Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator pdf kaydetme

anilmortas

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar, bir sorum olacak illustrator 5.5 kullanıyorum, çalışmalarım genelde büyük ölçekli oluyor, bunları baskıya pdf olarak göndermek için, minimum dosya büğüklüğü ve maximum kaliteyle nasıl kaydedebilirim, Teşekkürler...

Benzer konular

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Bende aynı sorunu yaşıyorum, örneğin 5 sayfalık bir iş 100 mb ise, gönderdiğim işi bana motajı yapan geri gönderdiğinde 10 mb oluyor. Çözemedim :D

Ben resimleri pikselleştiriyorum , böylece bazı çalışmalarda boyut neredeyse yarıya düşüyor. Onun dışında başka yöntemi varsa, öğrenirsek iyi olur.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1. Kullanmış olduğunuz fotoğraf ve diğerlerini kesinlikle embetlemeden pdf yapın

2. PDF formatı olarak : X-3: 2002 kullanıyorum
Compatibility bölümünü ne kadar bir üst sürüm seçersek dökümanımızın sıkıştırma oranı o kadar iyi olacaktır

anilmortas

🌱Yeni Üye🌱
1. Kullanmış olduğunuz fotoğraf ve diğerlerini kesinlikle embetlemeden pdf yapın

2. PDF formatı olarak : X-3: 2002 kullanıyorum
Compatibility bölümünü ne kadar bir üst sürüm seçersek dökümanımızın sıkıştırma oranı o kadar iyi olacaktır

Anladım çok teşekkür ederim :)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Çalışmadaki fotoğraflarınız tif olmasın, jpeg olmasın. Eps ya da direk PSD olarak kullanın.
Embed kullanmayın
Offset için x4 kullanın. ( x serisi )

neo32

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikturko.net
Çalışmadaki fotoğraflarınız tif olmasın, jpeg olmasın. Eps ya da direk PSD olarak kullanın.
Embed kullanmayın
Offset için x4 kullanın. ( x serisi )

Merhaba, fotoğrafları eps kaydedin demişsiniz...DSC 2.0 formatlar için kayıt seçeneğiniz nedir ? biliyorsunuz dcs 2.0 fotoğrafların olduğu illustrator dökümanını pdf kaydederken kanalların okuması uzun sürüyor.. ???

Lithos

🌱Yeni Üye🌱
Ben şu mantığı hala çözemedim. Eski bir freehandci olarak resimler baskıda düzgün çıkması için napardık, 300ppi ve tiff. Peki Illustrator jpeg destekliyor madem ve ben yaptığım işte resimler kullanacağım. Resimlerin baskıda düzgün çıkması*için photoshop ta onları 300 ppi yapmama gerek var mı yok mu ?