Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hazırladığım Dersler

Anlatım Şekli Değerlendirmesi

• Gayet Açık ve Kolay

Oy: 24 88.9%
  • Oldukça zor kafam karıştı

Oy: 3 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    27

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
Değerli arkadaşlar hazırladığım dersleri zaman buldukca burada yayınlayacağım.

. Web Buton

Yeni bir sayfa açıyoruz boyutları 200px x 200px olacak şekilde. Açtığımız yeni sayfada arka plan rengimizi siyah olarak belirliyoruz (#000000).

resim1wd9.jpg

Sayfamızı oluşturduktan sonra Filter > Render > Lens Flare adımlarını uyguluyoruz.

resim2tk2.jpg

Daha sonra ki adımımız da Filter > Distort > Polar Coordinates seçeneklerini uyguluyoruz.

resim3if5.jpg

İşlem adımlarımıza bu şekilde devam ediyoruz Edit > Transform > Flip Vertical. Bu işlemi de uyguladıktan sonra Filter > Distort > Polar Coordinates. Adımını tekrarlıyoruz.

resim4md6.jpg

Evet yavaş, yavaş şeklimiz ortaya çıkmaya başladı. Şimdi de araç çubuğumuzdan eliptical marquee tool (daire kutusu) seçeneğini seçiyoruz. Tam ortalı olacak şekilde dairemizi çiziyoruz.

resim5ma1.jpg

Seçme işleminin devamında klavyemizden CTRL + Shift + I tuşlarına basıyoruz ardından klavyemizden Backspace tuşuyla seçili alanları boşaltıyoruz.

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
resim6ox3.jpg

Bütün işlemleri bitirdikten sonra isterseniz renk değiştirme işlemine geçelim. Kısayol tuşu olarak CTRL + U tuşunu yada image + adjustments + Hue/Saturation bölümünü seçip rengimizi belirleyebiliriz. Unutmamanız açısından renk seçimi yaparken koyu renklerde tonlama için colorize kutucuğunu işaretlemeniz önerilir.

resim7bk2.jpg

Renklendirme işleminin ardından Layer > Layer Style > Blending Options seçeneğine geçip son noktamızı koyuyuroz. Bu bölüme ayrıca katmanımızın üzerinde sağ tuşa tıklayıp ta erişebiliriz. Açılan pencerede Inner Glow sekmesinde değişikliklerimizi yapıyoruz.

resim8it5.jpg

resim9sw2.jpg

(Alınıtı Değildir)

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
Logo Tasarımı

Bu çalışmamızda örnek bir logo tasarımı yapacağız. Uygulamamız da isterseniz farklı türden çalışmalarda şekillendirebilirsiniz.

İlk olarak 400px x 400px boyutlarında yeni bir sayfa oluşturuyoruz. Arka plan rengi olarak beyaz tercihimizdir. Araç kutumuzdan custom shape tool seçeneğini seçiyoruz.

resim1hc5.jpg

Custom shape tool seçeneğimizde sınıflandıracağımız nesnelerimizi göstermek için resimde gördüğümüz gibi (All) tüm işaretçileri seçiyoruz ve kullanmak istediğimiz nesnemizi belirtiyoruz.

resim2ia0.jpg

Kullanacağımız nesnemizi elmaz olarak belirttik. Burada yapacağımız işlem prizma şeklinde üç adet elması sıralamak olacak ilk adımımızda elmasımızı çiziyoruz. Çizim işleminin ardından aynı ebatlarda iki adet elmas nesnesini kopyalayıp yerlerine yönlendiriyoruz. Kopyasını çıkaracağımız elmas katmanının üzerine gelip sağ tuşa tıklayıp açılan sekmede Duplicate Layer ifadesini seçiyoruz ve katmanımızın bir kopyası oluşmuş oluyor. Oluşturduğumuz bu katmanı hareket ettirmek için Move Tool (V) yani işaretçi okumuzu kullanabiliriz, yada klavyemizdeki ok tuşları ile konumunu ayarlayabiliriz. Bu işlemi iki kez tekrarlıyoruz çünkü üç adet elmas gerekli çalışmamız için.

resim3ec6.jpg
resim4nu6.jpg

4 Numaralı resimde gördüğümüz şeklimizi oluşturuyoruz. Sonraki adımımızda birinci katmanımızı seçip sağ tuşa tıklayıp Belnding Options (Layer > Layer Style > Blending Options and use the) seçeneğini işaretleyip ayarlamalarımızı yapıyoruz. İlk ayarlamamızı Drop Shadow bölümünde gerçekleştiriyoruz. Bu bölümde standart ayarları kullanıyoruz herhangi bir değişiklik yapmadan sadece bölümü aktif hale getiriyoruz.

resim5ro5.jpg

İkinci sekmemizde ise Gradient Overlay kısmını aktif hale getiriyoruz ve resim de gördüğümüz şekilde ayarlamaları gerçekleştiriyoruz. Tamam deyip çıkıyoruz.

resim6lg0.jpg

İkinci katmanımıza geçerek sağ tuşa tıklayıp Blending Options (Layer > Layer Style > Blending Options) seçeneğini seçiyoruz. İlk işlemimizde 5 Nolu resimde yaptığımız Drop Shadow seçeneklerini uyguluyoruz, ardından Gradient Overlay seçeneğine geçerek resimde gördüğümüz ayarlamaları gerçekleştiriyoruz.

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
resim7ge0.jpg

Sıradaki ve son katmanımız olan üç numaralı katmanımıza geliyoruz. Aynı işlemleri burada da gerçekleştiriyoruz Gradient Overlay sekmesinde ki ayarlarımızı da resimdeki şekilde görüldüğü gibi ayarlıyoruz.

resim8jo5.jpg

Tebrikler işte yapmış olduğumuz şık logomuz…

resim9el5.jpg

(Not: Alıntı Değildir)

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir ders ancak bu kadar açıklayıcı ve t anlatılabilirdi herhalde yeni başlayan arkadaşlara bu dersleri ısrarla tavsiye ediyorum takılmadan kolayca uygulayabileceklerdir.

Emeğine sağlık arkadaşım. Çok güzel dersler eklemişsin. Teşekkürü bir borç biliyorum :)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Çok teşekkür ederim.. Forum sizn gibi dostlar sayesinde adım adım ilerliyor.. bende çok mutlu oluyorum..

naklov

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ellerine sağlık guzel çalışmalar dersler olunca herkeze daha yardımı oluyor bunlar sayesınde daha da yenı tasarımlar ortaya da cıkabılıyoo..

yldoz

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler çok anlaşılır biçimde bir anlatım. Yalnız benim programım photoshop 6 birçok şeyi yapamıyorum. Ama buna rağmen elimden geldiğince yapmaya gayret ediyorum. İşte benim yaptığım acemice oldu ama

King_James

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.nbatrky.com
Anlatımların gayet açık arkadaşım...Devam edersen severek takip ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
tşk dersleri hemen uygulamaya geciyorum inş devam edersiniz

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle tşkler. anlattığın dersi yeni bir döküman üzerinden yapıyorsun dimi. bize bu yaptığın çalışmayı lütfen foruma eklermisin.. bakalım aynı şekil ortaya çıkıyormu. tabi kullandıgın Photoshop Programının Versiyonunuda yazarsan.
tşk

ErkanErgin

🌱Yeni Üye🌱
çok sevdiğim arkadaşımın isteğiyle aranıza katıldım dediği gibi anlatımlarınız anlaşılır deneyip sizlerle yaptıklarımı paylaşmaya çalışacağım ve eleştirileriniz önerileriniz ile daha zevkli çalışmalar yapacağım teşekkür.

I3oI2a

🌟Usta Tasarımcı🌟
paylasım ve anlatım icin tesekkurler...