Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

In Design Resim Etrafı Yazı

ilkblood

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba,

In Design da gazete tasarımı yapmaya çalışıyorum. Resim etrafına 'text wrap' kullanarak yazı yazdım. Ancak resmin üzerinede yazı yazmam gerekiyor. Hem 'text wrap' yapıp, hemde ayrı bir metni resmin üzerine nasıl yazabilirim? Bir türlü bulamadım.

Teşekkürler şimdiden...

Benzer konular

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar merhaba,

In Design da gazete tasarımı yapmaya çalışıyorum. Resim etrafına 'text wrap' kullanarak yazı yazdım. Ancak resmin üzerinede yazı yazmam gerekiyor. Hem 'text wrap' yapıp, hemde ayrı bir metni resmin üzerine nasıl yazabilirim? Bir türlü bulamadım.

Teşekkürler şimdiden...

Text wrap penceresinin yaninda invert (kucuk kutucuk var) secenegini secersen
tamamdir

ilkblood

🌱Yeni Üye🌱
tamamdir
invert yaptıktan sonra tamamı invert oluyor. resimle anlatayım...

en alttaki yazının resmin etrafını sarması lazım ancak Türkiye diye başlayan satırın (resmin solunda) resmin üzerine çıkması lazım.

ilkblood

🌱Yeni Üye🌱
resmi yükleyemedim ama anlaşıldı sanırım :(

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Convertlemeden yolu elbette vardır bende sorunuzu anlamadım. Yani şöylemi iki resim var yazı birinin çevresinden diğerinin üstünden geçecek?

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bunun bir yolu var, ve oda asagida tekrar ettigim gibidir.
tamamdir.
Neden odur sudur turu arastirmalara giriyorsunuz.
Kaldiki cevabini verdigim her cevap tahmini degil birebir uygulamasidir.
Yani soylede olur boylede olur turunden bir tahmin ve yorum yapmadim. Direk olurunu yazdim.

Iyi calismalar

rkiritoglu

🌱Yeni Üye🌱
Ignore text wrop

Oject>TextFrameOptions'ı seçip açılan panelden Ignore Text Wrap kutucuğunu işaretleyin

ilkblood

🌱Yeni Üye🌱
Bunun bir yolu var, ve oda asagida tekrar ettigim gibidir.
tamamdir.
Neden odur sudur turu arastirmalara giriyorsunuz.
Kaldiki cevabini verdigim her cevap tahmini degil birebir uygulamasidir.
Yani soylede olur boylede olur turunden bir tahmin ve yorum yapmadim. Direk olurunu yazdim.

Iyi calismalar

Sizin söylediğiniz şekilde olmuyor. Yani oluru bu değil. Invert kutucugunu biliyorum fakat benim istediğim işlemi gerçekleştirmiyor. Sanırım ne istediğim anlaşılmadı. Sizin söylediğiniz çok basit birşey onu herkes biliyor zaten.

Bir resim ve 2 ayrı yazı alanı oldugunu düşünün. Yazı alanının biri resmin etrafını sararken, diğer alan yazının üzerinde olmalı. Birerbir uygulayarak belki yardımcı olabilirsiniz.

Teşekkür ederim herkese tekrar...

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
İyi de sorduğunuz soru ile cevap arasında bağıntı yokki o son denilen wrapı metin üzreinde etkisizleştirir. Siz sanki aynı metin üzerine aynı anda 2 etki gibi demişsiniz gibi geldi bana:)

Son düzenleme:

Ibrahimchll

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar... Bir sorum olacaktı benim, yardımcı olursanız çok sevinirim... Bir fotoğrafın üzerindeki siyah alana fotoğraftaki şahsın yüzünün üstüne gelmeyecek şekilde yazı yazmak istiyorum... Yani fotoğrafın arka fonu siyah diyelim... Ben bu alana, adamın yüzünün hatlarını geçmeyecek şekilde yazı yazmak istiyorum. Bu en kolay nasıl yapabilirim acaba? Teşekkürler...

ahemsa1

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler

Oject>TextFrameOptions'ı seçip açılan panelden Ignore Text Wrap kutucuğunu işaretleyin

Teşekkürler her ne kadar yanıtın üzerinden 8 sene geçmiş olsa da aradığım şeyin cevabını vermişsin valla bayadır arıyordum bulamamıştım çok sağol :D