Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tasarımcı için kartvizit çalışması

Albayrammatbaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kendim için tasarladığım kartvizit :)
Sadece Basımı Kaldı :D :)

sezginari

🌱Yeni Üye🌱
Güzel olmuş üstad, ama nacizane fikrim telefon ve adres için kullandığın ikonları değiştir.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kendim için tasarladığım kartvizit :)
Sadece Basımı Kaldı :D :)

Alınmazsanız birkaç eleştiride bulunacağım.

-Ön yüzde "Karakedi Tasarım" alt alta iki kere gösterilmiş, neden? Aşağıdaki adres zaten kartvizit sahibine ait bunu tekrar belirtmenin gereği yok, gereksiz kalabalık yapıp çalışmayı boğuyor.

-Renk tercihleriniz yanlış duruyor, zemin deseni, adres bloğunun olduğu alandaki renk kombinleri gözü yoran okumayı zorlaştıran tercihler olmuş.

-Adres bloğu yazıları ortalı, mail adresi bölümü soldan hizalı görünüyor

Açıkçası bu haliyle çok karışık, derdini anlatamayan bir çalıma gibi duruyor oysa kartvizit gibi çalışmalar etkileyecek kadar dikkat çekici ama yormayacak kadar sade olmalıdır çünkü potansiyel müşterinizle ilk kontağınızdır.

Yanlış anlamayın ama bana böyle kartvizit sunulsa kendime tasarım yaptırmak için başka alternatif aramaya başlarım.

Umarım eleştirilerimi yapıcı olarak alırsınız.

İyi çalışmalar dilerim.

Albayrammatbaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sağolun :)

Alınmazsanız birkaç eleştiride bulunacağım.

-Ön yüzde "Karakedi Tasarım" alt alta iki kere gösterilmiş, neden? Aşağıdaki adres zaten kartvizit sahibine ait bunu tekrar belirtmenin gereği yok, gereksiz kalabalık yapıp çalışmayı boğuyor.

-Renk tercihleriniz yanlış duruyor, zemin deseni, adres bloğunun olduğu alandaki renk kombinleri gözü yoran okumayı zorlaştıran tercihler olmuş.

-Adres bloğu yazıları ortalı, mail adresi bölümü soldan hizalı görünüyor

Açıkçası bu haliyle çok karışık, derdini anlatamayan bir çalıma gibi duruyor oysa kartvizit gibi çalışmalar etkileyecek kadar dikkat çekici ama yormayacak kadar sade olmalıdır çünkü potansiyel müşterinizle ilk kontağınızdır.

Yanlış anlamayın ama bana böyle kartvizit sunulsa kendime tasarım yaptırmak için başka alternatif aramaya başlarım.

Umarım eleştirilerimi yapıcı olarak alırsınız.

İyi çalışmalar dilerim.

Yooo hayır hocam inanın bu eleştiriyi yapmanız beni onurlandırdı .
çünkü yanlışlarımı bilmek beni daha beter ileriye götürürr. gerçekten çok teşekkür ederim yorumlarınız için sağolun HOCAM :)

lagetto17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar,
Birkaç eleştiride de ben bulunmak istiyorum. Öncelikle kartvizite baktığımda gerçekden göze hiç hoş gelmiyor boğuyor sanki insanı. Renklerin fazlalığı, seçtiğin fazı fontları, logonun gereksiz yere 2 kere kullanılması ve çok büyük şekilde kullanılması, ikonların orantısız olması yani çok hata var kartvizitte.
Sizde şöyle bir mantık sezdim ne kadar doğru bilmiyorum ama kartvizit alanının heryerini doldurmak zorunda değilsiniz.

Size tavsiyelerimi yazıyım birde dediklerimi yapıp bakın nasıl olacak.
1. Öncelikle üstteki logoyu küçültün ve alttaki logonun parçasını silin atın.
2. Kırmızı zeminin üzerine siyah renk hiç hoş durmaz boğar yazıyı gözü alır. Orasını değiştir.
3. İkonlar çok kötü duruyor daha hoş ikonlar bul.
4. Mail adresin çok yanlış. İş yapıcaksan ya firma maili yada kendi ismine ait bir mail adresi kullanmalısın. Şahsen ben müşteri olsam böyle bir maile iş vermem. Mail adreslerinde türkçe karakter kullanılmaz zaten. mail adresini komple ufak harf yazmalısın birde. Tesebbüs değilde tesebbus olmalıdır.
5. Telefon numaralarının fontu çok büyük biraz ufalt. Maximum 8,5 punto olması gerekiyor.

Dediklerimi dikkate almanı ve tasarımı baştanı tavsiye ederim.

Eline sağlık.