Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand'de tablo çizimi sorunu...

GizeeMm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar FreeHand de sudoku yapıcam da kareler eşit olacak şekilde 9x9 luk tabloyu nasıl çizebilirim daha yeni öğreniyorum programı yardım ederseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sorunuzu doğru anladıysam, önce 9 cm'e 9 cm bi alan açın içine de 9 mm'ye 9 mm bi alan daha açın sonra 9mm'lik alanı Window>Transform penceresinden enine ve boyuna çoğaltın.

j7ynz.png

GizeeMm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zaten kendi ölçüleri varki ama 9*9 kareli sudoku olucak karelerin boyutlarını eşit şekilde ölemi ayarlayabilirm yine aynı şekilde transformdan ?

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
zaten kendi ölçüleri varki ama 9*9 kareli sudoku olucak karelerin boyutlarını eşit şekilde ölemi ayarlayabilirm yine aynı şekilde transformdan ?

9*9 kareleri eşit şekilde yan yana alt alta araları açılmadan kopyalamak mı istiyorsunuz?

GizeeMm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
9*9 kareleri eşit şekilde yan yana alt alta araları açılmadan kopyalamak mı istiyorsunuz?

neden anlatamıyorum yada aynı şeyi söylüyoruz ben anlamıyorum bana bi mail adresi verebilir misiniz ekran görüntüsü göndereyim size ?

GizeeMm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pB9V1Qq.jpg

ben şu resim yükleme işini bir türlü beceremiyorum nedense sinir oluyorum ya pufss !!

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
CslUnht.jpg

sanırım oldu bunun gibi işte buna benzer bişey oluşturcam.

Şimdi oldu... :D

CslUnht.jpg

Alanın tamamı 9x9 ise kareler kalın çizgili karenin biri 3 cm dir içindeki küçükler 1 cm.

Önce birtane büyük kareyi çizin sonre içine path ile ince çizginin birini çizip eşit olarak transform ile kopyalayın sonra bitmiş halinden transform ile kopyalayın tamamdır.

Transform ile kopyalarken mesela karenin ölçüsü diyelin 5 cm ye 5 cm yan yana kopyalarken x (en) kısmına 5 yazıyorsunuz copies (adet) kısmına da kaç tane olacaksa yazıyorsunuz sonra move kısmına tıklayıp istediğiniz kadar yan yana kopya alabilirsiniz hiç aralarını bozmadan.

Bunları nasıl ve nereden çizeceğim bilmiyorum derseniz kare için Tools>Rectangle, çizgi için Tools>Pen

GizeeMm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şimdi oldu... :D

CslUnht.jpg

Alanın tamamı 9x9 ise kareler kalın çizgili karenin biri 3 cm dir içindeki küçükler 1 cm.

Önce birtane büyük kareyi çizin sonre içine path ile ince çizginin birini çizip eşit olarak transform ile kopyalayın sonra bitmiş halinden transform ile kopyalayın tamamdır.

Transform ile kopyalarken mesela karenin ölçüsü diyelin 5 cm ye 5 cm yan yana kopyalarken x (en) kısmına 5 yazıyorsunuz copies (adet) kısmına da kaç tane olacaksa yazıyorsunuz sonra move kısmına tıklayıp istediğiniz kadar yan yana kopya alabilirsiniz hiç aralarını bozmadan.

Bunları nasıl ve nereden çizeceğim bilmiyorum derseniz kare için Tools>Rectangle, çizgi için Tools>Pen

BEN BÖLE OLUŞTURMUŞTUM Bİ BAKAR MISIN EŞİT Mİ ?
yQIOxg0.jpg

GizeeMm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eşit değil...

Buraya bi örnek yükledim pdf bunu indir istersen üzerinden çalış.

dosya.tc - cretsiz, hzl ve kolay dosya paylam

örnek:

[ımg]https://c1301.hizliresim.com/15/r/j80db.jpg[/ımg]

teşekkür ediyorum bu çalışmayıda alıyorum ama benim yaptığımıda eşitledim 6,5 6,5 olarak ölçüsüne göre eşitlendi istenilen ölçü olmasa sıkıntı yokta ölçülü isteniliyo yani.yardımların için çok çok teşekkürlerr işime yaradı.