Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllustrator'den Corele En Kolay Dosya Çekme

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Arkadaş Ai'de çalışırken Matbaamız Çalışmaları Corel Formatında istediği için Çalışmayı bitirdikten sonra EPS (3)'e çevirip corele çekiyordum,Gradientli objelerde sıkıntı oluyordu yüksek çözünlükte TİF yada JPG alıyordum! SVG Formatını keşfettim :D:D

Save As- SVG yi seçip kaydettiğimde direk corele çekip bırakıyorum,sorunsuz alıyor.. :rofl:

Benzer konular

HyPnOz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hemen denicem süpermiş bende çok sıkıntı yasıyorum bu konuda tşkler :)

HyPnOz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ee denedim olmadı yıne sorun oluyo gradientler falan :S

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
ee denedim olmadı yıne sorun oluyo gradientler falan :S

Arkadaşım benim ayarları print screen yaptım! aynılarını yapıp tekrar bi dene istersen!

dnme.jpg

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Aynen bu şekilde yaptım ama corel hata veriyo program çalışmayı sonlandırıyo....

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Aynen bu şekilde yaptım ama corel hata veriyo program çalışmayı sonlandırıyo....

Ben COREL X3 Kullanıyorum gayet güzel çalışıyor! PrintScreen ile verdiğim ayarlara bak istersen ben bayağı bi kurcalamıştım çünkü :) sonuç: Çalışıyor :emo1:

Bakabilirsin istersen. :emo1:

adszcopytc.jpg

Son düzenleme:

metinmert1974

🌱Yeni Üye🌱
fatih kardeş senden ricam şunu sıra sıra nasıl yaparım bi anlatırmısın. corelx4 kullanıyorum. hazır baskıla geliyor bana hepside ai çalışmaları. corel açmıyor yani. ai den cdr nasıl açılır. şimdiden teşekkürler.

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
benim bildiğim öyle bir yolu yok maalesef arkadaşım! ai kuracaksın EPS yada TİF çekeceksin corelcikine :)

eski japon ai'sini açıyor ama normalde olmuyor!

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
corel 'de ai açabilirsiniz....
fakat şöyle bir durum söz konusu; örneğin işletim sisteminizde Corel X5 versiyonu yüklü siz kurulumda GPL ghostscript seçeneğini aktif hale getirmemişseniz ai, eps, vs. tarzı dosyaları çekerken sürekli sorun yaşamanız gayet normal...

diğer corel versiyonu için X4 GPL ghostscript yaması mevcut eğer bunu işletim sisteminize yüklerseniz zaten bu sorundan çok fazla etkilenmezsiniz....

bununla ilgili bir kaç gün sonra; sonradan eklenebilir Corel X5 ve X4 GPL ghostscript yamalarını vede corel versiyonlarında ai, eps vs. dosyalarını açma, oluşan sorunlar ve çözümleri konularını içeren bir paylaşımım olacak......

2z28p.jpg

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
corel 'de ai açabilirsiniz....
fakat şöyle bir durum söz konusu; örneğin işletim sisteminizde Corel X5 versiyonu yüklü siz kurulumda GPL ghostscript seçeneğini aktif hale getirmemişseniz ai, eps, vs. tarzı dosyaları çekerken sürekli sorun yaşamanız gayet normal...

diğer corel versiyonu için X4 GPL ghostscript yaması mevcut eğer bunu işletim sisteminize yüklerseniz zaten bu sorundan çok fazla etkilenmezsiniz....

bununla ilgili bir kaç gün sonra; sonradan eklenebilir Corel X5 ve X4 GPL ghostscript yamalarını vede corel versiyonlarında ai, eps vs. dosyalarını açma, oluşan sorunlar ve çözümleri konularını içeren bir paylaşımım olacak......

Corel'i kurarken hiç öyle bir şeye dikkat etmemiştim. Bazen ben de sıkıntı yaşıyorum ai dosyalarında. Sonradan eklenebilir bir yama olması sevindirdi beni. Bekliyorum Murat Abi.:)
Teşekkürler.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
konu paylaşımı gerçekleştiğinde burayada ilgili konunun linkini veririm, sıkıntı çeken arkadaşlara faydalı olabilmek için......

ertares

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
.ai uzantılı dosyayı İllustrator 8 formatında kaydediyorum, corel de sorunsuzca (X4) açıyorum, istediğimi alıyor, gerisine karışmıyorum :)

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
açıkçası ben Ghost Script'i farklı bir maksatla kullanıyordum ama ... bak meğer bu işlere de yarıyomuş...

atdonmez

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ewet gerçekten doğru bu iletiyi işaretlemek gerekiyor..

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
corel'de açmasınız olmuyo mu? işleri pdf isteseniz ve gönderseniz, bir çok başarılı pdf montaj programlarından birini kullansanız, tasarımcıların işlerini program hatalaları yüzünden bozmasanız, risk almasınız, bi sıkıntı olduğunuda ne geldiyse onu bastım diyebilseniz dünya daha güzel bir yer olmaz mı. olur bence... sonra aynı işi bedavaya tekrar tekrar basmak zorunda da kalmazsınız hem

ademerock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım Teşekkür Ettim Ufak Tefek Hatalar Var Ama Sorun Değil Gerçekten İşe Yarıyor *** Problemini Bölece Aşmış Olduk :)

Moderatör tarafında düzenlendi: