Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Katalog basımında ki yazım hatası

avaqado

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba, bir firma için katalog tasarlamıştım. Firmada basıma vermiş. Yalnız gönderdiğim kişi yazıları kontrol etmemiş. 2 yerde yazım hatası var. Hatayı kabul ettim ve çözüm sunmam gerekiyor.

Yazım hatası bir harf eksikliğinden oluşuyor. Şöyle ki:

Firma Group --> Fima Group ( r harfi eksik)

Zemin beyaz renk ve kuşe kağıdı. Tek sayfada 2 kere bir harf eksik yazmışım.

Kataloglarda bu yazının üzerine sticker yapıştırsam çirkin bir görüntü oluşur mu? Ya da farklı bir önerisi olan varmı. Sırıtmayacak şekilde.

Yoksa 500 tane katalog yeniden mi basılacak :( 34-24cm ebatlarında. Ve maliyeti oldukça yüksek. Zor durumda kaldım

Lütfen yardım.

tarkanozdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Sadece o sayfa basılabilir!... tekrar cilt yapılabilir. En temizi bu olur.
Eksik değilde fazla olsaydı... çözüm çok...

Son düzenleme:

onresr

🌱Yeni Üye🌱
hatayı sen neden kabul ediyorsun anlamadım? bir firmaya tasarım yapıyorsan tasarımı komple kontrol etmek zorundalar. bütün yazıları kontrol etmelerini senin söylemen lazım. tasarım esnasında ister istemez hatalı yazılabiliyor. bu tarz işlerde sorumluluğu üstünüzden atın. her neyse olan olmus. sticker gibi yöntemleri deneme bile mahvedersin. arkadasında dediği gibi o sayfa basılabilir yada tekrar baskı yaptırcaksın. geçmiş olsun.

victory1

🌱Yeni Üye🌱
zemin beyazsa kolay bi yolla kurtulabilirsin o kataloğu tekrar basıma sok ve matbaacıya o bölgenin üstüne su sekilde baskı yaptır.