Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

gazete siyah beyaz sorunu

lemanyak41

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydan beri Quark kullanıyorum 7.2 pc

bir gazete tasarımı yapıcam ön ve arka sayfaları renkli iç sayfalar siyah/beyaz
renkli sayfalarda birşey yok ama renksiz sayfalarda sorun yaşamaktayım. resmi siyah beyaza çeviremiyorum picture effects sekmesi aktif değil. bunun başka bir yolu varmı ? yada bu sekmeyi nesaıl aktif hale getirebilirim ?

bir diğeri ise fotoğraflar kaliteli tiff şeklinde ama pdf yaparken bazen bozuluyor mesela ilk pdf yapışımda çok sağlam oluyor ama 2. pdf yapışımda bikç tanesinde kırılmalar meydana geliyor sonra tekrardan pdf yaptığımda kırlanlar düzeliyor sağlam olanlar ise kırılıyor bunun sabit bir ayarı varmıdır ?şimdiden teşekkürler..

ImageShack - Image Hosting :: hata.jpg

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba..
İlk sorun Photoshop'da Resim modunu siyah beyaz yani Grayscale moduna getirdiğinde siyah olur.
Ayrıca resim çok kötü değilsede 4 renk yani composite olarak işi gönderdiğinde renkli görünebilir ama siyah beyaz diye söylediğinde matbaa bunu siyah beyaz basabilir.

İkincisi Quark'ta resim linklerini göstermediğin zaman resim kırık çıkar Resmin iç özellikleri H: ve W: %100'den fazla olmamalı.
Fazla ise PS'de açıp Resolition'u düşürüp boyutunu büyütebilirsin
Resimlerin zeminini beyaz yapmanı öneririm birde.

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydan beri Quark kullanıyorum 7.2 pc

bir gazete tasarımı yapıcam ön ve arka sayfaları renkli iç sayfalar siyah/beyaz
renkli sayfalarda birşey yok ama renksiz sayfalarda sorun yaşamaktayım. resmi siyah beyaza çeviremiyorum picture effects sekmesi aktif değil. bunun başka bir yolu varmı ? yada bu sekmeyi nesaıl aktif hale getirebilirim ?

bir diğeri ise fotoğraflar kaliteli tiff şeklinde ama pdf yaparken bazen bozuluyor mesela ilk pdf yapışımda çok sağlam oluyor ama 2. pdf yapışımda bikç tanesinde kırılmalar meydana geliyor sonra tekrardan pdf yaptığımda kırlanlar düzeliyor sağlam olanlar ise kırılıyor bunun sabit bir ayarı varmıdır ?şimdiden teşekkürler..

ImageShack - Image Hosting :: hata.jpg

Merhaba,

Siyah beyaz sayfalar icin:

ben siyah beyaz sayfalari Quark`ta siyah beyaz yapiyorum ve matbaa`ya soyluyorum siyah beyaz olduklarini. (zaten sayfanin altina CMYK renklerini mutlaka girmelisin).
Bunun icin su yolu izleyebilirsin: oncelikle siyah beyaz sayfa da isin bittikten sonra ctrl+p yap ve karsina cikan menu den OUTPUT`a tikla ondan sonra sayfa siyah beyaz olacksa Print colors: Black&white resolution: 2400dpi yap ondan sonra yazdir. Sayfa komple renkli bile olsa bu ayarlar sayesinde o sayfalar siyah beyaz cikar.
Her defasinda bu ayarlari tekrar girmemek icin Edit menusunden print styles a git ve ordan yeni bi style olustur adini da siyah beyaz koy ondan sonra yine OUTPUT`tan yine ayni ayarlari sec ve kaydet, boylece ctrl+p ye bastiginda default yerine ordan istedigin ayari secersin ayni islemi renkli icinde yapabilirsin..

Photoshop icin: sayfaya koyacagin sayfalarin mutlaka 300 dpi den dusuk olmamasina dikkat et cozunurlugunu yukske tutarsan kalitesi de duzelir.

Umarim yaridmci olmusumdur. Eger bi sorun cikarsa yardimci olmaya calisirim.