Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi fotograf makinesini tavsiye edersiniz?

jesus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
canon 400D mi yoksa nikon D70 bi alsam bilemiyorm bi yardımcı olursanız sevinirim

jesus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki canonda bu optic zoomda verim alabilirmiyim veya lensmi almamlazım

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Makinadan anlayan arkadaşlar yardımına yetişecektir.
Ben anlamam pek.
Kusura bakma benim önem verdiğim,
Markadan sonra Optik zoom ve ccd lens tir.

jesus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok sağolasın tamam abunları da göz önünde bulundurcam.

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Oncelikle acmis oldugunuz konu basligi kurallar aykiri, ben sizin icin bir defaya mahsus degistirdim ama lutfen bir daha ki sefere dikkat ediniz...

Fotograf makinelerine gelince...

Oncelikle Nikon D70 Nisan 2004 yilinda piyasaya surulmus. Canon 400D ise Subat 2007`de..

Canon 400D, Canon`un baslangic D-SLR olarak adlandirilan sinifinin en iyilerinden. ortalama olarak 30D ile ayni ozelliklerde diyebilirim. Ama 30D`nin fiyati yaninda 400D daha ucuz arti olarak 30D de bulunan toz engelleme sistemi ve daha yuksek pikselde olmasi (10.1) Govdenin icinde tozu daha az tutan bir malzeme kullanilmis boylece tozlanmadan kaynaklanan kirlenmeleri onluyor.
Ayrica LCD ekrani oldukca keskin hatta sunu soyliyim daha ust modellerin ekran keskinliginden daha iyi LCD ekran 2.5 inc. Kameranin baska bir ozelligi Picture Styles fonksiyonun bulunmasi, yani bu fonksiyon sayesinde cektiginiz fotograflari istediginiz sekilde duzenlemeler yapabiliyorsunuz. Ayrica kutu icinde gelen lens ile de verimli fotograflar cekmek mumkun fakat yinede ben baska bir lens oneririm eger alacaksaniz, Canon`un lenslerini pek begenmiyorum... Kameranin kullanimi cok rahat saatlerce menu de gezip aradiginizi bulmaniza gerek yok, 400D`de menu cok aciklayici ve kullanimi basit.

Kotu tarafi dahili flasin pek saglikli olmamasi ozellilkel gece ve genis aci cekimlerinde flas yetersiz kaliyor.

Ozellikleri:

Cekim Modlari

• Auto - otomatik
• Program AE (P)-Program
• Shutter priority AE (Tv) - Enstantene oncelikli
• Aperture priority AE (Av) - Diyafram oncelikli
• Manual (M) - Manuel
• Auto depth-of-field - Alan derinligi
• Portrait - Portre
• Landscape - Manzara
• Close-up - Makro
• Sports - Spor (hizli cekim)
• Night portrait - Gece portresi
• Flash off - flas kapali

Nikon D70 ise Canon 400D ye oranla daha eski bir kamera cozunurlugu 6.1 piksel Ayrica sifir kutusunda aliyorsaniz lens ile birlikte gelmiyor sadece body olarak aliyorsunuz. D70 yapi olarak D100`e benziyor ama kaplama olarak plastik kullanilmis bunun icin obur versiyonlarindan daha ucuz (obur versiyonlarda metal kaplama kullanildigi icin) Ayrica ergonomik ve elinize cok rahat sigar. LCD ekran buyukluu 1.8 inc yani Canon`a oranla daha kucuk ve Canon kadar keskin olacagini sanmiyorum.
5 noktadan netleme yapiyor, yardimci isigi kullanisli ama bence biraz abartmislar cunku asiri derecede yogun flas la karistiranlar bile var... Pozlandırma icin D100’deki gibi 3D matrix sistemini kullanan D70, Multi Metering modunda 10 noktadan aldigi isik bilgilerinin ortalamasini alarak pozlandirma degeri veriyor.

ARTILARI

* Düşük ‘noise’ seviyesi ve Noise azaltma özelliği
* Gelişmiş renk ve fotoğraf ayarları
* Gelişmiş Ayarlar
* Ergonomik body dizaynı
* Vizör çizgileri (fotoğraf çekerken matematiksel tasarım yapmak isteyenler için ideal)
* Hemen hemen tüm Nikon objektiflerle uyumluluk
* Uzun ömürlü pil ve ek pil taşıyıcı
* Uygun fiyat

EKSİLERİ
* AF yardımcı ışığı çok parlak
* Beyaz ayarı (özellikle otomatik modda) bazen sorunlu
* ISO değeri 200’den başlıyor (çok büyük sorun olmasa da 100’den başlasa daha iyi olurdu)
* Kit olarak satılan objektifte (18-70mm) 18 mm olarak kullanıldığında köşelerde kararma problemi oluşuyor

Karar sizin.. Hangisi size daha uygun geliyorsa onu alin.. Ayrica internetten ornek fotograflarini da gorebilirsiniz... Sahsi fikrim yeni olmasi ve kullanim kolayligiyla Canon 400D. Bende Canon kullaniyorum gayet memnunum...

jesus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kusura bakmayın fark etmedim hemde bilgilendirmeniz için cok sagolun ozamn canon olarak düşünüyorum. en iyisi canan gibi.

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com

jesus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok sağolun. şimdi 450D alıyorum ilk fotomu direk yolicam yardımınız tekrar için cok sağolun:D

fotocudoruk

🌱Yeni Üye🌱
bu kadar uğraşmaya gerek yok canon hikaye nikon d200 kullanmanı tavsiye ederim maddi durumun iyi ise nikon d3x tercih et derim ama nikon d200 stüdyoda başından fazla bence gayet çok güzel bi şekild eişimi görüyo 12 mp üstelik

anil222

🌱Yeni Üye🌱
canon 500d lens 250 li lik ile mi tavsiye edersiniz
Nicon d90 lens 135 lik
bu ikisi arasında seçimim yogunlukla canon uzerıne gıtmekte aradakı fıyat farkı 50 lira civarı ney yapmamı onerirsiniz saygılar sevgiler ..

SHOPRAMAZAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet 450D diyecektim yoruma almışsın.iyi günlerde kullan arkadaşım.
Nikonu bilemem ama Canon görüntü piyasasında ön görülen bir cihaz...

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende canon 600 d var gayet de iyi çeim yapıyor üstelık hd özelliği var nıkon da boyle bi özellik te yok.dersın kı ılla nıkon ıstıyorum d90 iyidir içlerinden.lens veya kit bakımından pahalı bi markadır canon daha uygundur