Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafiker Olmak İçin

laz61

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sa arkadaşlar sizce meslek lisesinden grafiker olmak mı daha iyi yoksa grafikerlik kursu veren bir yerden olmak mı?(Bilgeadam)

Benzer konular

laz61

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yani şimdi benim meslek liselerine gitmeme karşı olanlar diyorki sonradan grafik eğitimi alıp bu işi yapabilirsin

aLcaK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu işin eğitimini alman lazım. Okulda eğitimini tamamla yeterli görmezsen orada öğretileni kursa git.

laz61

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cevaplarınız için teşekkürler...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Şahsi fikrim (fazla detaya girmeden) kesinlikle lise ve üniversite eğitimi almalısınız. Elbette kurstan alınan eğitimlerin faydası var yok değil. Ama okulda bu işin en ince detayına kadar eğitimini almak herzaman + bir avantıjınızdır.

ışınsuu

🌱Yeni Üye🌱
kurslardan alınan 3 aylık bir eğitimdense tüm öğrenim hayatını buna adamış insanların daha başarılı olabileceğine eminim...4yıllık lise ve 4yıllıkta üniversite eğitimi almış biriyle kurs eğitimi almış biri nasıl bir tutulabilir...?:worried:

immortale

🌟Usta Tasarımcı🌟
Valla ben meslek lisesinde grafik okudum...açıkçası hiçbir şey öğrenemiyorsun...sadece alacağın diploma açısından önemi var..onun dışında mutlaka kurs almalısın...ki ben meslek lisesinden sonra birde yüksek okul okudum grafik bölümü...o da yetmedi kursa gittim :) okulda sadece teknik olarak öğreniyorsun o kadar... 3 sene lisede,2 sene yüksek okulda grafik eğitimi aldım ve toplam eğitim yılında sadece freehand öğrettiler.... Corel.i gittiğim stajda, photoshop.u kendi çabalarımla öğrendim +kurs desteği aldım.. sıra quark.ta :) eğitim bitmez

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu birazda senin isteğine bağlı meslek lisesinede gitsen kursada gitsen bilgiyi almak istiyorsan alırsın araştırırsın sürekli soru sorarsın her iki türlüde öğrenirsin.Ama meslek lisesiyle başlamanı öneriyorum eğer yeterli bulmazsan birde kursa gidersin.Bir kaç ay kursa gidip bitirmek yerine liseye gidip yavaş yavaş öğrenirsen daha fazla pekiştirme şansın olur.Hem bu süre içinde stajlarda var sana çok şey katacağından ve eğleneceğinden eminim..O yüzden önce okul derim tabi önce gideceğin okuluda bir araştırıp sor ama önyargılı insanların laflarına bakma..Başarılar inşallah gönlünce olur