Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk amarör filmim uzmanlar yorum atarsa çok mutlu olacağım

delicambo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
var yorum olmaz olur mu...:) hazır mısın?:)) tamam o zaman ben de taramaya başlıyorum:))

öncelikle eline sağlık uğraşmışsın belli:)) emme velakinnn.....

1. kurgu üzerine eğilmen gerekiyor... öyle yüzeysel değil... "programı nasıl kullanacağım" şeklinde değil. "kurgu" nedir... niye yapılır... nerede kesilir... niye kesilir... vb.... adam taramaya başladı... en az 30 el ateş edildi... sonraki çekimde adamı gördük... kurşunlardan biri isabet etti... (tüm kurşunlar tüfekten çıktıktan 1-2 saniye sonra)... önemli bir zamanlama hatası... sonracığıma... arkadan vurulan adama kurşun nerden geldi bilemedim... ne ses ne efekt hiç bir şey yok... aman dikkat;) öhöm.... evet ne diyorduk?

2. ateş edilirken yerleştirdiğin "muzzle flash"lar, öyle bir aydınlatmaya neden olmaz.... eğer gerçekçilik peşindeysen görüntünün tamamına "strobe" benzeri bir efekt atmak yerine solidlerle, masklarla ve blending seçenekleri ile bölgesel aydınlatmayı tercih edebilirsin... karakterin yüzünde ya da vücudunda filan...

3. özellikle kan sıçrama efektlerinde compositlediğin kan efektlerinde ciddi bir renk düzeltmeye ihtiyaç var... düşük çözünürlüklü bir çekimde daha da çok sırıtıyor... kıpkırmızı olmasın yani (eğer çok stilize bir şey yapmak derdinde değilsen)

4. girişi sevdim (smile films)... eğer bir template ya da hazır projeyi editlemediysen güzel olmuş... eline sağlık....

5. sakın söylediğim hiç bir şeye alınma:)) ciddiye almasam bu kadar yazmazdım zaten;))

6. çalışmaya devam... ama dediğim gibi... after effects'ten önce ciddi bir kurgu birikimine ihtiyaç var gibi;)) ya da bir kurgucu bul... sen sadece composit işi yap... (yok yok kurguyu iyice bi öğren... bak dediğim gibi... programı nasıl kullanırım şeklinde değil... "kurguyu nasıl yaparım niye yaparım" şeklinde)

7. sevgiler:) elinize sağlık tekrar...

edit 8. bir de bu bir film değil... sahne diyelim;)

kesmer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim kardeşim öncelikle şu 1-2 sn meselesi onu nete yükledikten sonra farkettim doğru söylüyorsun birde o arkadan vurulan adamı çekimde taramıştım adamın düşme zamanlaması uymayınce kesmek zorunda kaldım bu sefer sonraki görüntüyle uyuşmadı after effecte 2 hafta önce başladım daha neyin ne olduğunu yeni yeni öğreniyorum :D kurgu işine gelince iyi bir kurgu yapmaya çalışacağım :)

drawsever

🌟Usta Tasarımcı🌟
aslında bizim Türk dizilerinin çoğundan da başarılı olmuş hani. demek ki elde iyi bir kamera, iyi bir de kurgu olsa çok daha kaliteli işler çıkarabilirsiniz.

videonun 1:21'nci saniyesinde kapı açılırken bir kan sıçraması görülüyor. ona anlam veremedim. bir de makineli tüfek sahnelerinde sahne komple titreşmezse daha iyi bir seyir olur gibime geliyor.

eline sağlık, kolay gelsin..

pfdundar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Emeğine sağlık fakat bittiği anda bende şöyle bir etki oldu: eeeee????
yani filmde bir konuyu işlememişsin, adamlar birbirini tarıyor o kadar. sonuç?
bir kurgu üzerine yoğunlaşmanı tavsiye ederim.

kesmer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yeni bir film yaptım şu anda onunla uğraşıyorum

alim bey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba delicambo kardeşimiz söylenecek söz bırakmamış son derece doğru tesbitler ama buna ek olarak benim tavsiyem bu tür görüntülere biraz color correction uygulayabilirsin ve kamera cekimlerini de kurguda nasıl birleştireceğini düşünerek çekersen kurguda daha rahat edersin hadi kolay gelsin :) ..

pfdundar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeşim bak önceki "film"ine gelen eleştirileri göz ardı etmişsin. Fİlmin konusu ne, karakterler kim, başı ne sonucu ne bu adamlar niye savaşıyor. Bu kadar uğraş veriyorsunuz boşuna gidiyor hepsi benden söylemesi. Biraz daha profesyonel düşünüp karakterler üzerinde çalışmalısın. Daha doğrusu karakterler yaratmalısın ve filmin bi amacı olmalı. Sizin çektiğiniz sadece bir kaç sahne.
Son olarak komedi ya da aksiyon film konuları değil film türleridir. Bir daha araştırma yapıp daha çok şey öğrenmelisin bence.
Ama vazgeçmek yok, devam

hsyngngr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.huseyingungor.org
idare eder bir filmde en önemli olan karenin fazla uzun olmaması ve detaydır böyle bir film tekrar çekersen bol bol detay görüntü ol tek bir açının ekranda kaldığı süre en fazla 5 sn olmalı

kesmer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok doğru söylüyorsun kardeşim bende farkettim