Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalem Çalışmalarım

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar Merhabalar...
Karakalem çalışmalarımı sizinle paylaşmak istiyorum.
Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.
(NOt:tarayıcı vasıtasıyla bilgisayara aktarıldığı için; oluşan kompozisyon ve tonlama eksikliklerini lütfen göz ardı etmeyin :wink:
Üstüme çok gelmeyin :D Beni üzmeyin :D :D )
(Not2:Resimler; internetten indirilen referans resimlerden bakılarak çizilmiştir yani imgesel değil; röprodüksiyondur.Yalnızca el ve sigara paketi bakarak (model alınarak) çizilmiştir.)
Saygılar

bacak.jpg

bikinilikz.jpg

57150537.jpg

oturankz.jpg

sigara.jpg

yarmyz.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Canım benim inanılmaz büyük yüklemişsin :S
En üsteki çalışma hala açılacak

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Canım benim kesinlikle haklısın :(
Ama tarayıcı ile tarattım ; doğal olarak tif kaydediyor.Sonra corelde jpg ye çevirdim ancak bu kadar küçüldü :(
Başka nasıl yapabilirim bilmiyorum ki... :worried:
Zaten çok küçük olursa da veri kaybı olmaz mı?

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Tarayaıcı neden doğal olarak tıf kayt etsinki
Dpi'çok yüksek o yuzden çok geç yükleniyor
Boyutta öyle

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Orantılamalarda çok fazla hatalar var
Kollar ve göğüsler çok kötü
insan vucudu çalışmaları incelemelisiniz
Çizgileri özgür kullanmamışsınız.
Dış hatları çizilip üzerine gölgelendirme yapmış gibi gözüküyor
Gölgelendirmeler de karalama olarak duruyor
Biraz daha özenirseniz çok daha iyi çalışmalar yapabilirsiniz.
Ve çalışmaları çok büyük eklemişsiniz foruma çok zor açılıyor .
Kolay gelsin :)

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
yani bir çalışma bu kadar buyuk yüklenir daha da yüklenmez zaten :D

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmaları biraz düşük yükleseniz 15 dk.'dır bekliyorum ama henüz tamamı açılmadı bile..

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yasemin gerekli yorumları yapmış ona ek olarak sigara paketi için bir yorumum olucak doğada hiçbir objenin etrafında bordürler ve hareler yok.
Kenar bitimlerini tonlama ve gölgelendirme ile yapsan daha doğru olacaktır.Emeğine sağlık..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kusura bakmayın arkadaşlar; bilgisayarım biraz yavaş çalıştığı için geçiktirdim ama büyük yükleme porblemini düzelttim.
Rica etsem tekrar bakıp; yorumlayabilir misiniz?
Saygılar

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok anlamam ama yinede gördüğüm kadar yorumlamak isterim.
Bazı çalışmalarda dış hatlar çok keskin.
Orantı hataları var.
Yüz ve göğüs bölgesindeki orantısızlık en büyük örnek.
Gölgelendirmeler benimd ehoşuna gitmedi, daha yumuşak çalışmalısın.

Devamını ve daha iyilerini görmek dileğiyle.
Eline sağlık.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum :wink:
Göğüs orantısızlıklarından bahsetmişsiniz evet haklısınız biraz büyükler :)
Ama referans aldığım resimlerin hepsi zaten o şekilde idi; ama ben de biraz abartmış olabilirim o ayrı :D
Peki iyi yönleri var mı?

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Üstüme çok gelmeyin Beni üzmeyin demişsiniz bence böle bir tabirle gerçek yorumlar alamasınız ben şahsen ilk okudugunmda ve çalışmalarımı gördüğümde üzerimde baskı hissettim çalışmanız hakkında gerçek düşüncelerimi yapıpı yapmam ikilemine düştüm..

Çalışmayı tekrar yuklemenız yapılan yorumların tekrar değerlendirilmesi anlamına gelmez yorum yorumdur. Ki hemen hemen tüm üyelerimiz haklıdır..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
yani bir çalışma bu kadar buyuk yüklenir daha da yüklenmez zaten :D

Çalışmaları biraz düşük yükleseniz 15 dk.'dır bekliyorum ama henüz tamamı açılmadı bile..

Düzeltip tekrar yükledim
Bilginize...

Üstüme çok gelmeyin Beni üzmeyin demişsiniz bence böle bir tabirle gerçek yorumlar alamasınız ben şahsen ilk okudugunmda ve çalışmalarımı gördüğümde üzerimde baskı hissettim çalışmanız hakkında gerçek düşüncelerimi yapıpı yapmam ikilemine düştüm..

Çalışmayı tekrar yuklemenız yapılan yorumların tekrar değerlendirilmesi anlamına gelmez yorum yorumdur. Ki hemen hemen tüm üyelerimiz haklıdır..

Arkadaşlar büyük yüklenmesinden dolayı bakamadıklarını söylemişlerdi; bende çalışmaları küçültüp tekrar yükleyince; artık daha rahat bakabilirsiniz anlamında söyledim.
Beni üzmeyin kısmıda biraz da espiri amaçlı idi :) Ayrıca bazen hepimiz; eleştirirken uslub hatası yapabiliyoruz; amaç birazda bunu engellemekti.Ama bence bu meseleyi uzatmayalım; resimlerim arada kaynasın istemiyorum.Sanırım bende öyle bir cümlü kurmakla hata etmişim :( Artık düzletme şansım da yok ne yazıkki.
Düşüncelerinizi, ayrı ayrı hepinizinkini merak ediyorum.
Amaç da bu değil mi zaten?:wink:
Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin :wink:
Saygılar

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle bir uğraşının olması güzel çalışmalarını bizimle paylaştığın için ayrıca teşekkürler .

Ama çalışmlarında pek fazla estetik bir yön göremedim özellikle kol ve el çizimlerin başarısız olmuş geçişler çok sert ve gölgelendirme konularında problemler var ama daha iyilerini yapabileceğini bildiğim için tebrik ediyorum canım ;)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle bir uğraşının olması güzel çalışmalarını bizimle paylaştığın için ayrıca teşekkürler .

Ama çalışmlarında pek fazla estetik bir yön göremedim özellikle kol ve el çizimlerin başarısız olmuş geçişler çok sert ve gölgelendirme konularında problemler var ama daha iyilerini yapabileceğini bildiğim için tebrik ediyorum canım ;)

Yorumun içn çok teşekkür ediyorum arkadaşım. :wink:
Hatalarımı bir bir görmek iyi oluyor :)
Yalnız kursta hocam en çok gölgelemeleri beğeniyordu; burda ise sizler gölgelerin keskinliğinden bahsettiniz.Bu ikilem bence çalışmaların tarayıcından geçilerek buraya yüklenmesi sırasında oluşan veri kaybından kaynaklanıyor olmalı.Yani çalışmaları kağıt üstünde çıplak gözle görme imkanınız olsa; daha farklı yorumlar olabilirdi.
Ama haklı yönleriniz var; bundan sonra gölgeler konusunda da diğer hatalarda da çok daha dikkatli olacağım...
(gerçi artık çizmiyorum ama çizersem dikkat edeceğim.)
Saygılar

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Çalışmalarında özelliklede yüz hatlarında burun ve vucudundada gögüslerde sorun var çizimde belirli ölçüler vardır bu ölçüleri göz önüne alarak çizersen daha başarılı olursun,gölgelendirmelerdede sorun var saçlar daha özenli gölgelendirilebilirdi saçlarda kullandığın keskin çizgileri boyundada o şekilde kullanmayıp yumuşak geçişler yapabilrsin bu şekilde ten dokusunu daha çok veririr,Emeğine sağlık başarılar .

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmalarında özelliklede yüz hatlarında burun ve vucudundada gögüslerde sorun var çizimde belirli ölçüler vardır bu ölçüleri göz önüne alarak çizersen daha başarılı olursun,gölgelendirmelerdede sorun var saçlar daha özenli gölgelendirilebilirdi saçlarda kullandığın keskin çizgileri boyundada o şekilde kullanmayıp yumuşak geçişler yapabilrsin bu şekilde ten dokusunu daha çok veririr,Emeğine sağlık başarılar .

Güzel yorumun için çok teşekkür ediyorum.
Bundan sonra çizimlerimde dikkate alacağım...
Yalnız ben hala; gölgelerdeki keskinliğin tarayıcı ile yüklenip; siteye uygun hale getirilmesi için; çözünürlük düşürmemden kaynaklandığını düşünüyorum.
Saygılar

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
çalışmalar gayet başarılı adece anotomi ve oran orantı bozuklukları var onlarada dikkat edersen eğer çok güzel çalışmalar çıkartacaksın buna emin ol...
tabi anotomi ve oran orantı öle hemen gelişecek birşey değil onun için sabırlı ol ve çalışmaya devam et...vew gölgelendirmeleri benim tavsiyem çizgisel olarak yap derim...
ellerine emeğine sağlık..:)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çalışmalar gayet başarılı adece anotomi ve oran orantı bozuklukları var onlarada dikkat edersen eğer çok güzel çalışmalar çıkartacaksın buna emin ol...
tabi anotomi ve oran orantı öle hemen gelişecek birşey değil onun için sabırlı ol ve çalışmaya devam et...vew gölgelendirmeleri benim tavsiyem çizgisel olarak yap derim...
ellerine emeğine sağlık..:)

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. :)
Sanırım beğenen ilk kişi siz oldunuz :p
Kayırmıyorsunuzdur umarım :D
Şaka bir yana; Uzun zamandır; elime kalem almıyorum ama tekrar başlamayı düşünüyorum.
Aslında son olarak bir resim daha yapmıştım; bunlardan çok daha büyük ve en başarılısının o olduğunu Hocam söylemişti.Fakat Nu olduğu için yüklemeye çekiniyorum :angel: Admin ' ler bir sakınca görmezse yükleyeceğim, birde onu görün lütfen...
Ya gölgeler konusunda gerekli açıklamaları yaptım :)
Çizgiseller aslında; ya en çok gölgelerimi beğeniyordu Hocam; tarayarak yüklenince böyle oluyor :p

Anatomi hatalarının farkındayım; o da; resim çizerken başından kalkıp uzaktan bakmamaktan kaynaklanıyor :)
Onu bir türlü yapamıyorum, başından kalkınca dikkatim dağılıyor; illa bitiricem yoksa kalkmıyorum :D E öyle olunca da; anatomik yanlışlıkları farkedemiyorum :S
Ama bundan sonra çok dikkatli olacağım...
Tekrar tekrar teşekkür ediyorum...

Saygılar

primogen

🌱Yeni Üye🌱
Bence çocuk yenı ve sizde bu yenlık asamasından geçtiniz fazla yüklenmeyin çünkü herkezzbu ür boyutlardan gecioo çalışmaların güzel bencee ellerine saglık :)