Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizit Fiyatı Lütfen Yardım...

lagetto17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle Selamun Aleyküm Arkadaşlar...
Grafikerlikte daha gencim.Bi ajansta stajer yaptıktan sonra çalışmaya devam etmekteyim. (17,5 yaşındayım.) Bir akrabam benden kartvizit yapmamı istedi. kendisi demir doğrama işi yapıyor. Logo ve 500 ad. kartvizit + 500 ad. yapışkanlı kartvizit istiyor. Toplam 25-30 baskı oluyor. Benim bastıracağım matbabanın kağıt boyutu 35 x 50 . tabaka başı 1 lira alıyorlar. masrafım 25 ile 30 lira arası. Ne kadar para istemem lazım piyasayı öldürmemem için. Sizin değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
Merhaba elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım sana.

Öncelikle bastıracağın yerin matbaacı olduğundan eminmisin? Çünkü matbaada 25 - 30 adet baskı alamazsın, sadece kalıp ücreti olarak minimum 100 TL ödersin ki daha bunun filmi kağıdı var. O kadar az adetli bir baskıyı matbaada basamazsın bunu bir kere eledik.

Kağıt başına 1 TL alacağını düşünürsek muhtemelen bir dijital baskıcıda alacaksın çıkışları ki orda da kağıt ebatı tutmuyor. Maksimum 31 x 47 olur baskı alanın. 16 - 17 tabaka baskı alman gerekir kartvizit için. Ancak Sticker için de aynı fiyatı verdiklerinden emin ol. Yanlış hatırlamıyorsam sticker ile normal kağıdın arasında biraz fiyat vardı.

Bunları bastıracağın yerle tekrar konuş. Benim tahminim en fazla 40 TL gibi bir maliyeti olacaktır ve senin bu işe (akraban olduğunu düşünerek minimum) 80 TL demen gerekir ki bu bir kazanç değildir, hem bi nebze para kazanır hemde meslektaşlarını üzmemiş olursun.

Fakat hal böyle olunca şöyle de bir durum çıkacak ortaya, o zaman kulaklarımı çınlatırsın. Akrabanla muhtemelen papaz olacaksın. Çünkü piyasa da bu işin toplamda 1000er adedini 50 liraya akrabana yapacağını söyleyen insanlar olmuştur fakat o fiyata da sen bu işi üstlenemezsin.

Peki nasıl oluyorda senin 40 TL ye imal ettiğin ürünü 50 TL ye para kazanarak satabiliyorlar? Piyasada çokça bilinen (özelikle de İstanbul'da) matbaalar 1000 adet kartviziti herşey dahil 6 - 8 TL gibi komik rakamlara baskısını yapıyorlar. Ayrıca da bu kartlarda selefon mevcut. Senin yapacağın kartta böyle bir şey de olmayacak.

Sözün özü ya sende gidip o matbaalarla çalışacaksın ya da akraban kazıklandığını düşünerek aranız açılacak. Bu sonuçta ticari bir durum. Matbaalar daha iyisini daha ucuza yapıyor kim olsa kavga çıkarır.

Sen yine aklına takılan ne varsa sor. Ben rutin buralardayım..

lagetto17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ederim üstadım yorumunuz için sizinde dediğiniz gibi bastıracağım yer dijitalci.
Masrafıma 100%100 koyar veririm. 50 ise 100 alırım. Daha düşüküde piyasayı öldürür saten...
İlgi ve alakana teşekkür ederim..