Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign Sayfa Silme Sorunu

Hilminet

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar
inDesign'ı kullanmaya yeni başladım, kitap formatı böyle istendiği için. (Normalde Corel ve Ps çalışıyorum). KDY (Kitap yurdu doğrudan yay.) formatını indirdim. Word sayfamı içeri insert ettim. Ama bazı sayfaları silmek istiyorum. Sayfalar panelinde sayfayı siliyorum 1-2 sn sonra sayfa yeniden geliyor.
Mizanpaj/Sayfalar/Sayfa sil yapıyorum yine aynı.
Acaba KDY bir koruma mı koydu şablona yoksa inDesign 2020 uyumlu mu değil?
Forumda arattım bulamadım. Cevaplarsanız sevinirim.
İyi çalışmalar.

Benzer konular

tuuruls

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Word'den içe aktardığınız metin bir bütün olarak (kendi içinde parçalara ayrılabilir ve seçilebilir) gelir. Bunu bölüp her sayfada uygun olarak genişletip daraltabilirsiniz. Dolayısıyla, örneğin bir bütün word'un 5 parça olduğunu varsayalım. 3. parçanın denk geldiği sayfayı sildiğinizde 3. parça otomatik olarak 4. parçanın başına eklenir. Ve 5. parçanın sonunda bir kırmızı + kutucu oluşur ve metnin sığmadığının uyarısını verir.

Sizin sorununuzu Word'den metni silerek çözmeniz gerekmektedir.

Mesajınızdan anladığım kadarıyla sorun bu şekilde, eğer yardımcı olmadıysa lütfen video biçimde gönderin ve inceleyelim.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar
inDesign'ı kullanmaya yeni başladım, kitap formatı böyle istendiği için. (Normalde Corel ve Ps çalışıyorum). KDY (Kitap yurdu doğrudan yay.) formatını indirdim. Word sayfamı içeri insert ettim. Ama bazı sayfaları silmek istiyorum. Sayfalar panelinde sayfayı siliyorum 1-2 sn sonra sayfa yeniden geliyor.
Mizanpaj/Sayfalar/Sayfa sil yapıyorum yine aynı.
Acaba KDY bir koruma mı koydu şablona yoksa inDesign 2020 uyumlu mu değil?
Forumda arattım bulamadım. Cevaplarsanız sevinirim.
İyi çalışmalar.

Üstünden 6 ay geçmiş ama bilgi bilgidir cevaplayalım.

Preferences>Type kısmında Smart Text Reflow kutusu işaretliyse işareti kaldırın.