Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign PDF sorunu Acil müdahale lütfen!

Pınar Şimşek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,
Indesign'da pdfe çevirmeye çalışıyorum fakat ne ofset baskı için ne de çıktı alabilmek için pdfe dönmüyor hata ise "Cannot save to file because it is in use by one or more background task" ve "the preset specifies that some fonts are not embedded this application always embeds" bu iki hatayıda veriyor. Bilen varsa çözümü lütfen yardımcı olsun dergi baskı için bekliyor.!!

Benzer konular

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
google çeviri yaptım
Bir veya daha fazla arka plan görevi tarafından kullanımda olduğundan dosya kaydedilemiyor

galiba arkaplan fazla yerleşmişsin yada başka işlem çalışıyorsa kaydetmiyor olabilir açık programları kapatıp deneyin istersen

prometheus2000

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anladıgım kadarıyla sayfada kullandıgın resimler embed edilmemis..

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
şimdi farkettim
"the preset specifies that some fonts are not embedded this application always embeds

"önceden belirlenmiş bazı fontlar gömülü olmadığını belirten bu uygulamayı her zaman gömer"
sanırım fontları gömülmesi lazım

hakanyeles

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
teserrart.spaces.live.com
aynı sorunla ben de karşılaştım font gömme olayına ek olarak, çalışmanın pdf e dönüşmesi zaman alabilir. Bu da sağ dock larda arka plan görevlerinden takip edilebilir.

Pınar Şimşek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet pdfe çevirme süresinden dolayı oluyormuş cs5 te bu şekilde cs4 te daha önce karşılaşmamıştım. Yaklaşık 15-20 dakika beklemek gerekiyor. Beklemeden tekrar pdfe çevirince hata meydana çıkıyor. Teşekkür ederim cevaplar için.

erginvrc

🌱Yeni Üye🌱
çözümü nedir

çözümü nedir sarı ünlem yanıyor yanında:wink:

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar aynı sorun bende de var . bu ünlem işareti nedir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.. malesef forum da buna benzer sorunlar olmasına rağmen net bir cevap bulamadım.

golliath

🌱Yeni Üye🌱
indesign'da pdf alırken window menüsünden Utilities/Background Task tıklamanız gerekir. Bunu yapmanızın amacı pdf alma esnasında ilerlemeyi görmek ve kayıtlı olmayan fontlar varsa bunları görebilmektir. Bazı fontlar için izin vermez, bazıları için uyarıda bulunur. Devam et dediğinizde devam eder, eğer izin vermez ve pdf alma işlemini durdurursa ilgili fontu değiştirmeniz gerekir.

zaferia

🌱Yeni Üye🌱
Bu benimde başıma geldi yapacağın tek şey indesign de ilk önce package yapıp sonra dökümanı ordan açman gerekecek. Dökümünı packageden açtıktan sonra baskı PDF'ini burdan hazırla 5 dakikada 72 sayfalık çalışmayı PDF çevirdi.
Bunun hızlı olmasındaki sebebi bence linkler çok karışık yerlerde ise bir araya gelip toplanması gerektiğinin göstergesi bence :)

aragon_987

🌱Yeni Üye🌱
Mesaj 1 ay önce yazılmış ama hala sorun devam ediyorsa yardımcı olayım. Bu hatayı vermesinin temel nedeni kullanılan fontların embed izinli olmaması. Tek ve kesin çözümü ise kullanılan fontlara embed izinleri vermelisin. Font lab studio diye bir font düzenleme programı var. İlgili fontu bu programla açıp gerekli izinleri verip tekrar kaydeder ve font klasöründeki orjinal font ile yeni kaydettiğin fontu değiştirirsen sorun hallolacaktır. Font programının kullanımını yapamazsanız yazarsınız yardımcı olurum. Yada fontu gönderirseniz ben düzenler geri gönderirim...

altugsedat

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler tamda senin söylemiş olduğun problem vardı. Çözdüm. Yardımlarınız için teşekkürler..

already

🌱Yeni Üye🌱
Mesaj 1 ay önce yazılmış ama hala sorun devam ediyorsa yardımcı olayım. Bu hatayı vermesinin temel nedeni kullanılan fontların embed izinli olmaması. Tek ve kesin çözümü ise kullanılan fontlara embed izinleri vermelisin. Font lab studio diye bir font düzenleme programı var. İlgili fontu bu programla açıp gerekli izinleri verip tekrar kaydeder ve font klasöründeki orjinal font ile yeni kaydettiğin fontu değiştirirsen sorun hallolacaktır. Font programının kullanımını yapamazsanız yazarsınız yardımcı olurum. Yada fontu gönderirseniz ben düzenler geri gönderirim...

merhaba,çok uzun zaman önce yazmışsınız bu notu fakat ben de tam bu sorunu yaşıyorum şuan.Font Lab ı kurdum fakat ordan fontları nasıl embedleyeceğimi bilemiyorum yardımcı olursanız çokkkk memnun olurum.:(

daimon93

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bu yöntem belki yararlı olabilir ama aynı fontları boş bir dökümanda kaydettiğimde sorun oluşturmuyor :)

Insanity

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben InDesign'de embed diye birşey görmedim. Herkes embed embed diyor ama nasıl yapıldığını söyleyen yok, aslında öyle birşey de yok.

Gelelim PDF olayına. Arkadaşlar InDesign yazıları convert yapmak sıkıntılı.

Convert All Text Outline var işe yarıyor fakat alttan yazı alanı kalıyor.
PDF alınca yine matbaada sıkıntı oluyor font soruyor.

En iyisi Flatting yapın en güzel o şekilde... sorun filan yaşamazsınız.

Evrim35

🌱Yeni Üye🌱
İndesign'de PDF sorunu

Arkadaşlar bende aynı sorunla karşılaştım ve buradaki yorumları okuyarak yapamaya çalıştım. Aynen >Windows tan >Utilities >Background Tasks a tıkladığınızda neden PDF yapmadigini çeviri yaparak bulabilirsiniz. Benim, control panelinde sorun göstermemesine rağmen font sorunu çıktı. Onuda >Type >Find Font yaparak sorun çıkaran fontu tüm belgede degistirdim. Ve sorun çözüldü. Umarım işinize yarar?