Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

gazete için quarkXpress önerileriniz?

castro33

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben bir gazeteye gircem.bana önerileriniz neler olur

Benzer konular

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
uzakdur :))) (tecrübe konuşuyor)

çok sitresli bir iş gazetecilik.. gecesi gündüzü belli olmaz.. aldığın tatmin etmez.. vs vs... ama sen bilirsin... ekmek parası... :)))

mebfb

🌱Yeni Üye🌱
bencede uzak dur kardeşim hazırlaması basması dağıtması herşeyi bir dert alacağın ilan ve reklam parası bunları karşılamıyor ve büyük bir zaman kaybı. Başka bir alternatif bulman iyi olur bence...

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
yaptiginiz isi, tecrubenizi, bildiginiz programlari (eger yazi islerinde calisacaksaniz) soylerseniz daha cok yardimci olmaya calsiriz, gazete'nin bi suru bolumu var...

castro33

🌱Yeni Üye🌱
gazetede tasarımcı yazı işleri sonraki aşamalarda reklam logo falan.

kulibico

🌱Yeni Üye🌱
Castro Grafiker olmak istiyorsan hiç tavsiye etmem. Bildiklerini de unutuyorsun.
Ben sayfa operatörüyüm. sana bir plan verirler sen de onu uygularsın o kadar. Gerçekten grafiker falan olmak istiyorsan hiç gerek yok. Ayrıca diğer arkadaşlarında söyledikleri gibi aman aman bi para da vermezler. Hele yerel gazetede isen unut. Neresi olursa olsun. 5 yıldır Quark ta sayfa yapıyorum elime ne geçti hiçbişey. İllaki istiyorsan bence Quark çalış derim. Onun haricinde çok da fazla bir program bilmene gerek yok. Son zamanlarda indesign'a yöneldilerse de quarkla çalışmak çok daha kolay ve hızlı. Quarkda 20 dk. da biten sayfa İnd. da 30-35 dk yı buluyor.

castro33

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bazı ailevi problemlerim var.ve onlarda sığ bir düşünce var gazete amcamın ilride reklam ajansı açmayı düşünüyorum.ayrıca tavsiyelerinde haklısın ama mecburiyet işte

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kesinlikle uzak dur.... Bildiğin herşeyi unutursun....

ares41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bende bir gazete de görsel tarasımcıyım. quarkı süper bilirim. hatta photoshop. freehend de biirim. ve sayısını bilmediğim birsürü program. nasılmı öğrendim asıl mesleğim system destek uzmanıysım. istanbulda çok firmaya destek verdim. sonra kocaeli hayatı ve yerel gazete. ben şu anda bir fabrikada çalışan isandan çok daha fazla para alıyorum. günde 8 sayfa yapıyorum. saat 5'de başlayıp 7 de bitiriyorum. hee gelelim bildiğim programlara. o saat 5 e kadar olan bölümde siz değerli arkadaşlarımın verdiği teknik bilgilere bakıyorum. parası az ama çok az değil. Stresimi var ama zevkli. reklammmı para gelince onunda zevi farklı. hee birde ben burda gazete yapıp freelance olarakta ii para alıyom. Mesela 8 sayfa gazeteye sade tasarıma ******. Alıyom. Baskyı felan hesaplayın. Haftada 3 gazete alıyorum yeri geldiğinde. ayda bazen kazancım 2-3 bin ytl yi buluyo. Buranın şartlarına göre çok çok iyi. İstanbulla kıyaslamayın. yeterki kazanmasını ve kendini hangi konuda geliştirmek istediğin önemli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

purple_cat

🌱Yeni Üye🌱
ben yerel bi gazetede tasarımcı olarak çalışıyorum

bahsedildiği gibi stresi çok ve gecesi gündüzü olmayan bir iş

ama bunlara rağmen çok zevkli bir iş

odabas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben vaz gecmek icin cok gec kaldım.. artık damarlarıma işledi..
25 yıldır bu işin içindeyim. simdi evden bir seyler yapıyorumm

minikim

🌱Yeni Üye🌱
ares41 bende yerel bir gazeteye girdim QarkXpress kullanıyorlar fakat bu programı hiç bilmiyorum bu programı öğrenmeye yönelik kitaplar var mı acaba?

odabas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nasıl 5 sayfaa

arkadaşlar bende bir gazete de görsel tarasımcıyım. quarkı süper bilirim. hatta photoshop. freehend de biirim. ve sayısını bilmediğim birsürü program. nasılmı öğrendim asıl mesleğim system destek uzmanıysım. istanbulda çok firmaya destek verdim. sonra kocaeli hayatı ve yerel gazete. ben şu anda bir fabrikada çalışan isandan çok daha fazla para alıyorum. günde 8 sayfa yapıyorum. saat 5'de başlayıp 7 de bitiriyorum. hee gelelim bildiğim programlara. o saat 5 e kadar olan bölümde siz değerli arkadaşlarımın verdiği teknik bilgilere bakıyorum. parası az ama çok az değil. Stresimi var ama zevkli. reklammmı para gelince onunda zevi farklı. hee birde ben burda gazete yapıp freelance olarakta ii para alıyom. Mesela 8 sayfa gazeteye sade tasarıma ******. Alıyom. Baskyı felan hesaplayın. Haftada 3 gazete alıyorum yeri geldiğinde. ayda bazen kazancım 2-3 bin ytl yi buluyo. Buranın şartlarına göre çok çok iyi. İstanbulla kıyaslamayın. yeterki kazanmasını ve kendini hangi konuda geliştirmek istediğin önemli.

saplonmu calısoorsun 2 saat te 5 sayfaa gunluk gazetede cok zor tabi reklamsız sayfa icin soyluyorum