Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz..

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
okul müdürü vakkas akıncı :rofl::rofl::rofl:

çizimler gerçekten hoş. özellikle de 1.si. ancak diğer arkadaşlara da yaptığım eleştiriyi yine tekrarlamak istiyorum. gölgelendirme yaparken, çizgilerinizi, en uzun hat boyunca ve formu kafanızda canlandırarak çizmeniz gerek. yani enlemesine düz çizgilerle (tarama) değil de sanki yüzün hatlarını çizermişçesine seyrelterek ya da sıklaştırarak, bastırarak ya da hafif çizgilerle yapmak gerek. örneğin bu tür gölgelendirme saçta mevcut gözüküyorken, suratta "tarama" işine kaçmışsınız.

2. ve 3. çizimler de güzel çizimler ancak desen değiller. onlar daha çok illüstrasyon kategorisinde olabilecek işler.

4. çizimde, 1. çizimle karşılaştırdığımda, sanırım formu oluşturma aşamasında kaldığınızı düşünüyorum. çünkü 1.deki o bitmişlik hissi 4. de yok. 4. de form oturtulmuş ama detaylara girmemişsiniz.

iyi çalışmalar

narcotic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
okul müdürü vakkas akıncı :rofl::rofl::rofl:

çizimler gerçekten hoş. özellikle de 1.si. ancak diğer arkadaşlara da yaptığım eleştiriyi yine tekrarlamak istiyorum. gölgelendirme yaparken, çizgilerinizi, en uzun hat boyunca ve formu kafanızda canlandırarak çizmeniz gerek. yani enlemesine düz çizgilerle (tarama) değil de sanki yüzün hatlarını çizermişçesine seyrelterek ya da sıklaştırarak, bastırarak ya da hafif çizgilerle yapmak gerek. örneğin bu tür gölgelendirme saçta mevcut gözüküyorken, suratta "tarama" işine kaçmışsınız.

2. ve 3. çizimler de güzel çizimler ancak desen değiller. onlar daha çok illüstrasyon kategorisinde olabilecek işler.

4. çizimde, 1. çizimle karşılaştırdığımda, sanırım formu oluşturma aşamasında kaldığınızı düşünüyorum. çünkü 1.deki o bitmişlik hissi 4. de yok. 4. de form oturtulmuş ama detaylara girmemişsiniz.

iyi çalışmalar

vakkas hocada çıkmış orada :) :) hem paradan hemde ağaçlarımızın korunması açısından bi yüzü kullanılmış olan a4 kağıtlardan bi eskiz defteri oluşturdum kendime..fotokopinin diğer yüzüde okul müdürünün bi dosyasıymış anlaşılan :):) önerilerinizi dikkate alacağım kesinlikle ve çok doğru bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim...2.3. ve 4. çizimleri zaten otobüs yolculuğu sırasında çizdim..malumunuzdur ki yolculuk esnasında en fazla bu kadar çizilebiliyor..zaten onları eskiz olarak değerlendirmiştim..

yorumunuz için çok teşekkür ederim...

ahmetbarin

🏆Pro Tasarımcı🏆
Güzel çalışmalar emeğinize sağlık.

Zel Celal'in kalemi yazar levh-i mahfuz okunamaz!!!
ahmetbarin

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Elinize sağlık çizimler oldukça güzel başarınızın devamını dilerim.

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Eline sağlık, özellikle birincisi çok güzel