Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign ve katalog

Remove

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.oksijen.web.tr
Indesign kullanmaya daha bugun başladım.. daha oncelerı illustrator de hazırlıyordum katalogları ama indesign daha profesyonel kesim payları vs vs o yuzden indesign kullanmaya karar verdım suan sorunlarımdan biri transparan resim nasıl atarım ? herhangi bir resim attık dıyelım resımın boyutlarını ps demı ayarlamalıyım yoksa indesign da resım bozulmadan ayarlanıyormu ( ben bulamadım ) yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

Benzer konular

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle InDesign dünyasına hoşgeldin sevgili Remove.

File>Place... komutuyla eklediğin resimler InDesign dökümanına Link olarak bağlanır. Bundan dolayı resimleri düzenleyebilmen için öncelikle Windows>Links komutuyla Links panelini açman gerekir.

Links panelini açtıktan sonra eklediğin resimlerin orada listelendiğini görürsün.
Düzenlemek istediğin resmin üzerine sağ tıkla ve Edit Original tıkla. Resim Photoshop'ta açılacaktır. İstediğin deşiklikleri yapıp kaydettikten sonra resmin son güncel halinin InDesign dökümanına aktarıldığını göreceksin.

Gelelim transparan özelliğine...
Resmini seçtikten sonra Object>Effects>Transparency... komutunu tıkla.
Açılan pencerenin sol tarafında efektlerin isimleri, sağ tarafında da seçili efektin ayarları görüntülenir.

Sol Taraftan Transparency'nin seçili olduğundan emin ol ve sağ taraftan Opacity değerini istediğin gibi ayarlayarak saydamlığı yakala...

İnşallah yardımcı olmuşumdur.