Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hakan arslan seramik çalışmaları

hakkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hakkanarslan.blogspot.com
Bu kabartma rölyef Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kardeş belediye olarak belirlenen Kıbrıs İskele Belediyesi için yaptırıldı.
Aslında bu çalışma göründüğünden daha büyük bir çalışma.
Atatürk silüyetinin altında bandırma vapuru onun yanında da Samsun belediye binası var, ben sadece Atatürkün portre kabartmasını yaptım.
Bu nedenle sadece bana ait ( tarafımdan yapılmış)kısımların fotoğrafını göndermeyi doğru buldum.
Rölyef belli ölçülere bağlı kalınarak kesildi ( bazı yerler yüz hatlarının değişimine uygun kesildi burun gibi) 30cm'ye 30cm'ydi galiba...
Eskitme üzerine şeffaf sır atıldı. ( şeffaf sırın bi özelliği adındanda anlaşılacağı gibi alttaki oksit rengi göstermesi )
Bu işin zor kısmı fırınlama değil oyma işiydi seramikçi arkadaşlar bunu çok iyi bilir.Umarım beğenirsiniz bunun gibi birkaç çalışma ve serbest birkaç çalışmam daha bulunuyor. Fırsat buldukça diğer çalışmaların fotoğraflarını da göndermeye çalışcam.
Seramikle uğraşmak oldukça hoşuma gidiyor ama uğraşanlar bilir zevkli olduğu kadar uzun zaman, emek isteyen, fırınlamada sürprizlerle karşılaşılabilen yorucu bir uğraşıdır.

200703071457547wze20074ih5.jpg

200703071459221ni200714fw3.jpg

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Tebrik ederim aramızda sizin gibi yetenekli arkadaşların olmasından mutluluk duyuyorum. Ayrıca son halinin bütünüyle görmek isterdim doğrusu. Çalışmalarınızı takip edip devamını merak ile bekliyorum.

Saygılarımla.

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
Hakkan Bey Tebrikler. Gerçekten Güzel Bir Çalışma Ayrıca Yaptığınız Tüm Çalışmalarda Kolaylıklar Diliyorum.

alaturkasanat

🌱Yeni Üye🌱
hakan bey ....
tebrikler diyorum ne diyim baska....:))
bu kadar kalin bir isi sapasaglam cikartmak....
ellerine saglikkkkk

hakkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
Samsun büyükşehir belediyesi tarafından Samsun şehri, bandırma vapuru karşısına yaptırılan seramik rölyef çalışmasından bir parça.

not: Bu büyük çalışmada birçok kişinin emeği vardır bu nedenle buraya gönderdiğim fotoğraflar rölyefin sadece tarafımdan yapılan kısımlarıdır.

gizhayal

🌱Yeni Üye🌱
mutlu bir insan olmak demek seramik yapmak,seramikle uğraşmak...ellerinize sağlık.bende bekliyorum devamını

hakkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
Öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler ...
Bu çalışma geçen yaz dönemi bitti; kurudu, oyuldu, kesildi ve ilk pişimi başarıyla gerçekleşti daha sonra üzeri oksitlendi şeffaf sır atıldı ikinci ve son pişimi için bir rafa yerleştirildi.
Dediğim gibi yaz dönemi olduğu için pişmesi eylüle kaldı. ( okuldaki fırın tam anlamıyla dolmadığı için )
Eylülde geldiğimde ise ateyede yazın yapılan tadilatta gösterilen özenin sonucu işim paramparçaydı. Ama en azından elimde çamur halinde çektiğim fotoğrafı kaldı daha kötüsü de olabilirdi. ( çok polyanacı gördüm kendimi :) )

15459357un6.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

romacesare

🌱Yeni Üye🌱
slm kardeş

yenimi yaptın bunu kardeş. okuldaykan yoktu:)

buarada çok hoş olmuş:) ebatları kaça kaç?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fortuna

🌱Yeni Üye🌱
Seramikle bende kendi çapımda amatörce uğraşıyorum. Ama sizin çalışmanız karşısında amatör olduğumu çok daha iyi anladım. Tebrikler. Elinize sağlık.

ressam_grafik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.metinhakli.com
eline sağlık bende bir seramikçiyim atölyem var konyada, anatomi olarakda güzel ama sanki kişiyi yansıtma olarak biraz zayıf gibi tabi ben bir sanatçı olarak söylüyorum affına sığınarak. çalışmalırının devamını görmek isterim.benimde sitem var ama burda site adresi vermek kurallara uygunmu bilmiyorum. bilgi alışverişi açısından.kolay gelsin başarılar. :)

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok iyisiniz ya siz bu işi biliosunuz ne diyelim tebrikler