Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

karşı tarafa corel 12 olarak attığım dosyayı corel x4 olarak açamıyorlar neden ?

angelman_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
karşı tarafa corel 12 olarak attığım dosyayı corel x4 olarak açamıyorlar neden ? versiyonuda kurtarıyor yardımcı olursanız sevinirim..üstatlar

yldrmselma

🌱Yeni Üye🌱
corel x4 olarak açabilmeleri için dosyanızı kaydederken versiyon kutucuğunu tıklayın alt taraftadır ordan dosyanızı hangi versiyonda yüklemek istiyor iseniz onu seçin x4 de açabilmelerini sağlamak için ise version 14 ü seçin

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
İş dosyası hatalı kayıt olabilir,
x4 versiyon 12 yi açar herzaman,
farklı isimle tekrar kaydedip yollayın yada
farklı format kaydedin "Illitrator" mesela...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
corel x4 olarak açabilmeleri için dosyanızı kaydederken versiyon kutucuğunu tıklayın alt taraftadır ordan dosyanızı hangi versiyonda yüklemek istiyor iseniz onu seçin x4 de açabilmelerini sağlamak için ise version 14 ü seçin

:) O zaman 13'te açabilmeleri için x4'ten 13'e, 12'de açabilmeleri için x4'ten 12'ye düşürmek gerekir diye gidiyor. Bu kadar sınırlamayın, karşı tarafın coreli x4'ten büyük sürüme sahip olmadığı sürece ve gönderilen çalışma convertli olduğu müddetçe karşı tarafın sorunsuz açması lazım.

Ayrıca karşı taraf hangi programda açmayı deniyor? Corel demişsiniz ama?

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
soruda bir anlaşmazlık var gibime gedli corel x 4 corel 12 yimi açamıyor yoksa corel 12 de corel x4 dosyasımı açılmıyor eğerki corel x4 versiyonu corel 12 olarak kaydediyorsan ve bu açılmıyorsa corele bulaşmış virüslerden kaynaklanan problem olabilir

angelman_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
versiyondan bahsetmiyorum ben 12 kaydediyorum karşı tarafta x4 var açmıyor ?

angelman_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben bu konuyu araştırdım nedeni x4 sorun varmış pc geri tarihe almak gerekiyormuş öyle yorumladılar ama uygulamadım bir gün böyle bir şeyle karşılaşırsanız deneyin..bir şey kaybetmezsiniz..

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
ben bu konuyu araştırdım nedeni x4 sorun varmış pc geri tarihe almak gerekiyormuş öyle yorumladılar ama uygulamadım bir gün böyle bir şeyle karşılaşırsanız deneyin..bir şey kaybetmezsiniz..

(kusura bakmayın affedin ama)
Bence biraz kaba yerlerinden Uydurmuşlar bu yorumlayan kişler...
(uzaklaştırma alabilirim ona rağmen yazmam gerekti bu cevabı)

angelman_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya hangi yolu denesek açmıyor işte isim değişti ,uzantıda değişti,convertte oldu açmıyor

karakayasulo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Anladığım kadarıyla X4 sorunu yaşanıyor yine. Eğer siz işi baskıya gönderiyorsanız size tavsiyem PDF olarak kaydedip gönderin. Bu işten kurtulmanın en kısa yolu bu. Ama değişiklik yapılacaksa bilemem. Bende aynı sorunu yaşadım. PDF yaparak gönderdim baskı sorunumu ortadan kaldırdım.
Eğer dosyada değişiklik yapılacaksa sizde bir corelX4 kurun geçici olarak. karşı tarafın açabilmesi için....

xxcczz

🌱Yeni Üye🌱
corelde zaman zaman buna benzer sorunlar olabiliyor. ama x4 sıkıntılı bi programdı zaten