Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tablette Karikatür Çalışması

XFWDesign

🌱Yeni Üye🌱
bunları yaparak tanesını 20 tl satsan qunluk 5 adet qelse aylık 3mılyar eder D:

dinosaur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erdalakyol.com
yorum

yeteneklisin. ama çok çalışman lazım çok. :)
karikatür denilen sanat öyle kolay edinilebilen bir iş değil maalesef. yani allah verirse veriyor. vermemişse istediğin kadar tırmala, olmaz. yani bir karikatürist kadar iyi ya da özgün çizebilirsin ama esas nokta nükteyi koyacağın yerdir. fikirdir. ince ve çok keskin bir zeka ürünüdür karikatür. ben de çok iyi çiziyorum ama karikatürist sayamıyorum kendimi. nedeni bu. espri yoksa n'aparsan yap karikatür olmuyor çizdiğin. seninkinde de maalesef öyle. espri iyi değil. bazen tek bir kaç basit çizgi ile super bir karikatür yapabiliyor, bazen de müthiş bir çizimle esprisi iyi olmayan bir iş çıkartabiliyorsun.
yorum yapmışlar ya çok anlamlı diye; karikatür de o olmaz işte. bakarsın ve gülersin. güldürmüyorsa o grafik sanatlara girer. güldürmeyecekse karikatür niye olsun ki.
ama çizimin umut verici. gerekli dersleri alırsan iyi bir çizer olacağından kuşkum yok.
kolay gelsin.

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba değerli arkadaşlar,
Meslek olarak grafiker filan değilim ama çizime meraklıyım. Burada grafik tablet çalışmalarını görünce bir tanede ben edindim. Aşağıdaki karikatür çalışmasını uc logic 8X6 inç ile yaptım, nasıl buldunuz?
Saygılar ve başarılı çalışmalar diliyorum.

Karikatür bile olsa anatomiye biraz dikkat etmeniz gerekiyor. Çalışma hoş olmuş. Biraz daha dikkat etmeniz iyi olur. Uçan adamın ellerinde sorun var. Tekme atan adamın havadaki ayağında biraz problem var. Ama genel olarak güzel bir çalışma.

Emeğine sağlık bnce güzel bir çalişma sonuçta karikatur çok yarıntıya gerek yok çizimde böyle olması gerekiyodur böyle olmustur bence 4/4 lük bir çalişma hiçbir çizim hatası aranmaz aranmamalida karikatur çünkü amacı farklı...

Düşüncenize kesinlikle katılmıyorum. Madem ki karikatür salla gitsin mantığı iyi değil. Bu diğer şeylere olan düşüncenizi ortaya çıkarıyor. Hiç bir işi kafanıza göre değerlendiremezsiniz. Amacı farklı da olsa kuralları vardır. Düşünceniz yanlış...

bunları yaparak tanesını 20 tl satsan qunluk 5 adet qelse aylık 3mılyar eder D:

sen çok yaşa Cem Yılmaz :) Adam gösteride bilet parasının hesabını yapar burada arkadaş günde üç taneden ayda şu kadar yapar, yırttık abicim hesabı :)

• Beğen
Tepkiler: Nur