonderin Beraber Yorumlayalim..

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Bu konuya gondereceginiz fotograflari burada hep beraber tartisalim, elestirelim, kendimizi ve fotograflarimizi nasil gelistirebiliriz, nelere dikkat etmeliyiz ogrenelim, kendi bilgi ve tecrubelerimizi paylasalim...

-Fotograflarinizi kucuk boyutlarda yukleyiniz, tam boyut yuklenen fotograflar silinecektir.

-Sadece kendinize ait fotograflari paylasiniz.

-Sadece fotograf degeri olan fotograflarinizi paylasiniz.

Tesekkurler...

Benzer konular

AkşamaDoğru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar;
Kayseri'de çektiğim 2 fotoğrafı paylaşmak istedim.
Kullandığım ekipmanlar Canon EOS 40D + Tamron 17-50mm f2.8

a7da810e9e2995ad3af92d13ba0f5f95.jpg

d4032ae5b9090126726204055b743f09.jpg

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
ilk fotograflari gonderdiginiz icin kutlarim, bu tip konular da genelde insanlar biri one atilsin ben sonra gonderirim diye dusunurler, eminim bundan sonra fotografla ilgilenen bir cok uye bizimle fotograflarini paylasacak bir cok usta da onlari yorumlayacaktir...

Fotograflara gelince, bence konu olarak cok iyi dusunulmus. Pozlama ve isik harika fakat birinci fotograf ta arka fon siyah beyaz mi yoksa bana mi oyle geliyor? Photosop`ta oynanmis gibi biraz... Ben sizin yerinizde olsam birinci fotograf icin buyuk kizin hemen sag tarafindan kamerami pozlar obur iki cocugu da kadraja alir, baktiklari yone dogru bir deneme cekimi yapardim hem o zaman alan derinligini daha iyi yakalamis olurdunuz hem de biz de neye baktiklarini gorurduk :) Bu tip portre cekimlerinde bence konuya biraz daha yaklasilmali ve alan derinligi yaratarak mumkun oldugunca portre on plana cikarilmalidir diye dusunuyorum... Ne demis unlu fotografci Robert Capa: '' Eger fotograflariniz iyi degilse konuya yeterince yakin degilsiniz demektir...

Ikinci fotografa gelince onda da gayet guzel dusunulmus bir kompozisyon var, isik da gayet hos kullanilmis fakat o fotografiniz da da konuya cok uzak kalmissiniz, o anki konumunuzu tabi ki bilemeyiz ama keske biraz daha yakinlasip konuyu iyice kadraja oturtsaymissniiz. Bu sekilde cok bosluk kalmis konunun etrafinda, dagiliyor insnin dikkati...

Fotograflarinizi paylastiginiz icin tekrar tesekkurler. Size kesinlikle Robert Capa nin fotograflarini inclemenizi tavsiye ederim, kendisi savas fotografcisi fakat konularina yakinligi ve kadraja almasi o kadar muhtesem ki insan dalip gidiyor saatlerce fotograflarina..

AkşamaDoğru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Değerli yorumların için teşekkürler Poseidon.
Burası değişik bir bölge insanlara çok fazla yaklaşamıyorsunuz ben de çekingen bir insanım biraz onun için geriplanda kalabiliyorum.
Sadece bunun için bir tele lens edindim.Daha önce kullandığım lens Tamron 17-50 f2.8 idi şu an Canon 70-200 f4.0 var.Geniş açıda tamronu dar açıda canonu dar açıda kullanıyorum.

grafiker72

🌱Yeni Üye🌱
Keşke 3/1 kuralına uygun çekseydin. Daha etkili olurdu. ama yinede çok güzel yakalamışsın. özellikle yaşlı teyze.

hackmemo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tüm fotoğraflar Urfa/Halfeti'de çekilmiştir. Fotoğraf makinem olmadığından mp5 ile çektim. Umarım beğenirsiniz..

LUTFEN SADECE FOTOGRAF MAKINESI ILE CEKTIGINIZ FOTOGRAFLARINIZI GONDERINIZ. FOTOGRAF DEGERI OLMAYAN, CEP TELEFONU, VIDEO KAMERA VB. ILE CEKILMIS FOTOGRAFLARINIZI GONDERMEYINIZ.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Amatörce kendi gözümü çektiğim bir fotoğraf daha çok makro fotoğraflar hoşuma gittiği için makro fotoğraflar üzerinde deneyim sahibi olmaya çalışıyorum. Fotoğraflarımı Canon Ixus 50 ile çekiyorum.

Gözüm
img8751l.jpg

Ufak Ama Kaktüs Ağacı :)
img8811.jpg

Şimdilik bu kadar, Bu konu gerçekten çok güzel bir konu olacak eminimki, fotoğraflar hakkında çok fazla eksiğim var yorumlar v.s. ile siz değerli hocalarımızın bir yarısı kadar oluruz inş.

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Amatörce kendi gözümü çektiğim bir fotoğraf daha çok makro fotoğraflar hoşuma gittiği için makro fotoğraflar üzerinde deneyim sahibi olmaya çalışıyorum. Fotoğraflarımı Canon Ixus 50 ile çekiyorum.

Gözüm
img8751l.jpg

img8811.jpg

Şimdilik bu kadar, Bu konu gerçekten çok güzel bir konu olacak eminimki, fotoğraflar hakkında çok fazla eksiğim var yorumlar v.s. ile siz değerli hocalarımızın bir yarısı kadar oluruz inş.

Fotograflariniz icin tesekkurler, sanirim makro fotografcilik baya ilginizi cekiyor... Bence gayet guzel denemeler yapmissiniz, tabi kendinizi gelistirmek yine sizin elinizde... Bunun icin bence biraz daha makro fotografcilikla iligli fotograflar inceleyin ve bol bol pratik yapin..

Fotograflara gelince.. Bence kompozisyonlari gayet iyi secmissiniz, fakat birinci fotografta kadraj sorunu var gibi, ozellikle goze yanisyan goruntu cok iyi olmasina ragmen kadrajdan ve objeye uzakliktan o yansima iyi yakalanamamis. Eger goze biraz daha karsidan yaklasmis olsaydiniz o zaman yansamayi gayet iyi alabilirdiniz..

Ikinci fotografta da kompozisyon gayet basarili fakat arka plan secimi biraz yanlis olmus.. Genelde makro fotograf cekerken ozellille bitki veya bocek fotograflari arka plani cok iyi secmeniz lazim, eger karisik bir arka plan secerseniz goz, objeye tam odaklanamaz ve daginiklik olusur, arka planin gayet sade olmasi bence yerinde bir secimdir. Mesela bir bitki ya da bocek fotografi cekerken arka plani tek renk ya da sade tutarsaniz bence gayet iyi bir sonuc alirsiniz. Ayrica kaktus fotografinda yine kadraj sorunu var, kaktus tam olarak kareye girmemis..

Bence calismaya ve bol bol fotograf cekmeye devam edin, eminim ki basarili sonuclar alacaksiniz, soyledigim gibi bol bol fotograf inceleyin ve pratik yapin..

Baska fotgraflarinizi da bekliyoruz...

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️

Gözüm
img8751l.jpg

img8811.jpg

gerçekten güzel bir konu olmasına kesinlikle bende katılıyorum..
fotoğraflara gelince netlik açısından güzel gözüküyolar..
gözde alttaki kısım biraz fazla flulaşmış gibi gibi geldi..kaktüs ağacında da sağ taraftaki boşluk yerine keşke kaktüse biraz daha yer verseymişsiniz..belki kadrajı bilerek böyle ayarladınız bilmiyorum..emeğinize sağlık..kolay gelsin..

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
eskişehir eski belediye binası gece çekimim

01 mayıs 2009 gece 10,30 da çekildi birde bana yorum yapın eksikliklerimi söyleyin:
porsuk bulvarı başında köprübaşı diye tabir edilen yerdedir yıllarca eskişehir belediyesi olarak hizmet vermiştir son zamanlarda tepebaşı belediyesi için hizmet vermişti taşınana kadar tepebaşı belediyesi
dsc07434g.jpg

Son düzenleme:

RaTRoJaN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.flickr.com
01 mayıs 2009 gece 10,30 da çekildi birde bana yorum yapın eksikliklerimi söyleyin:
porsuk bulvarı başında köprübaşı diye tabir edilen yerdedir yıllarca eskişehir belediyesi olarak hizmet vermiştir son zamanlarda tepebaşı belediyesi için hizmet vermişti taşınana kadar tepebaşı belediyesi
dsc07434g.jpg

Guzel bir calisma olmus ama pozlama suresini 1 yada 2 saniye daha fazla olsaydi nasil olurdu diye merak ediyorum.:wink: Ellerine saglik.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
teşekkürler

Guzel bir calisma olmus ama pozlama suresini 1 yada 2 saniye daha fazla olsaydi nasil olurdu diye merak ediyorum.:wink: Ellerine saglik.

teşekkürler güzel yorumun için bir dahakine dediğin gibi süreyi uzatırım birde tramvay geçerken köprü sallanmasa sony dsc-h5 makine ile çektim bu arada

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
ee acemiyiz olucak o kadar :) şimdi mesgale etmeden sonra ki fotoğraflarım da nacizane dediklerinizi göz ardı etmiyeceğim den emin olabilirdiniz :)

fotoğraflarım ın altına '' flood yapmayın '' demeden önce ( o kadar mesaj yazma gereği duymuşken) fotoğraflarım hakkında da yorum almak isterdim :)

Fotograflariniz icin tesekkurler.. Fakat yorum yapmadan once bir seye aciklik getirmek isterim.. Forumda acemi olmaniz illah art arda mesaj yazacaginiz ya da gereksiz mesajlar yazacaginiz anlamina gelmez. Acemi kullanicilar icin forum kurallari var sanirim konu acmadan once onlari guzelce okumalisiniz.

Konudaki gereksiz, fotgrafcilikla bir alakasi olmayan butun mesajlari sildim. Burasi fotograflarin paylasildigi, yorumlandigi bir konu eger geyik yapacaksaniz graficafe bolumu var orada yapabilirsiniz istediginiz kadar...

Tekrar sizlerden rica ediyorum: Lutfen fotografcilikla alaksaiz mesajlar yazmayin, geyik yapmayin...

Tesekkurler...

Fotograflariniz gayet guzel, sanirim makro fotorafcilikla ilgileniyorsunuz. Bence arkadaslarinda dedigi gibi buraya butun fotograflarinizi gondereceginize kendi fotograflarinizin oldugu bir konu acsaniz daha iyi olmaz mi sizce? Bu konuda genelde 2 ya da 3 fotograf yoruma sunuluyor...

dsc07434g.jpg

Bence kompozisyon gayet hos, yakalamak istediginiz konuya biraz uzak kalmissiniz. Bu tip gece cekimlerinde genelde tripod kullanilmalidir cunku pozlamayi uzun tutacaginiz icin kameraya girecek isik orani fazla olacaktir ve en ufak el bir sallanmasinda fotograf bulanik ve net cikmayacaktir.. Ratrojan`in dedigi gibi pozlama suresini bir iki saniye daha uzun tutabilirdiniz. Kullandiginiz makineyi biraz inceledim sanirim manuel ayarlari da var, bize fotograflari cektiginiz ayarlari soylemeniz mumkun mu? Eger otomatik modda cektiyseniz bence bir daha ki sefere manuel modda birden fazla cekim yapmayi deneyin ve bizimle paylasin.. Ayrica gece fotograflari cekmek istiyorsaniz size onerim bunu hava cok kararmadan gunes hemen battiktan sonra yapmaniz, cunku en iyi sonucu bu sekilde alirsiniz...

Yeni fotograflarinizi bekliyoruz..

Tesekkurler

Son düzenleme:

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
teşekkürler

Bence kompozisyon gayet hos, yakalamak istediginiz konuya biraz uzak kalmissiniz. Bu tip gece cekimlerinde genelde tripod kullanilmalidir cunku pozlamayi uzun tutacaginiz icin kameraya girecek isik orani fazla olacaktir ve en ufak el bir sallanmasinda fotograf bulanik ve net cikmayacaktir.. Ratrojan`in dedigi gibi pozlama suresini bir iki saniye daha uzun tutabilirdiniz. Kullandiginiz makineyi biraz inceledim sanirim manuel ayarlari da var, bize fotograflari cektiginiz ayarlari soylemeniz mumkun mu? Eger otomatik modda cektiyseniz bence bir daha ki sefere manuel modda birden fazla cekim yapmayi deneyin ve bizimle paylasin.. Ayrica gece fotograflari cekmek istiyorsaniz size onerim bunu hava cok kararmadan gunes hemen battiktan sonra yapmaniz, cunku en iyi sonucu bu sekilde alirsiniz...

Yeni fotograflarinizi bekliyoruz..

Tesekkurler[/QUOTE]
evet manuel ayarları var alan uzak mecburen uzak kalıyorsun çünkü arada meşhur porsuk var eskiden kayıklar vardı yüzen yaklaşabilirdim ama şimdi zor birazda suda yansıması hoşuma gidiyor ondan böyle çekiyorum manuel modda çektim bunubir dahakine pozlamayı daha uzun tutayım tripod kullanmadan çektim köprünün korkuluklarına koyarak atramvayın sarsıntısı olduğu zaman köprü sallanıyor tripodda olsa tramvayın vb araçların geçişi olmadan yakalamak lazım teşekkürler inşallah uygun bir zamanda çekip daha fazlalarını yollarım

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
evet manuel ayarları var alan uzak mecburen uzak kalıyorsun çünkü arada meşhur porsuk var eskiden kayıklar vardı yüzen yaklaşabilirdim ama şimdi zor birazda suda yansıması hoşuma gidiyor ondan böyle çekiyorum manuel modda çektim bunubir dahakine pozlamayı daha uzun tutayım tripod kullanmadan çektim köprünün korkuluklarına koyarak atramvayın sarsıntısı olduğu zaman köprü sallanıyor tripodda olsa tramvayın vb araçların geçişi olmadan yakalamak lazım teşekkürler inşallah uygun bir zamanda çekip daha fazlalarını yollarım

mutlaka baska fotograflarda bekliyoruz.. Bence gece cekimlerine biraz daha yogunlasin derim, ayrica bol bol fotograf incelemek onemli.. isiginiz bol olsun...

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
11401365.jpg

arkadaşımda eski bi yer vardı içini merak edip çekioduk..tam çıkarken binanın silüeti hoşuma gitti çekiodum.. aniden arkadaşım öne çıktı ve böle bişi çıktı ortaya:)

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Buyuk boyutlardaki butun fotograflar silinmisir. Lutfen fotograf yuklerken boyutlarini kuculterek ekleyiniz, aksi takdirde sayfayi acmak en az 10 dakika aliyor! Ayrica gereksiz butun mesajlarda silinmistir.

Tesekkurler...

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
11401365.jpg

arkadaşımda eski bi yer vardı içini merak edip çekioduk..tam çıkarken binanın silüeti hoşuma gitti çekiodum.. aniden arkadaşım öne çıktı ve böle bişi çıktı ortaya:)

Öncelikle başarılarınızın devamını diliyorum..

Teknik olarak, fotografın siyah beyaz dengesinde bi sıkıntı var diye düşünüyorum. buda kadrajın dikey değil yatay alınmış. Dikey alınsaydı belki derinlik ve kompozisyonla ilgili olamayan siyah alanların az oluşu hem figür ön plana çıkaracak hemde renk dengesi sağlanmış olabilirdi

Aynı şekilde dikey kadrajda figür fotoğrafın soluna dayalı şekilde görüneceğinden kadraj bakımından sıkıntının giderilebileceğini düşünüyorum

emeğinize sağlık..

saygılar