Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

iz bırakan filmler

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
V%20for%20Vendetta.JPG

v+for+vendetta

v-for-vendetta-logo-wallpaper-thumbnail.jpg

V-for-Vendetta-v-for-vendetta-524744_1024_768.jpg

V for vendetta

Yüzyıllar boyu demokrat ve libarelleşmenin simgesi olan İngiltere halkının yönetim biçimi, artık uzun bir süreden beri, totaliter, diktatör ve faşist bir şekilde yönetilmektedir.

Diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğini gösterir.

Ne siyasi ne de kişisel özgürlüklerin olduğu bu ortamda aniden ortaya çıkan, ülke yönetimine karşı, absürtlük derecesinde terörist eylemlere kalkışıldığı zannedilen esrarengiz bir figür (V), tüm halkın özgürlüğünü yönetimden geri alarak her şeyi değiştirecektir. Özgürlüğün anlamını bilmeyen genç bir kadını da...

Filimi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
uzak doğu sinemasına sardım şu sıra.
mükemmel yapımlar var hepinize öneririm.

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
blooddiamond.jpg

Gerçek olayları hayal ürünü kahramanlarla anlatan ve yanılmıyorsam 3 ödüllü mükemmel bir yapıt.
Afrikada, değerli madenler için yaşanan savaşı ve eziyetleri konu alıyor.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
afiş koymak zorunlumu bilmiyorum ama karışık tarzlarda iyi bir liste/özet yapabilirim hemen.

• yeopgijeogin geunyeo ( my sassy girl )
kesinlikle kore versiyonu. amerkan yapımı rezalettir. aşk filmlerinden hiç haz etmem ama bu muhteşem ve hatta bizim filmimiz. :)

• the prastige
saplantı dolu muhteşem bir film

• leon
yorum yok, efsane!

• taxi driver
bu da apayrı bir efsane benim için. hatta yağmurdan nefret eden bana bile yağmur yağmasını sevdirmiştir muhteşem repliklerinden biriyle.

• i am sam
zihinsel özürlü 7 yaşındaki çocuk zekasına sahip bir baba ve kızının 8 yaşına geldiğinde yaşadıkları hayatı anlatan çok başarılı bir film.

• into the wild
özgürlük... christopher mccandless'ın biyografisi.
izlemeyen kalmamalı :)

• the mist
oldukça sıkıcı gözüken bir film ta ki son sahnede yaşattığı dumura ve bıraktığı ize kadar

ilk aklıma gelenler. daha çok var hatırladıkça özetlerim ilgisini çeken birileri çıkabilir belki. :)

dt

🌟Usta Tasarımcı🌟
donniedarkox.jpg

bir çoğunuz duymuşunuzdur bu filmi muhtemelen. 2001 yapımı film. bayadır arıyodum en sonunda buldum ve geçenlerde izleme fırsatı buldum. geçenlerde dediğim bi ay oldu en az ve hala gece yattığımda bu film uykumu kaçırıyor :) prestij, akıl defteri gibi başı sonu belli olmayan bulmacalı kafa kurcalayıcı filmlere bayılıyorsanız bu filmi mutlaka bulun izleyin. hala daha filmde ne oldu ne bitti anlamış değilim :)

Son düzenleme:

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
donniedarkox.jpg

bir çoğunuz duymuşunuzdur bu filmi muhtemelen. 2001 yapımı film. bayadır arıyodum en sonunda buldum ve geçenlerde izleme fırsatı buldum. geçenlerde dediğim bi ay oldu en az ve hala gece yattığımda bu film uykumu kaçırıyor :) prestij, akıl defteri gibi başı sonu belli olmayan bulmacalı kafa kurcalayıcı filmlere bayılıyorsanız bu filmi mutlaka bulun izleyin. hala daha filmde ne oldu ne bitti anlamış değilim :)

o filmin büyüsü zaten anlamamak lazım bu filmi. : D
müzikler harika. replik konusunda aşmış filmdir ayrıca. cidden muhteşem replikler var.
artı bu filmin başarısı güzelliği şüphesiz fakat devam filmi olarak çekilen donnienin küçük kız kardeşinin hikayesini anlatan
samantha darko rezalet bir film olmuş. keşke yapımcılar böyle bir maceraya atılmasalarmış.

dt

🌟Usta Tasarımcı🌟
o filmin büyüsü zaten anlamamak lazım bu filmi. : D
müzikler harika. replik konusunda aşmış filmdir ayrıca. cidden muhteşem replikler var.
artı bu filmin başarısı güzelliği şüphesiz fakat devam filmi olarak çekilen donnienin küçük kız kardeşinin hikayesini anlatan
samantha darko rezalet bir film olmuş. keşke yapımcılar böyle bir maceraya atılmasalarmış.

aynen. gary jules mad world parçasını her gece dinler oldum.

graf_ipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayatınızda sizi en çok etkileyen unutamadığınız her izlediğinizde aynı keyfi aldığınız filmi burada tanıtalım.bir numaranızı yazmanızı rica ediyorum elbette çoğumuzun bi çok sevdiği filmler vardır.

leon1la8cn5fs8.jpg

Leon; (Jean Reno) tek insani ilişkisini çiçeğiyle kurabilen, pek konuşmayan, siyah gözlüklerinin ardındaki insanı saklayan bir tetikçi. Matilda; (Natalie Portman) ailesi manyak bir narkotik polisi tarafından katledilen 12 yaşında bir kız. Ve tetikçiyi himaye eden bir mafya babası. Ailesini kaybeden Matilda kapı komşusu Leon'a sığınıyor, tetikçiye aşık oluyor ancak bir süre sonra Stansfield'la (Gary Oldman) karşılaşıyor. Sicilini kirletmeye niyeti olmayan Stansfield, New York Polis Teşkilatıyla birlikte bu iki temiz insanı öldürmek için ant içiyor.

Kesinlikle tek geçiyorum bu filmi defalarca izledim:):)

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
00poster.jpg

Başka bir zamandan ve başka bir ülkeden gelen konuklar, şimdiki zamanda epey ilginç maceralara karışırlar...
Bir 12. yüzyıl şövalyesi olan Thibault sevdiği lady ile evlenmek üzeredir. Fakat onları engelleyen olaylar yüzünden bu gerçekleşmez. Tek çaresi büyücünün yaptığı bir büyü ile geri giderek olayları düzeltmektir.
Ancak Kont Thibault ve hizmetkarı André büyücülerinin yaptığı hatalı bir iksir yüzünden 12. yüzyılda geri gitmek isterlerken kendilerini 21. yüzyılda bulurlar. Onlar yalnızca zamana ve mekana değil her şeye Fransızlardır.
yıllık bir yanlışlık eseri günümüz Şikago’sunda iki Ortaçağlı ne yapacaklarını şaşırırlar.
Birbirini izleyen komik olaylar onları gelecekteki torunlarının torunları ile bir araya getirir... Kafası karışmış Thibault torununun torunu Julia ile karşılaşır. Julia nişanlısı Hunter ile evlenme hazırlıkları yapmaktadır. Fakat bu garip ve komik yabancılardan da çok etkilenmiştir. Cesur yürekli Thibault ise bir anda kendi zamanına geri dönmesi gerektiğini anlar. Yoksa bütün bunlar olmayacak, asil soyu devam etmeyecek, kendi zamanında bıraktığı sevgilisiyle evlenmezse asla Julia gibi bir torunu da olmayacaktır...

1993 Fransız yapımı “Les Visiteurs” filminin Amerikan versiyonu olarak adlandırılabilecek “Just Visiting”in başrollerinde Jean Reno, Christian Clavier ve Christina Applegate gibi isimler var.

Yönetmenliğini Jean Marie Poire’nin yaptığı filmin yapımcılığı ise Patrice Ledoux üstleniyor.

“Just Visiting- Çılgın Konuklar” 1993 yılında yapılan ve bir blockbuster komedi olan “Les Visiteurs” filminin yeniden güncellenmesi. İlk filmde de başrolleri Jean Reno ve Christian Clavier paylaşmış ve yönetmenliği Jean-Marie Poire (kimi zaman Jean Marie Gaubert adını da kullanıyor) yapmıştı. O zaman da Türkiye sinemalarına gelen film, maalesef dil handikapları yüzünden yeterince anlaşılamamıştı. Çünkü Orta Çağ’dan gelen Şövalye ve uşağı, o zamanın Fransızcası ile bir hayli komik konuşmuşlar, bu espriler de ancak Fransızca bilenlerce anlaşılmıştı.

Filmin yaratıcıları olan senarist ve oyuncu Christian Clavier, aktör Jean Reno, yönetmen Jean -Marie Poire (Gaubert) ve yapımcı Patrice Ledoux filmin tekrar yapımı konusunda yapımcılarla hem fikir olmuşlar. Bu kez diğer adaptasyonlardan farklı olarak yapımcılar başrolleri filme renk ve kalite katan iki usta Fransız oyuncuya teslim etmişler ama geri kalan oyuncuları Hollywood yıldızlarından seçmeyi uygun görmüşler.

Senaristler için ise farklı olan bu kez iki yabancının kendilerini sadece yanlış bir zamanda değil aynı zamanda yanlış bir ülkede ve kültürde bulmalarını sağlamak olmuş. Zira bu durum bir önceki filmden daha abartılı bir komedyalar silsilesi getirecekmiş. Sizce bu isteksiz göçmenlerin modern Amerika’da halleri çok daha komik olmaz mı? Filmin karakterlerinin de senaryo da benzeri şekilde etkilenecektir. Örneğin Clavier’in canlandırdığı karakter olan sadık uşak André bu kez özgürlük ve eşitlik gibi hiç tanımadığı kavramlarla karşı karşıya kalacaktır.

Çekimlerinin büyük kısmı Şikago’da Congress Plaza’da gerçekleştirilmiş. 11 hafta süren ilk bölümlerin çekiminin ardından ekip İngiltere’ye giderek 8 hafta süren tamamlayıcı setleri çekmiş. Filmin tümü ise oldukça kalabalık kadro hazırlanan 400 sette tam 5 ayda bitirilmiş.

Yönetmen : Jean-Marie Poiré
Senaryo : Jean-Marie Poiré, Christian Clavier
Oyuncular : Jean Reno, Christian Clavier, Christina Applegate, Matt Ross, Bridgette Wilson
Filmin Türü : Komedi, Fantastik
Orijinal Adı : Just Visiting
Yapımcı Firma : Gaumont [fr]
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : Fransa/ABD
Orijinal Dili : Fransızca/İngilizce

çok güzel bi konu olmuş.aklımda çok var ama en güldüreni eklemek istedim.her seferinde aynı keyif.

Ahmet Gezer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ahmetgezer.net
amistad-DVDcover.jpg

" Amistad 1997 yılında yapılmış yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı, konusu gerçek bir olaya dayanan bir Hollywood yapımı sinema filmi. 1839 yılında yaşanmış olan zenci köleleri taşıyan aynı adlı gemide kölelerin çıkardığı isyan sonrası yaşananlar konu edilir.

1830'ların ABD'sinde sanayileşme yanlısı kölelik karşıtları ile güneyli toprak sahiplerinden oluşan kölelik yanlıları arasında hızla yükselen ve ilerleyen yıllarda Amerikan İç Savaşı'na yol açacak olan gerginliği işleyen bir filmdir." Wikipedia.

İzlenmesi gereken bir film sadece filmmiş gözüyle bakmamak lazım aynı zamanda gerçekleri anlatan mükemmel bir baş yapıt. Filmin en etkileyici sahnesi tek kelime ingilizce bilmeyen tutsakların Give Us Freedom şeklinde bağırdıkları mahkeme sahnesi muhakkak izleyin.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Fight Club (1999)

Kurgu: Anlatıcı olarak geçen Edward Norton sıradan bir iş adamıdır. Bir iş toplantısından evine giderken kendisinden çok daha ilginç bir insan olan Tyler Durden ile arkadaş olur ki, bu olay da ikisinin bir yeraltı boks organizasyonu kurmalarına yol açar.

• Beğen
Tepkiler: Nur

elifex

🌟Usta Tasarımcı🌟
milyoner-film-afis.jpg

Jamal Malik, Mumbai’nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan’da katıldığı “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır. Ama şova ara verildiğinde, bir sokak çocuğunun bu kadar büyük başarıyı ancak hileyle kazanabileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Suçsuzluğunu kanıtlamak için yaşamını anlatmaya başlar.

Yönetmen : Danny Boyle, Loveleen Tandan
Senaryo : Simon Beaufoy, Vikas Swarup
Oyuncular : Dev Patel, Anil Kapoor, Saurabh Shukla, Rajendranath Zutshi, Jeneva Talwar
Filmin Türü : Suç, Drama
Orijinal Adı : Slumdog Millionaire
Yapımcı Firma : Celador Films
Yapım Yılı : 2008
Yapım Ülkesi : İngiltere, ABD
Orijinal Dili : İngilizce, Hintçe
Filmin Süresi : 120 dakika
Resmi Sitesi : https://www.slumdogmillionairem..
Dağıtıcı Firma : Chantier Films
Vizyon Tarihi : 27.02.2009

benjamin_button.jpg

Yapım:2007 ~ ABD, Fransa, Hindistan, İngiltere
Tür:Aile, Biyografi, Dram, Fantastik, Gerilim, Gizem, Romantik
Yönetmen:David Fincher
Senaryo:Eric Roth, Robin Swicord Senaryo (Kitap):Eric Roth, F. Scott Fitzgerald
Yapımcı:Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Jim Davidson, Cameron Cash, Cean Chaffin
Görüntü Yönetmeni:Claudio Miranda Müzik:Alexandre Desplat

Film, seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamın hayatını konu alıyor. Benjamin Button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir.
Filmin Konusu Bakımdan Değişik ve İlginç İşleniş Tarzıyla İzlanmeye Değer Bir Fİlm..