Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İnDesign Hyphenation ayarları

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
Arkadaşlar merhaba

forumda aradım ama tam anlamıyla soruma yanıt olabilcek birşey bulamadım. varsa ve de ben bulamadıysam da yöneticelerden özür diliyorum.

Bir dergi hazırlarken karşılaşıyorum bu sorun da. varsayalım bir haber metnini wordten kopyalayarak ekliorum. hyphenation yapmasını istiyorum dili de türkçe olarak ayarlıyorum. (resim olarak bulamadım şimdi aklıma geldiği için soruyorum)
satır sonuna sığabilecek de olsa cümle devam ettiği için kelimeyi bölüyor yada bir hece daha sığabilecek alan var ama onu bir önceki hecen bölüyor. bu durumda da görüntü olarak kötü bir görüntü oluyor. sığabileceğini nerden biliyorsun diye soracak olursanız onu da şöyle anlatayım. bir iki hece geriden kesiyor dedim ya bir iki hece ilerliyp enter ile bölüyorum alt satıra atıyorum o zaman düzeliyor o bir iki heceyi üst satıra alıyor. (umarım anlatabilmişimdir:angel:)bazı yerleri mecburen bu şekilde yapmak zorunda kalıyorum. aşağıda eklediğim resimdeki ayarlar bölümündeki doğru yada en iyi sonuç verecek ayarları bana anlatabilir misiniz?

95749460.jpg