Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hazırlanan bir Stile yangın etkisi vermek...

yy84

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ate351.jpg

yy84

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Nasıl yapıldı...

Arkadaşlar çalışmam şu şekilde gerçekleşti

Öncelikle 1200*800'lük bir alan açıyorum backgraunda siyah veriyorum sonra yeni bir layer açıyorum layer etkinken Rectangular marquee tool'u alıyorum bu tool ile sayfanın ortasından başlayarak kalın bir çubuk oluşturuyorum ardından klavyeden shift+Backspace tuşuna basıyorum burda %50 gray bölümü etkin olacak sonra ok tuşuna basıyoruz ardından Filter/Render/Fibers'ı tıklıyoruz burda üstteki kutuya 10 alttaki kutuya 8 değerini verelim ok tuşuna basıyoruz ardından Filter/Blur/Motion Blur'u tıklıyoruz burda angle yazan kutuya 90 yazalım distance 250 olarak ayarlayın ok tuşuna basalım sonra Ctrl+T basalım dik olan çubuğumuzu döndürerek yatay durumuna getirelim sobra sağ click warp'a tıklayalım burda çubuğumuza yukarı ve aşağı oynatıyoruz warptaki olay değişik bir tarza sokmak çubuğu sonra Filter/Liquify'e basıyoruz burda çubuğumuzla oynuyoruz değişik şekiller veriyoruz bunu Forward warp tool ile yapıyoruz ardından ok basıyoruz sonra smudge tool ile şeklin yanlarından sürerek götürüyoruz smudge toolu seçerken soft bir brush seçin bunuda yaptıktan sonra açmış olduğumuz layerdan bir kopya alıyoruz kopya layer etkinken Filter/Artistic/Plastic wrap'a tıklıyoruz burda detail yazan yer 1 olarak kalsın diğer kısımları en üst seviyeye çıkarın ok diyoruz sonra blending mode'dan screen efekti veriyoruz kopya layera ardından kopya layer etkinken layer menüsünden solid color'u tıklıyoruz koyu bir turuncu renk verdikten sonra ok diyoruz sonra blending mode'dan overlay'ı tıklıyoruz sonra layer 1'i etkin hale getiriyoruz çift tıklıyoruz blending options paneli karşımıza geliyor burda outer glow'u işaretliyoruz rengini yine koyu turuncu veriyoruz size yazan yeri yükseltiyoruz ok diyoruz ardından levels ayarlarıyla biraz oynadıktan sonra çalışmamız bitiyor...:wink:

yy84

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet ama çalışmanın yapılışı daha farklı ondan bu konuyu açtım..

azap0

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok teknik anlatmışsın .) yeni başlayanlar (mesela ben) çözemeyebilir (bnm gibi)
:D:D