Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign'da hazırlanmıs hazır dergi ve gazete tasarımları lazım!

Zooom

🌱Yeni Üye🌱
Okul projesi icin indesign'da hazırlanmıs gazete ve dergi tasarımları lazım elinde olup paylaşan olursa sevinirim teşekkürler.

Benzer konular

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sadece şablon var dergi için ver mail adresini göndereyim.

afacanadem

🌱Yeni Üye🌱
banada gönderirsen sevinirim xxxxxxxxxxxxx

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zooom

🌱Yeni Üye🌱
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Teşekkürler..

vguner

🌱Yeni Üye🌱
Dergi Şablonu bana da gönderirseniz sevinirim.
Selamlar.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Sadece şablon var dergi için ver mail adresini göndereyim.

Paylaşımlarınızı buradan yapabilirsiniz..

banada gönderirsen sevinirim xxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Teşekkürler..

Dergi Şablonu bana da gönderirseniz sevinirim.
Selamlar.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

İletişim bilgileri veren üyeler:

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forum içerisinde iletişim bilgileri belirli alanlar dışında vermek yasaktır.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence dergi şablonlarınızı dağıtmamalısınız kaldıki hazır kullanılabilir formatta atıyorsunuz. Sizin yıllarca zamanda biriktirdiğiniz tecrübeyle yapılana kişiler hiç emek sarfetmeden sahip oluyor. Derginin şablonu demek sayfa tasarımı, mizanpaj demektir aynı zamanda. Farkınızı bununla ortaya koyarsınız. Ha forma, baskı konularındaki şablonlar olsa sorun değil. Çünkü onlar tamamen teknik bilgi.

Oysaki bu arkadaşların yapacağı tek şey beğendikleri bir dergiyi alıp 30 cm'Lik cetvelle bir kaç ölçüm yapmaktı. Bir dakika bilemedin 2 dakika sürer.

Mesleğimiz elden gidiyor ağlayanı yok:)

vahdetipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.vahdetkarakaya.com
Bence dergi şablonlarınızı dağıtmamalısınız kaldıki hazır kullanılabilir formatta atıyorsunuz. Sizin yıllarca zamanda biriktirdiğiniz tecrübeyle yapılana kişiler hiç emek sarfetmeden sahip oluyor. Derginin şablonu demek sayfa tasarımı, mizanpaj demektir aynı zamanda. Farkınızı bununla ortaya koyarsınız. Ha forma, baskı konularındaki şablonlar olsa sorun değil. Çünkü onlar tamamen teknik bilgi.

Oysaki bu arkadaşların yapacağı tek şey beğendikleri bir dergiyi alıp 30 cm'Lik cetvelle bir kaç ölçüm yapmaktı. Bir dakika bilemedin 2 dakika sürer.

kısmen haklısınız.hazırcılık iyi birşey değil.ama hazır şablonu paylaşmanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum.dediğiniz gibi herkesin bir tarzı vardır.benim tarzımla devam edilmeyecektir heralde:)

sınırsız1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Herkes bildiğini içinde saklar ve kimseyle paylaşmassa 3.dünya ülkesi olmaya devam ederiz

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tasarımı ciddiye almadığımız herşeyi indirip üstüne birşeyler kolajladığımız için tasarımda 3. dünya ülkesi olmaya arkadaşların sayesinde devam edeceğiz.

Exnuc

🌱Yeni Üye🌱

Konu üzerinden aylar geçmiş ama bunu okuyunca dayanamadım.

En basiti. Bu site paylaşım ve eğitim amaçlı bir yer değil mi ? diye sorasım geldi. Onun dışında arkadaş son derece insanllığın getirisi olması gereken yardımseverliğini saçabilirken etrafa kimileride bencilce eleştirilerde bulunup kendisinden başka o işi kimse yapmasın diye fesatlık saçıyor etrafa gerçekten bu çok üzücü...

Dergi tasarımıyla ilgili bir istekte bulundum ve kimse ilgilenmedi. Sanırım bu arkadaşımız gibi sitedekilerin çoğu aynı görüşte. Umarım yanlış düşünüyorumdur.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Üşengeçlik ve işbilmezliğin bizim nezdimizde değeri yoktur. Ayrıca buradaki durumu paylaşım ve yardımseverlikle değil kolaycılık ve başkasının emeğini ciddiye almamakla açıklayabiliriz. Basitçe ne yapılması gerektiğini anlattım halla aylardan beri bu olayı öğrenemediysen ve eline bir cetvel alamıyor ve bir dergiyi ölçemiyorsan daha ne demeli bilemiyorum.

Tasarım paylaşılmaz teknik bilgi paylaşılır. İstersen sen evde otur senin tasarımlarını biz yapalım bunu mu istiyorsun?. Eğer bir mizanpaj örneği çıkartamıyorsan ben daha nediyim. Mizanpaj yapamıyorsan dergi tasrımını hiç yapamazsın. Bunun üzerine şöyle diyebilirsin ee herkes nasıl öğrendi cevap çok basit: Okuduk, izledik, gözlemledik, cetvel aldık, taklitte ettik ama zamanla kendi tarzımızı ortaya çıkarttık bunun yolu budur başkalarının emekleri üstünden iş yapmak değil.

YasinGRFK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Feylesot,
yazdıklarına harfiyen katılıyorum, arkadaşın alınmasına gerek yok samimi bir dille anlatmışsın çözüm yolunu.

Teşekkürler

oreiro

🏆Pro Tasarımcı🏆
Üşengeçlik ve işbilmezliğin bizim nezdimizde değeri yoktur. Ayrıca buradaki durumu paylaşım ve yardımseverlikle değil kolaycılık ve başkasının emeğini ciddiye almamakla açıklayabiliriz. Basitçe ne yapılması gerektiğini anlattım halla aylardan beri bu olayı öğrenemediysen ve eline bir cetvel alamıyor ve bir dergiyi ölçemiyorsan daha ne demeli bilemiyorum.

Tasarım paylaşılmaz teknik bilgi paylaşılır. İstersen sen evde otur senin tasarımlarını biz yapalım bunu mu istiyorsun?. Eğer bir mizanpaj örneği çıkartamıyorsan ben daha nediyim. Mizanpaj yapamıyorsan dergi tasrımını hiç yapamazsın. Bunun üzerine şöyle diyebilirsin ee herkes nasıl öğrendi cevap çok basit: Okuduk, izledik, gözlemledik, cetvel aldık, taklitte ettik ama zamanla kendi tarzımızı ortaya çıkarttık bunun yolu budur başkalarının emekleri üstünden iş yapmak değil.

:alkis: :artipuan:

Exnuc

🌱Yeni Üye🌱

İstisnai durumları düşünmeksizin bu açıklamayı yaptığını umud ediyorum. Evet bazı kısımlarda haklısın ancak benim durumum farklı. Senin bahsettiğin şey sürekli hazır bir şeyleri isteyen üyeler için olabilir ancak şahsım adına ben ilk defa hazır bir şey istedim. Ve amacımın bu alanda uzmanlaşmak olmadığından bahsettim. Bir seferlik kullanım için bir örnek istedim sadece. Hepsi bu :)