Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafik tasarım ofisi

biiiolog

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar grafik tasarımı ofisi açmak için neler gereklidir?
ayrıntılı olarak anlatırmısınız..yardımcı olun lütfen

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz mi açmayı planlıyorsunuz?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir grafik tasarım ofisi açmayı planlıyorsunuz ve neler gerekli olacağını bilmiyorsunuz. Bu piyasada fazla dayanmazsınız. Bırakında işi bilenler bu pastadan pay alsınlar. Sizde bilinçli olduğunuz bir alana yönelin. Size tavsiyem budur...

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
bencede uygun olduğunuz alana yönelmelisiniz grafik tasarım ofisi açmanız için "grafiker" olmanız gerekli ilk başta... Zaten ki öğrencisiniz görüldüğü kadarıyla... Bilinçsizce açılan işyerleri yüzünden birçok arkadaşım artık çalıştığı yerlerde mutlu olamamakta ve hak ettiği ücreti alamamaktadır... Piyasa konusunda da katılıyorum arkadaşıma, fazla dayanamazsınız bir anda erirsiniz.. Bırakın işi "ehli" insanlar yapsın..

biiiolog

🌱Yeni Üye🌱
neden bu kadar olumsuz cewap weriosunuz anlamadım
bence denemeye değer...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle grafik tasarımın ne olduğunu bilen biri gerekir
emin olun devamı gelecektir

Bu işler ne yazıkki öyle grafik tasarımı bilen bir elemanla dönmüyor.
Grafiker mi vergileri ile uğraşıcak, prosüdürleri tek tek inceleyecek, sigortası ile bilmemnesi ile uğraşıcak, izinlerle uğraşıcak. Vay be biz neymişiz...

biiiolog

🌱Yeni Üye🌱
iide onlarla ben uğraşmıcam muhasebeci die bişey war

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
bence denemeye değer...

denemeye değer diyerek piyasanın altına iş yapacaksınız günü kurtarmaya çalışacaksınız yıllardır ekmek yiyen "ahmetlerin, mehmetlerin" ocağını söndüreceksiniz... Bence denemeyin neyse uygun olduğunuz alan ona yönelin..

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
bence denemeye değer...

Bence hemen denemelisin... Hiç vakit kaybetme, yarından tezi yok vergi dairesine gidip şirketi kur... Türkiye'nin girişimci gençlere çok ihtiyacı var. Ama dikkat et tepetaklak olma... Forumlarda sor ki bilgi edinesin ve bu bilgilerle şirket kurasın... Sonra elemanlar alasın, sonra zaten her gün en az 50 müşteri kapını çalacak ve seni işe boğacaktır, sen de her işi düzgünce teslim edip zamanında paranı tıkır tıkır alacaksın. Devlet sen girişimci olduğun için sırtını sıvazlayıp senden ilk 5 sene hiç vergi almayacak, elektrik, su bunlar da bedava.. İşçilerin ücretlerini rahatlıkla verirsin, sigortaları da yatar, stopajlar, harçlar, KDV'ler çok basit zaten. İşyeri açmak için ne bekliyorsun ki... Aslında dur ya aklıma getirdin ben yarın bir iki şirket daha kurayım, zaten bir tanesiyle çok rahat başa çıkabiliyorum, belki işe yarar, bunlar bana şans getirir, ne de olsa Denemeye Değer...

Sana iş hayatında başarılar arkadaşım...

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
soru sorduğuma pişman oldum..saolun

amacımız pişman olmanız değil doğru şekilde istihdam olmanızdır.. Grafik işleri zahmetlidir.. Siz ofise iki bilgisayar bide masa koymakla eğer ofis olacağınızı düşünüyorsanız yapacak bişey yok.. Sayın Önder Adem'inde dediği gibi denemekten bişey çıkmaz.. Madur durumda olmayın doğru zamanlarda doğru işler yapın...

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Yahu adam bir soru sormuş işi yapmaması için bin tane neden söylemişsiniz. Sanırım hiçbiriniz işyeri sahibi değilsiniz???? zaten işyeri sahibi olsanız anlatırsınız adam akıllı. İşverenler olmasa çalışanlar bu ülkede aç kalırlar. O yüzden işverenler teşvik edilir. Sen sevgili çalışan o girişimci ruhlu vatandaş olmasa beni evde bulsunlarda ayda yılda bir iş gelir diye bekler durursun. O yüzden insanlara fikir verirken doğru yönde fikir verin. yanlışlar anlatılarak doğrular bulunmaz daha çok yanlışları yapmasına neden olursunuz.

Birgün adamın biri birşey yaptırmak istiyor. İşin ehli olana gidiyor derdini anlatıyor. Adamda şunu yapıcaksın ama yaparken asla tavşan aklına getirmeyeceksin diyor. Tabi adamın aklına girdi bir kere bir türlü aklından çıkaramıyor tavşanı. İşi yapamadan geri geliyor ve adama bir tokat atıyor. Sen bu tavşanı aklıma nerden soktun diye.

Siz adama hep kötü şeyleri yanlış şeyleri yüklerseniz adam onları düşünmekten zaten işini yapamaz.

Neyse sen kardeşim niyetin fikrin varsa öncelikle yapman gereken tek şey piyasa araştırması yani önçalışma yapman lazım. İşi nerde kursam hangi şartlarda kursam diye. Grafiker olmakla yönetici iş sahibi olmak arasında dağlar kadar fark vardır. İş yeri açmak için zanaat işletme yönetici bilgisidir... Öncelikle iyi bir yönetici bilgisine sahip olman şart. Yanındakileri grafiker bilginle yönetemezsin...

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Yahu adam bir soru sormuş işi yapmaması için bin tane neden söylemişsiniz. Sanırım hiçbiriniz işyeri sahibi değilsiniz???? zaten işyeri sahibi olsanız anlatırsınız adam akıllı. İşverenler olmasa çalışanlar bu ülkede aç kalırlar. O yüzden işverenler teşvik edilir. Sen sevgili çalışan o girişimci ruhlu vatandaş olmasa beni evde bulsunlarda ayda yılda bir iş gelir diye bekler durursun. O yüzden insanlara fikir verirken doğru yönde fikir verin. yanlışlar anlatılarak doğrular bulunmaz daha çok yanlışları yapmasına neden olursunuz.

Birgün adamın biri birşey yaptırmak istiyor. İşin ehli olana gidiyor derdini anlatıyor. Adamda şunu yapıcaksın ama yaparken asla tavşan aklına getirmeyeceksin diyor. Tabi adamın aklına girdi bir kere bir türlü aklından çıkaramıyor tavşanı. İşi yapamadan geri geliyor ve adama bir tokat atıyor. Sen bu tavşanı aklıma nerden soktun diye.

Siz adama hep kötü şeyleri yanlış şeyleri yüklerseniz adam onları düşünmekten zaten işini yapamaz.

Neyse sen kardeşim niyetin fikrin varsa öncelikle yapman gereken tek şey piyasa araştırması yani önçalışma yapman lazım. İşi nerde kursam hangi şartlarda kursam diye. Grafiker olmakla yönetici iş sahibi olmak arasında dağlar kadar fark vardır. İş yeri açmak için zanaat işletme yönetici bilgisidir... Öncelikle iyi bir yönetici bilgisine sahip olman şart. Yanındakileri grafiker bilginle yönetemezsin...

Sanırım tüm mesajları iyice okumadın... İşyeri sahibiyim... Bir işyeri açmanın ve bunu yürütmenin ne demek olduğunu biliyorum..

Ama en iyi şunu biliyorum ki cidden bir işyeri açmak istiyorsan bunu bir forumdan gelecek yorumlarla yapamazsın... İşyeri böyle açılmaz, zaten işyeri açmak isteyen gereken bilgiyi çoktan edinmiştir, böyle işyeri mi açılırmış? Gereken bilgi ve donanıma sahip olduktan işyeri kurmaya karar vermişsindir, sonra detaylarla ilgili birkaç soru sorarsın, işyeri kurmanın basit birkaç detayı ile ilgili... Bu iş yemek tarifi gibi anlatılmaz...

Girişimciliğe teşvik etmek mi? Bu piyasada ve gereken donanıma sahip olmadığı belli olan bir arkadaşa mı? Evet ona kötülük etmek istiyorsan buyur teşvik et...

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Doğru işyeri sahibi olan adamlar teşvik etmek yerine oturupta bizim pastamız küçülecek bize az para gelicek başka kimse para yemesin diye düşünüpte açmaması için binlerce neden sayarsa çok doğru forumdaki bilgilere bakarak işyeri açılır.

Demekki bu kadar çok açma diyen varsa ve açma diyenler işyeri sahibi olupta ve bu işi hala yapıyorsa :) yapılırmış sonucu çıkıyor demekki :)

alicaglikasap

🌱Yeni Üye🌱
Tabiki yeni işyerlerinede ihtiyacımız var, ama sektöre zarar vermeyecekse!

Müşterilere verilen hatalı Bilgiler ve Fiyatlar, Grafik tasarım işine yıllarını vermiş ustaların ekmeğine engel oluyor.

Herkes bildiği işi yapmalı, yada bir bilene danışmalı.
Arkadaş sağolsun, bu işi Bilenlere danışmış yanıtları almış, umarım kararını doğru verir.

Eğerki Piyasaya gireceğim diye fiyatları kırmayacaksan, bu işe yıllarını vermiş ustaları zorda bırakmayacaksan, İşveren olarak aramızda görmek güzel olur diye düşünüyorum.

Saygılar,

myunder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben de genetik mühendisliği ofisi açmayı düşünüyorum neler gerekli acabna? photoshopla olur mu bu işe :D
ama Türkiye'de olur alır iki grafikeri oturtursun sen de bişi anlıyomuş gibi orayı böyle yap yazıları büyütüp kırmızı yapalım okunsun logoyu da büyütelim dersin... miss gibi olur...