Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tablet kullanımı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Aylardır düşünüyorum bi'tane alsam mı diye..Ama bazı tedirginliklerim var..Kullanabilecekmiyim acaba...

Mouse ile çizim yapabilen biriyim,aynı zamanda da kalemle..Pc ortamında fare kursörü ile kalemin ucu nerede olduğu anlaşılabiliyor ama grafik tabletlerde bu anlaşılabiliyor mu?göz monitörde el tablette ama kalemin ucu nerede?bunu belli eden eden bir iz oluyor mu ekranda?hiç görmediğim için bilgi sahibi değilim..özellikle çizimleri boyamak için lazım olacak bana...

wacom a-4 intuos düşünüyorum..
kolay gelsin..

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Mouse ile ne yapıyorsan tablet ilede aynı şeyleri yapabilirsin artı olarak çizimde inanılmaz kolaylık saglıyor mouse daki ok işareti kalemde de aynı şekilde ekranda oluyo bunumu sordun tam olarak bilmiyorum ama...

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Mouse ile ne yapıyorsan tablet ilede aynı şeyleri yapabilirsin artı olarak çizimde inanılmaz kolaylık saglıyor mouse daki ok işareti kalemde de aynı şekilde ekranda oluyo bunumu sordun tam olarak bilmiyorum ama...

mesela kalem,yüzeye değmediği zaman son kaldığı nokta olarak bir ibare bulunuyormu ekranda..Mesela Ps de çizim yaparken son bıraktığımız noktada fare kursorü duruyor..
bunun gibi yani..umarım anlatabilmişimdir..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yok
tablet / kalem ucu arasında ki boşluk belli bir yere gelene kadar devam eder cursor oynamaya ama çizmez

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
alırken a4 ve a5 boyutlarına bakmanı tavsiye ederim bana a4 çok buyuk gelmişti wacom a5 kullanıyorum tavsiye ederim

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
a4 çalışırken kesinlikle büyük gelmiyor
neden derseniz çalışma alanı nı siz ayarlıyorunuz
yani a4 tableti a5 gibi kullanabilirsiniz

cyhkaralı

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar sizce garip olacak fakat ben bu grafik tasarım işini öğrenmek istiyorum, kurs için farklı düşünceler var genelde kendi başına öğreneceksin dediler hatta en son bir arkadaşım grafikerler.net sitesine gir oradan öğrenebilirsin demişti.O sebeple bu siteye girdim..bundan sonraki aşamalar için yol arıyorum.

saygılar sunarım / adım Cem.

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
Arkadaşlar sizce garip olacak fakat ben bu grafik tasarım işini öğrenmek istiyorum, kurs için farklı düşünceler var genelde kendi başına öğreneceksin dediler hatta en son bir arkadaşım grafikerler.net sitesine gir oradan öğrenebilirsin demişti.O sebeple bu siteye girdim..bundan sonraki aşamalar için yol arıyorum.

saygılar sunarım / adım Cem.

eger ileriyi düşünüyosan okulunu oku derim ben.zaten bu işe hevesliysen kendini bu işe verdinmi bir dahada geri alamıyosun :) en azından bende öyle :)

swanp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
trust a4 kullanıyorum oldukça başarılı bir aygıt tavsiye ederim.saygılar

witchking

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de Trust A4 kullanıyorum; daha doğrusu kulllanmaya çalışıyorum. Çok fazla kullanamadım çünkü elim alışmadı henüz. Fareye alışan kişiler için ilk etapta zor geliyormuş, bende de öyle oldu. Ama kullanışlı bir şeye benziyor. En güzeli aslında dokunmatik ekran kullanmak. Çok pahalı bir tavsiye biliyorum ama çalıştığım yerde dokunmatik ekran var ve tabletten ve fareden kat kat daha kullanışlı. Direkt programın üzerinde elinizle veya ucu sivri olmayan herhangi bir aletle ekran üzerinden çizim yapabiliyorsunuz. İlerde yeterince param olur ve grafik işleriyle ilgilenmeye devam edersem dokunmatik ekran düşünüyorum. Masanın üzerine yatırıp kağıt gibi kullanırım :)

rasput_in

🏅Acemi Tasarımcı🏅
u locig in a5 tabledini al bi dene derim photoshop cs yi iyi biliyorsan etkili kullanırsın(cs 3 deil özellikle cs zira ben cs3 te tablet için brush seti göremedim belki benim cs3 ün problemidir kimbilir) ama ben karikatür çizicem bunla dersen kağıt kalemin yerine geçicek kadar tarama ucunun vereceği tadı verecek kadar iyi deil yada ne bilim ben okadar kullanamıyorum henüz kimbilir:) bu arada bu bahsettiğim tabletin fiyatı 154 ytl idi bi alışverişsitesinde yani çokta ahım şahım bi masraf etmiş olmassın denmek için bunu almakla.....

nisay2

🌱Yeni Üye🌱
Wacom

arkadaslar grafik tablette tek marka bence Wacom daha önce A5'i almıştım ama bana yetmedi. biraz çok param olunca Grafik monitor aldım. tabii Wacom 21'Cintiq müthiş bir şey 6.000 YTl civarı ama monitor almamış olanlara oneririm. her ikisini fazlası ile isini goruyor.

splendors

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.gorkemsezer.com
bence wacomdan başka düşünmeyin.
intuos a5 modeli kullanıyorum tavsiye ederim, pişman olmazsınız.

imhoteph

🌱Yeni Üye🌱
Ben de bir zamanlar büyük bir merak ve heyecanla grafik tablet aldım ve gördüm ki;alacağınız tablet ne kadar büyük olursa çizim yapmanız o kadar zevkli hale geliyor.Malum ben ufak bir boyutta aldığım için çizdiğim karikatürlerde sadece bazen ufak rötuşlarda kullanabiliyorum.Bilmişlik gibi algılamayın lütfen sadece tavsiye: eğer alacaksanız ve de imkanınız varsa büyük ebatlarda almanızı öneririm.

_gizemm_

🌱Yeni Üye🌱
bende trustA4 kullndm şimdi başka kullanıyorum ama çok acayip süper program........!!!!

gonenlisalih

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar, ben de trust a6 kullanıyorum ve şey sormak istiyorum. trust ın refill lerini nereden temin edebiliriz ? bir kalem ucu ne kadar süre boyunca çizim yapabiliyor ? sanırım cevabı hayır ama yine de sormak istiyorum, hangi marka olursa olsun, wacom, trust falan.. her refill birbirinin aynısı mı ?

eylem_3

🌱Yeni Üye🌱
tablet hakkında bana bilgi verirmisiniz sadece çizim içinmi
ben mause la çizim yapamıyorum

zkntrkkn

🌱Yeni Üye🌱
Ben de Trust A4 kullanıyorum; daha doğrusu kulllanmaya çalışıyorum. Çok fazla kullanamadım çünkü elim alışmadı henüz. Fareye alışan kişiler için ilk etapta zor geliyormuş, bende de öyle oldu. Ama kullanışlı bir şeye benziyor. En güzeli aslında dokunmatik ekran kullanmak. Çok pahalı bir tavsiye biliyorum ama çalıştığım yerde dokunmatik ekran var ve tabletten ve fareden kat kat daha kullanışlı. Direkt programın üzerinde elinizle veya ucu sivri olmayan herhangi bir aletle ekran üzerinden çizim yapabiliyorsunuz. İlerde yeterince param olur ve grafik işleriyle ilgilenmeye devam edersem dokunmatik ekran düşünüyorum. Masanın üzerine yatırıp kağıt gibi kullanırım :)

işte o güselmiş yaaa.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...