Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ID de Dosyanın şişmesi

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar ID de (cs6.0) ekteki resimdeki gibi bir cevaplama formu hazırladım. A-B-C-D-E harfleri daire içine alınarak tek bir eps dosyası olarak illustratorde hazırlanıp ID içinde tabloya place komutu ile yerleştirildi. Bu eps dosyası her soru numarasının yanına place komutu ile gerçekleştirildi... Aşağıda gördüğünüz tablodan bir A4 sayfada 6 tane var... Dolayısıyla 150 soru için 150 eps bir sayfada görünüyor...

Bu durumda dosya çok şişti 5.27 MB pdf export alınabiliriyor... (en düşük boyutta çıktı almama rağmen) Acaba boyutu düşük tutmanın ve ID dosyasının şişmesini engellemenin bir yolu var mı ?

Cevaplamaformu2.png

Son düzenleme:

Benzer konular

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
2.sorum ise,

ID de bir eps dosyası yerleştirildikten sonra crti+c ile kopyalanaıp ctrl+v ile yapıştırılında gerçekleşen işlem place komutu ile aynı işlem midir yoksa sayfaya bir resmi eps yi embed etmek midir?

Son düzenleme:

mubarek_oslo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1.soru eps dosyasi ile calisma indesignda bunu daha basit ve hizli yapabilirsin transform ile. o zaman dosya sismes eps den dolayi sisiyor.

2. place komutuyla ayni sey.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
1.soru eps dosyasi ile calisma indesignda bunu daha basit ve hizli yapabilirsin transform ile. o zaman dosya sismes eps den dolayi sisiyor.

2. place komutuyla ayni sey.

İlgilendiğiniz için teşekkürler belirttiğiniz yöntem işlemi otomatikleştirmekte fakat dosyanın şişmesine engel olmamakta

Ads_z.png

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yeni bir Indesign sayfası açın. Ve daireleri Indesign'ın daire çizme aracıyla çizin.

mubarek_oslo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
komple herseyi indesignda hazirlayin table ve transform kullanarak yapmadim ama press quality kaydetsen bile 1 mb altinda cikar diye tahmin ediyorum.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkür ederim indesign da sadece dizgi yapılır diye uğraşmamıştım. Dedğiniz şekilde dosya boyutu 20.5 KB olarak gerçekleşti....
Halbu ki ID da bu işlem zor yine de eps lerle bir yolu olmalı diye düşünüyorum.

mubarek_oslo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eps dosyalari hem dosyayi sisirir hem de ciddi kasar kardes eps ile calismamalisin bu tur calismalarda.