Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hasip PEKTAŞ

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
HASİP PEKTAŞ, 1953'te Ermenek'te doğdu. 1971'de Akşehir İlköğretmen Okulu'ndan, 1974'te Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nden mezun oldu. 1982 yılına kadar Öğretmen Okullarında ve Orta Öğretimde resim öğretmenliği yaptı. 1982-1987 yıllarında Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Grafik Anasanat Dalı'nda çalıştı. 1987 yılından bu yana Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. 2001-2003 yıllarında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2003-2006 yıllarında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevini sürdürdü. 1996'da yayımlanan Ekslibris kitabının 2003'te ikinci baskısı yapıldı. Ekslibrisleri, Belçika'da Graphia ve Boekmerk , Amerika'da Bookplates in the News , Almanya'da Exlibriskunst und Graphic , İngiltere'de Bookplate Journal , Finlandiya'da Exlibris Aboensis isimli dergilerde yer aldı. Yirmi üç kişisel sergi açtı. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yarışmalara ve karma sergilere katıldı. Ekslibris ve grafik konusunda çok sayıda seminer verdi, atölye çalışması yaptı. Erasmus çerçevesinde Belçika Gent Güzel Sanatlar Akademisi'nde dersler verdi. 1974'de Ressam Şeref Akdik Resim Yarışması'nda Baskı Resim Özel Ödülü, 1996'da III. İtalya-Türkiye Ekslibris Bienali'nde Birincilik Ödülü, 2006'da Francavilla al Mare IV. Uluslararası Grafik Bienali'nde mansiyon aldı. Ankara Ekslibris Derneği Başkanı ve Hacettepe Sanat Müzesi Müdürü'dür.

Alıntıdır .
Kaynak : https://gsf.isikun.edu.tr/hasippektas.htm
lo1.jpg

lo3.jpg

lo5.jpg

lo7.jpg

lo9.jpg

Uzun Özgeçmişini indirmek istiyenler.

Çalışmaları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler herkesin Hasip Hoca ve onun gibi değerli hocaları yakından tanıması lazım.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ayrıca kendileri 2050 Balık konulu ödüllü afiş yarışmamız da jüri üyesidir.

Hasip beyi bir iki satır ile anlatmak oldukça zor. Yurt içi ve yurt dışı eğitim alanın da saygın bir yere sahiptir. Dünya sanat literatürün de yer almakta. Kendileri ile ilerleyen zamanlar da bir söyleşi yapmak isterim. Gerçekleştiği taktirde paha biçilemez bilgilerini, görüşlerini sizlerle paylaşmaktan onur duyarım.

afroman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cagdasinci.com
okuldayken bizi ziyaret etmişti exlibris ile ilgili kendisine birşeyler sormuştum. çok değerli bir hoca...

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Hasip hocamız ayrıca 2050 yılında bir balık adli yarışmamıza da grafikerler.net yönetimini kırmayıp jurimizde yer aldığı için burdan teşekür ediyorum.

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok İyi Bir Paylaşım Teşekkürler...

...grafixo...

🏆Pro Tasarımcı🏆
paylaşım için teşekkürler ne kadar basarılı bir kariyer insan özenmiyo değil hani tebrikler

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
Hasip hocaya geçenlerde bir exlibris yollamıştık. o da bizden daha fazlasını istedi. kendisi benim üstadımın eşinin amcası olur:)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Hasip Pektaş üç yıl süreyle haftada 18 saat Anasanat dalım olan Grafik Atölye dersimde
beraber olduğum, aynı zamanda kendisinden çok şey aldığım yegane hocamdır.