Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hayallerimden çizgiler.....

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅

emre aydın :smile:

merhaba bende grafikerlik düşünüyorum kazanamak zor biliyorum ama denimek istiyorum şansımı çizimlerime daha yeni başladım ama hemen ısındım zaten çizmek benim hobim biliyorum pek iyi değil çizimlerim ama çalışmaya devam ediyorum sizce nasıl grafikerlik seçmeli miyim aslında karakalemde pek iyi değilim ama hayalgücüm çok fazla ve bu mesleği kendime uygun buluyorum :sweating:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle kendinize olan güveninizi taktir etmek istiyorum bulunduğunuz çizgininde farkındasınız.
Forumdan başlamayı uygun gördüm https://www.grafikerler.net/uyelere-ozel-forum-kullanim-kilavuzu-t4724.html#post36108 incelemenizde fayda var.

Çalışmalarınıza gelince anotomi, ora-orantı, çizgi, ışık-gölge problemleriniz bir hayli fazla. Bunlarda desenin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Biran önce bunlara yönelik çalışmalar yapmalısınız.
Gölgeleme olayı bazı yerlerde başarılı ama tam anlamı ile değil. Kendinizde bu güven ve inanç varken uzman birinde yardım almanızı tavsiye ederim. Eskiz çalışmalarınızıda çok sık yapmalısınız. Başarılar dilerim.

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim tavsiyelerin için bunları dikkate alacağım ve daha iyisini çizmeye çalışacağım :D

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
kendini daha fazla geliştirebilrisin

narcotic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şöyle bi önerim var..portre çalışmaları için daha çok erken..onun yerine obje çalış..örneğin koy önüne bi makas kitap vs.. onları çizmeye çalış yada eğer imkanın varsa canlı model (desen) çiz..kendini geliştirdikçe portre çalışmalarına ağırlık verebilirsin.. yukarıdaki çizimlerde oran orantı anatomi hataları fazla birde çok net deil görüntüler tam anlaşılmıyor..ama inanırsan hiçbişy imkansız değildir..hayal gücünede güveniyorsun..kimse anasının karnında çizmeye başlamadı değil mi? :D çalışmaya devammm başarılar :D

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şöyle bi önerim var..portre çalışmaları için daha çok erken..onun yerine obje çalış..örneğin koy önüne bi makas kitap vs.. onları çizmeye çalış yada eğer imkanın varsa canlı model (desen) çiz..kendini geliştirdikçe portre çalışmalarına ağırlık verebilirsin.. yukarıdaki çizimlerde oran orantı anatomi hataları fazla birde çok net deil görüntüler tam anlaşılmıyor..ama inanırsan hiçbişy imkansız değildir..hayal gücünede güveniyorsun..kimse anasının karnında çizmeye başlamadı değil mi? :D çalışmaya devammm başarılar :D

zaten kurs alan herkes çiziyosa bu bir yetenek değil öğretidir ama çizmek değil önemli olan hayal etmek hani grafikerlik bakmak değil görmektir bi anlamda bunun farkındayım ben sadece yeteneklerimi deniyorum eğer bu alanda yeteneğim olmadığını görüsem vazgeçerim sorun değil yani :D ama herkes çiziyosa bende çizebilirim diyorum ayrıca objede çiebliyorum ama obje çizmek istemiyorum ben direk insan resmi çizmek istiyorum yani tersten başlıyorum herşeye sanırım :rofl:

seevgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Daha yolun başındasın çok çalışman gerekiyor..

sunuyerme

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok çalısman lasım çook ama yinede fena diil

*GrAfIkEr*

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
zaten kurs alan herkes çiziyosa bu bir yetenek değil öğretidir ama çizmek değil önemli olan hayal etmek hani grafikerlik bakmak değil görmektir bi anlamda bunun farkındayım ben sadece yeteneklerimi deniyorum eğer bu alanda yeteneğim olmadığını görüsem vazgeçerim sorun değil yani :D ama herkes çiziyosa bende çizebilirim diyorum ayrıca objede çiebliyorum ama obje çizmek istemiyorum ben direk insan resmi çizmek istiyorum yani tersten başlıyorum herşeye sanırım :rofl:

İyi bir portre çizebilmen için objeyle başlamanı bende tavsiye ediyorum.Sana daha çok yardımcı olucaktır emin ol:smile: