Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tasarım işi için alabileceğim en iyi notebook nedir

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle herkese meraba iyi forumlar ..

21 yaşında bir öğrenciyim(bilgisayar programcılığı (lise,web programcılığı)) grafik tasarım konusunda meraklı bi o kadar da heycanlıyım masaüstü(taka) beni sık sık yolda bırakır oldu ve bende bir notebook edinmek istiyorum, haşır neşir olmasamda kullandığım kurcaladığım bunları yapmaya çalışırken başında uyukladığım programlar; Adobe cs5, photoshop ıllustrator dreamweaver fireworks ve flash 1.900 gibi bir üst limitim var siz değerli arkadaşlardan isteğim bu bütçe ile alabileceğim en iyi notebook nedir ? ..

konuyu birden fazla yerde açtığım için üzgünüm :sweating:

21 yaşında bir öğrenciyim(bilgisayar programcılığı (lise,web programcılığı)) grafik tasarım konusunda meraklı bi o kadar da heycanlıyım masaüstü(taka) beni sık sık yolda bırakır oldu ve bende bir notebook edinmek istiyorum, haşır neşir olmasamda kullandığım kurcaladığım bunları yapmaya çalışırken başında uyukladığım programlar; Adobe cs5, photoshop ıllustrator dreamweaver fireworks ve flash 1.900 gibi bir üst limitim var siz değerli arkadaşlardan isteğim bu bütçe ile alabileceğim en iyi notebook nedir ? ..

Yontucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Notbook alma, mac mini al 5 sene kafadan kullan

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mac mini araştırıyorum ama ekran kartı biraz düşük ..

kurthan84

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bence şu özelliklerde bir pc senin işini görür ;
İ7 bir işlemci
min. 8 GB DDR3 ram
min. 2 Gb ekran kartı ( geforce yada ati radeon serisi ) bunlar yazmaz ise ekran kartın onboard olur ki işine yaramaz..
min.750 GB harddisk
zaten geri kalan özellikler standart... böyle bir makina abartmayayım ama ufak takfiyelerle seni 5 yıl götürebilir. Arkadaşım sana MAC. tavsiye etmiş ama MAC.hurdası 2500 dolardan başlıyor... ama sonuç olarak MAC.LER grafik canavarı olarak anılır... bunuda unutmamak gerekir..

Son düzenleme:

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kurthan84 tavsiye ettiğin özellikler benim istediğim özellikler ..

kurthan84

🌱Yeni Üye🌱
kurthan84 tavsiye ettiğin özellikler benim istediğim özellikler ..

arkadaşım şimdi söyleyeceğim markadan uzakdur... CASPER VE EXPER bunlar bela makinedir servisten çıkmaz... PACKERD BELL İYİ MARKADIR FAKAT SERVİS AĞI ÇOK KISITLI. HP,ACER,TOSHİBA,DELL BUNLAR SENİN MADDİ İMKANLARINA OLDUKÇA YAKIN BULABİLİRSİN.... BİR SAMSUNGLAR VAR ONLARDA OLDUKÇA BASARALI MAKİNALAR... TERCİHİN OLDUKÇA KALİTELİ VE ÖZELLİK BAKIMINDAN YAKIN OLMALI BENCE... KOLAY GELSİN.

YaLquzaq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mac'leri bir kenara bırakırsak; Ben öncelikle İkinci nesil İ5 ve üzeri işlemcisi olan (İkinci nesil olmasına özellikle dikkat edin), kesinlikle 64 Bir işletim sistemine sahip (yeni nesillerde 32 bit sistemler optimizasyon sorunu yaşıyor) 2 Gb paylaşımsız Nvidia Quadro ya da Ati Sapphire (128 bit üzeri) serilerinden ekran kartı olan. 1 Tb harddiske sahip ve grafik için led ve 15" üzeri bir monitöre sahip makinalara bakmalısın. Ram söylemiyorum zira bu tarz makinalarda genellikle 8Gb Ram vardır...

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım şimdi söyleyeceğim markadan uzakdur... CASPER VE EXPER bunlar bela makinedir servisten çıkmaz... PACKERD BELL İYİ MARKADIR FAKAT SERVİS AĞI ÇOK KISITLI. HP,ACER,TOSHİBA,DELL BUNLAR SENİN MADDİ İMKANLARINA OLDUKÇA YAKIN BULABİLİRSİN.... BİR SAMSUNGLAR VAR ONLARDA OLDUKÇA BASARALI MAKİNALAR... TERCİHİN OLDUKÇA KALİTELİ VE ÖZELLİK BAKIMINDAN YAKIN OLMALI BENCE... KOLAY GELSİN.

kesinlikle aynı dili konuşuyoruz ..

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅

kesinlikle aynı dili konuşuyoruz ..

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mac'leri bir kenara bırakırsak; Ben öncelikle İkinci nesil İ5 ve üzeri işlemcisi olan (İkinci nesil olmasına özellikle dikkat edin), kesinlikle 64 Bir işletim sistemine sahip (yeni nesillerde 32 bit sistemler optimizasyon sorunu yaşıyor) 2 Gb paylaşımsız Nvidia Quadro ya da Ati Sapphire (128 bit üzeri) serilerinden ekran kartı olan. 1 Tb harddiske sahip ve grafik için led ve 15" üzeri bir monitöre sahip makinalara bakmalısın. Ram söylemiyorum zira bu tarz makinalarda genellikle 8Gb Ram vardır...

teşekkürler gayet netleşti herşey ..

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
acer iyi midir arkadaşlar kullanan öneren var mı ? ..

YaLquzaq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şahsen Samsung'u acere tercih ederim. Bağlantı adresini verdiğin samsung makine oldukça kullanışlı. Ben de Samsung kullanıcısıyım ve son derece memnunum.

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
YaLquzaq samsung 'da kesin karar alınmıştır teşekkürler ..

ESHGH

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Konu 2012 de açılmıştır şimdi tavsiyeleriniz nelerdir