Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

FreeHand açılış ayarları ???

sahip

🌱Yeni Üye🌱
Freehand da her yeni sayfa açtığımda ölçü birimi points ve sayfa ebadı letter oluyor bunu değiştirebilirmiyiz ?? yardımcı olursanız sevinirm

Benzer konular

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
size bi ayar gönderecektim tabi mac için olsayd›... sistem ayn›s› gibiyse pc de hiç bakmad›m prefences ayarlar› olmal› orda Document var ordan new document template var ordaki Defaults A4 ayar›na getirmeniz yeterli olacakt›r. Dahada olmad› Freehand'in içinde 11 klasörü var onun içinde English ordan settings yanda aç›lan penceden bu tarif etti€im yerden defaults a4 klasörünü bulun ve seçin muhtemelen yükler... Tabi flu an sadece tahmin yürütüyorum Mac için izlenecek yol buydu pc için de olur umar›m.. olumlu veya olumsuz tekrar dönerseniz sevinirim.

sahip

🌱Yeni Üye🌱
prefences ayarlar› olmal› orda Document var ordan new document template var ordaki Defaults A4 ayar›na getirmeniz yeterli olacakt›r

yeterli oldu çok saolasın

hale_ozln

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benimde bu konuyla aklıma takılan bişiy var ben frehandi her açtıgımda klasik ayarları uyguluyor işte ölçü birimi points stroke kalnlıgı 1 punto stroke çizgisi siyah renkte bunları da değiştirme imkanımız var mı yani ben frehandi her açtıgımda işte stroke kalınlıgı otomatikman hearline olsun çizgi rengi olmasın ölçü birimi mm olsun falan filan gibi preferences ayarlarından baktım ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim (mac için)

Lifetime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
• Yeni bir döküman açın.
• Açılmasını istediğiniz sayfadaki tüm ayarları yapın. (Çizgi renig, kalınlığı, yazı stili puntosu, vs.. olmasını istediğiniz ne varsa.)
• File menusunden save komutunu seçin. Dosya türü olarak Freehand Template (.ft11) i seçin.
Dosya ismi kısmına "defaults" yazın ve;
-Mac için:
Freehand'in içinde 11 klasöründe English klasöründeki "defaults.ft11" dosyasının üzerine kaydedin.
- Pc için: c:/Program files/macromedia/freehand 11/English Klasöründeki "defaults.ft11" dosyasının üzerine kaydedin.
-Pc 64 bit sistemler için yol: C:\Program Files (x86)\Macromedia\FreeHand 9\English klaösürdür.

Son düzenleme: