Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesgn programında lpı ayarlama (tram)

jelik

🌱Yeni Üye🌱
İndesgn'de gazete tasarımlarını yapıyorum. Fakat freehand programındaki gibi tram değerlerini ayarlamak istiyorum... Yani çıktı alırken lpı değerleriyle oynamak istiyorum fakat print penceresinde lpı değeri aktif durumda değil... Yardımcı olursanız çok sevinirim...

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
lpi penceresinin aktif olması için yazıcınızın postscript özellikli olması gerekli diye biliyorum. ardından şu menüdeki frequency yeri açılacaktır ve verdiğiniz değerin fazlalığına göre çıkışlar daha net veya daha tramlı olacaktır.

jelik

🌱Yeni Üye🌱
Hmm.. Ben yapamıyorum sanıyordum..
Yazıcı bölümünden Adobe PDF seçtiğim zaman çıktı almıyor.. Onun için yazıcıyı mı değiştirmemiz lazım... ?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
kullandığınız yazıcının Postscript donanımı yoksa o ayarı vermezsiniz. Bunun yerine Tram atacağınız dolguyu Multply seçip "%" değeri vererek istediğiniz değeri vererek sorunu çözebilirsiniz. Yok daha komplike işler yapacaksanız PS sahibi bir printer kullanmalısınız.

atmxeon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
t.me
TRAM ve POSTSCRIPT

kullandığınız yazıcının Postscript donanımı yoksa o ayarı vermezsiniz. Bunun yerine Tram atacağınız dolguyu Multply seçip "%" değeri vererek istediğiniz değeri vererek sorunu çözebilirsiniz. Yok daha komplike işler yapacaksanız PS sahibi bir printer kullanmalısınız.

Şöyleki şu anda kullandığım yazıcı HP 500 serisi Lazerjet, Quark ile tram ayarları yapbiliyorken indesignde bu girişler pasif. Eğer yazıcı ile ilgili olsaydı bence quark'ta veremezdi!. Bence bu işin farklı bir çözümü var. Bende araştırıyorum.