Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hacettepe Gsf mi? Gazi Gsf mi?

mc_bakteri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bilmiyorum konuyu doğru yere mi açtım..Yanlışsa da kusuruma bakmayın.
Sormak istediğim; Hacettepe'de resim okumayı mı tercih edersiniz? Yoksa Gazi gsf'de görsel iletişim tasarım okumayı mı tercih edersiniz?

Benzer konular

mehmetmetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Sorduğunuz soru pek mantıklı değil gibi. :) Yani Resim bölümü çok ayrı, Görsel İletişim Tasarımı bölümü çok ayrı. Hani grafik mi Görsel iletişim mi deseniz... :) Ama ben yinede Resim bölümü derim. :)

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hacettepede Güzel sanatlar grafik yok mu? Kesinlikle hacettepe grafik tasarım derim. Gazi'den farklı bir bölümden mezun oldum. Ama konu sanat ve grafik olduğunda Hacettepe anlayış ve tavır olarak çok daha iyidir. Gazi resim fakülte içinde. Yani sıkıntılı ve baskı bir dolu hayat var benden söylemesi:)

sansalerdinc

🌱Yeni Üye🌱
Açık ara Gazi, Görsel İletişim Tasarımı. Gazi'nin diğer bölümlerinde okuyan arkadaşlar lütfen GSF nin farkını görmek için bir araştırsınlar. Eğer mezun olacağın yerin Türkiye'nin alanında en iyisi olmasını istiyorsan ve iş olanakları olarak ayrıcalıklı bir yer arzusu varsa tavsiye ederim. Genç eğitimci kadrosu, şehrin içinde olması ve bu sene eğitime başlayacakları yeni binası da cabası

mc_bakteri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gazi gsf'nin yeni binası nerde ki?

tasari1

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşım. Ben öncelikle sana ne istediğine gerçekten karar vermeni öneririm. Resim bölümüyle görsel iletişim bölümünü kıyaslaman ne alaka. Sen belkide bu zamanın picasso susun bunu biz değil sen bilirsin. Şu yüzden bunu sölüyorum. Resim bölümü okumanın bir garantisi yoktur. Çok önemli bir ressam olur piyasada tabloların satarsa sana resim okuma diyerek senin hayatını karartmış oluruz. Öte yandan görsel iletişim, iş sahası olan bir alandır kıyaslamamalısın. Okul ayrımına gelince. Türkiyede tam anlamıyla sağlam görsel iletişim eğitimi verebilcek bir okul yok. öle adını değiştirip tamam biz görsel iletişimciyiz demekle olmuyor. İşlenen derslere müfredata sağlam hoca kadrosuna bakarsan. Hacettepe bu eğitimin kralını veriyor. "ankarada" ama adını görsel iletişim olarak değiştirmiyor. yani gazi gsf gibi bodoslama atlamadı bu işe. Yukarda kesinlikle gazi görsel iletişimi seçmelisin diyen gazi üniversitesi dekan yardımcısıdır. Durum bu kadar vahim yani. :)) hacettepe grafikte okuyan bi öğrenci oalrak ben sana kimsenin fikrini sormamaı önweririm kendin karar ver. Ama şunu iyi bil güzel sanatlarda okuyacaksan hoca kadar beraber okudugun admaalrda önemli. en iyilerle okursan birbirinizi ateşlersiniz. Bunuda iki tarafdada sınava grip hacettepenin daha zor kazanıldıgını görerek anlaman çokda zor değil. Her okul öle hocalarımızı yeniledik genciz, güzeliz, enerjiğiz bakın neler yapacaz diyip gaz verip böle gençleri çekmek ister. Ama sanatta durum değişmiyor hocaların hocaları olmadan olmaz. ki bu yüzden mimar sinan e hacettepe ye sürekli çamur atılır. Ama gerçek değişmez. Gider sınav günü görrüsün ne tarafa daha çok talep var. grafik tasarıma meraklıysan NAMIK KEMAL SARIKAVAK ismini araştırmanı öneririm. ki kim oldugunu öğrendiğinde o nerdeyse ben oraya gitmeliyim diyeceksindir. Grafik tasarımın hatta genel anlamda tasarımın büyük gücü tipografi bilgisinden gelir. Steve jops bile tüm başarısında aldığı kaligrafi ve tipografi eğitimin ne kadar önemli oldugunu vurgular. Tipografiyi çok iyi çözdüğünde sokakda artık herşey çok çirkin gelmeye başlıyacak sana. Asıl bu güce sahip olmalısın. ondan sonra canın ne isterse onu tasarla. malesef bu alanda sana bir kaç isim sayamıyorum farkındaysan. Evet iyi tasarımcılar var ama tipografye derinlemesine kafa yoran çok insan yok türkiyede. Hacettepe ile gazi gsf arasındaki en büyük farkı söleyim sana. Gazi çıkış arayan öne geçmek için birlik olan bir okul. gazi gsf. yani orda öğrenciler bi nebze beraber iş yapabilir. sürekli sergi açmak isteyebilir. Hocalarda kendini ispatlamak istiyor çünkü. Yukarda Şansal erdinç hocamızın heyecanı ve ateşini farketmişsindir. Hacettepeyede genelde daha manyak daha yetenkli adamalr geldiği için çok net gruplaşmalar vardır. Ama ilerin oldugu heryerde bu böledir. i bu insanı geliştirir. Bu yüzden hacettepelilerde öle çok fazla ortak sergi girişimi felan filan göremezsin. Bireysel takılan adamda çok görürsün. Ama güzelliği şudur. bir grafik tasarım sınıfında 30 adam varsa. 2-3 max manyağı bir tarafda, ilistrasyon manyakları bi tarafda, görsel iletşim manayakları bi tarfda,afterda boğulmuş adamlar bi tarafda, klasik grafik anlayışıyla devam etcem diyenler bi tarafda.... farklı alanalrda uzmanlaşmış bir sürü adam görrüsün.Donanımı iyidir hacettepenin. Keşke gazi end tasarım bölümüne yetenk sınavıyla alıyor olsa işte o zaman o okulda inanılmazbi patlama olurdu. Şansal hocamızın cümlesi "Açık ara gazi diyorum" içinde aman arayı soğutmayalım diyorum :p umarım ters yönde koşmuyorlardır. Durum budur kolay gelsin.

Son düzenleme:

3Dreamer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasari arkadasıma katılıyorm ne istedigine karar wermellisin bence hepsini okumadım acıkcası o cümleyi ouyunca :D konuyu yanlıs yere acmamıssın dostum galiba deiglse simdiye coktan moderatörlerden biri yakana yapısırdı kurallar ceza pat cat neyse diyecegim su ki ben pazarlama okuyacagm büyük adam olucam dersin gider olursun kesinlikle önce kendinden ne istedinden emin ol

Umutbyk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Resimle, Git bolumlerını naıl bağdaştırıyorsun ve neden hacettepe gazi hep ne oluyor orda okuyunca endülüjans kağıdıyla mezun olup sanatçımı oluyorlar ikisindede okuyan arkadaslarım var hatta 09 girişli arkadasım hacettepe grfk derece yaptı o bile isyan ediyor gitten mezun olcak arkadsım var gazi git oda aynı dostum... okulun ismi olabilir su okul sole bu okul boyle diyebilirler sen hocanı dınlersın hoca sana der suraya gır buraya gır sen sen hocanın dedıı yerlere gır hocanda ısım yapsın sende memnun kalırsan ne ala. Sen kendını gelıstırmedıkten sonra git mimar sinanda oku ne fayda eder sende biter abicim sen kafanı kullanırsan ne gazi lazım sana ne hacettepe sanmaki okulların farkı var hoca farkı vardır o tartısılamaz ama hiç bi yerde eğitim farkı yok bütün okullar iyidir iyi olmak zorundadır sana ben konyada okuyorum kız arkadasım burda dıye buraya geldım mutlumusun nasıl egıtımı dersen mutluyum okulda kalmayı bıle dusunuyorum yenı bına yaptılar ki 3 4 sene ıcerısınde cok buyuk ses getırcek gelip gormenı tavsıye ederım mersıne gıdıp gormenı tavsıye ederım izmiri gidip gormenı tavsıye ederım eskisehirin yeri ayrı bılıyosundur kafanda en ıyı yer olsun ama ya kazanamazsam deyip kendini sağlama almanı tavsıye derım saygılar...

Umutbyk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tasari okulda başarı elde edemeyip ınternette artıslık yapmaya benzemez dostum okula gıremden namık kemal sarıkavagımı bılıodun. Mulakatlamı gırdın bılmıyorum ama benım hacettepeye gırdıgım zaman mulakat vardı ve kusura bakma okula gırmek ıcın hocaların egosunu tatımn edemedım husnu dokak sırf egosunut tatmın edecek dıye ben ona yalakalık yapamadım ve lafımı sokup defolup gıttım hacettepeye ne kadar talep varda talep dıyorsun sen gıt ekshre gıt mımar sınana ısmı olan her yer ıyımıdır dostum egıtımıden yoksunsunuz hepınız sende hocaların gıbı egomanyaya baglamıssın basarılarının devamını dılerım...