Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllustratörden Baskıya PDF formatında dosya gonderme

elam_i

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar

Illustratorde hazırlamıs oldugum kutu calısmalarını pdf formatında yurt dışına gondermem gerekiyor.
Dosyayı PDF formatında kaydettigim zaman 70mb yakın bir dosya ebatı meydana geliyor.
Calısmamın içerisinde sadece 4 adet urun resmi mevcuttur geri kalan tum datalar font vectorel çizimden ibaret.
Kaydettigim calismada vectorel cizimler pdf e cevirdigim zaman kiminin içi boşalıyor kiminin rengi değişiyor bu konudada dikkat etmem gereken hususu belirtirseniz çok makbule geçer .
Konunun özetine gelince hazırlamıs oldugum dosyayı baskıya sağlıklı bir pdf dosya formatına ve uygun agirlikta kaydetmek için izlemem gereken yol nedir ?

Şimdiden Teşekkür ederim

Benzer konular

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
öncelikle kutularınız için bıçak çalışmalarınız AI dökümanında mevcut ise
https://www.grafikerler.net/illustr...u-sunumlari-hazirlayin-video-ders-t63625.html
başlığını incelemenizi tavsiye ederim

baskıya hazır döküman için ise File > Print menüsünü kullanın
yazdırma penceresi çıktığında Yazıcı olarak Adobe PostScript® File ı seçin
ve ps dosyası olarak gönderin.
NOT: Çalışmanızda External Obje yani tiff jpg gibi objeler var ise bunlarıda
PS dosyası ile birlikte gönderin.

elam_i

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar öncelikle yardımınız için tesekkur ederim.Bu teknigi daha once uygulamıstım lakin gonderdigim ülke ÇİN gibi belanın belası bir ulke oldugu için adamlar sadece ama sadece PDF dosyası alıyorlar.Baska bir teknik bilmezlermis.Benim yapmam gereken %100 problemsiz bir PDF dosyasını baskı halinde karsı tarafa gondermem

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
merhabalar öncelikle yardımınız için tesekkur ederim.Bu teknigi daha once uygulamıstım lakin gonderdigim ülke ÇİN gibi belanın belası bir ulke oldugu için adamlar sadece ama sadece PDF dosyası alıyorlar.Baska bir teknik bilmezlermis.Benim yapmam gereken %100 problemsiz bir PDF dosyasını baskı halinde karsı tarafa gondermem

Profesonel bir iş istiyorlarsa, dökümanınızı herhangi bir Prepress Uygulama ile açıp Ink Plan, Shrink, Screening, Traping, ve Marking işlemlerini tamamlayıp baskıya hazır PDF formatında göndermelisiniz.%100 Baskıya hazır bir PDF için Prepress yazılım şarttır .

isotasarım

🌱Yeni Üye🌱
cevap - 1 : 70 mb sebebi resimleri sayfaya çağırırken linkli çağırın embet etmeyin.

cevap - 2 : baskıya göndermek için farklı kaydet (PDF X 3 2002) seçeneği uluslararası bir standarttır rahatlıkla güvenebilirsiniz gölgeler efekler hepsi çıkar.