Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım Bilgisayarı?

arttepe

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar.
Grafik tasarım bilgisayarı donanımı toplamak istiyorum.

windows 7 64 bit
*16 gb Ram
SSD Plextor Dahili Harddisk 120 gb Dahili Harddisk
Renk sıkıntısı olmayan 21 inch monitör.
Ekran kartı vs. donanım hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz?

tabelareklam

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
oztasreklam.com.tr
Merhabalar.
Grafik tasarım bilgisayarı donanımı toplamak istiyorum.

windows 7 64 bit
*16 gb Ram
SSD Plextor Dahili Harddisk 120 gb Dahili Harddisk
Renk sıkıntısı olmayan 21 inch monitör.
Ekran kartı vs. donanım hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz?

Tasarımcı Grafiker Bilgisayarı Nasıl Olmalı

Tasarımcı bilgisayarı denildiği zaman cebinizden çıkacak olan para en aşağı 2.500 tl olmalıdır. Çünkü yeri gelecek render alacaksınız, yeri gelecek 1 gb lık vektörleri açacak, aynı zamanda diğer programlardan diğer işlerinizi yürüteceksiniz. Böyle karışık işlerle uğraşan bir insanın bilgisayarı sürekli donarsa, ne ilham kalır ne de çalışma isteği.. Bu sebeple size önereceğim tavsiyelere uymanızı öneririm.

İşlemci seçimi
Amd ve İntel arasında kararsız kalan tasarımcı arkadaşlara, intelden daha ucuz olan amd yi önereceğim. Tek sıkıntısı, intele göre daha fazla ısınıyor ama güzel bir soğutma sistemiyle bu durumun önüne geçebilirsiniz. İşlemcinizin çekirdek sayısının çok fazla olmamasına da dikkat etmenizi öneririm. Bana göre 4 çekirdekli işlemciler, 8 çekirdekli işlemcilere göre çok daha hızlı çalışmaktadır.

Ram seçimi
Ram konusunda sizlere vereceğim tavsiyeler ile kazık yemekten kurtulacaksınız diyebilirim. Piyasada 1600 mhz ve üstü satılan ramlerin %90 ı 1333 mhz olarak çalışır. Bunun sebebi ise anakartın veya işlemcinin desteklememesidir. Desteklese bile bunu BİOS tan açmanız gerekmektedir. O da voltajı yükselteceği için pc nize sıkıntı verebilir. Yani 50 tl lik ram ile 500 tl lik ramler arasında hiç bir fark yok. 1333 mhz li ramleri seçmenizi tavsiye ederim.

Harddisk
Gelelim harddiske Harddiskinizi mutlaka ama mutlaka SSD seçmelisiniz. SSD harddiskler bilgisayarınıza takacağınız çoğu bileşenden çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

Ekran kartı
Ekran kartının markası hakkında pek bişey diyemeyeceğim ama yonga setinin kesinlikle nvidia olmasını öneririm. Nvidia kartlar, ati kartlara göre daha üstün performans sergilemektedir.

Bilgisayarın en önemli 4 parçasında daha çok nelere dikkat etmeniz gerektiğini söyledim. Gerisi sizin zevkinize ve bütçenize kalmış bi olay.