Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap Önerisi: Eroinle Dans / Canan Tan

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar 2 gündür elimden bırakamadığım; her gencin mutlaka okuması gereken harika bir kitap bu...
Şuan 317. sayfadayım ve daha bitirmeden bile okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum....
Tesadüfen elime geçen bu kitap; şimdiden en unutulmazlarım arasında yer alıyor...

Kitap bana emanet olmasa elden ele dolaştırmak isterdim :(
Fiyatı 15 TL...
Buna değiyor...
Mutlaka edinin...

eroinledans.jpg

Geçtiğimiz yıllarda “Piraye” adını taşıyan kitabı ile gündeme gelen Canan Tan, bu kez “Eroinle Dans” isimli romanlı ile okurla buluşuyor.

“Eroin konusunda, bilimsel ya da günlük tarzında, pek çok kitap yazıldı. Türk ya da yabancı, günlük tutan eroin bağımlıları, anılarını paylaştılar okurlarla. Bulanık kafalarıyla, edebi kaygı gütmeden, bulutların üzerindeki serüvenlerini anlattılar.
Gerçek anlamda bir “eroin romanı” yazmak isteyişim bundan,” diyor Canan Tan.
“Beyinlerin damağında edebiyat tadını duyarak da okunabilmeliydi eroinin hikayesi... Romandaki karakterlerin hepsi hayal ürünü. Ama yaşadıkları öylesine gerçek ki... Eylül’ü, Dünya’yı ya da Alev’i değilse bile Ayşeleri, Zeynepleri, Özgeleri bulabilirsiniz yakın çevrenizde...”

Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanın iki kahramanı Eylül ve Dünya’nın başına gelenler de bunlardan farklı değil.
Eylül, ailesinin biricik prensesi el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bazen bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Eroinle Dans, hem güçlü bir arkadaşlığı, hem de böylesine güçlü bir arkadaşlığın sonuçlarını anlatıyor.

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Etkisinde kaldığım kitaplardan bir tanesidir...
Bir tutkunun savaşından,bir uçurumun kenarından kalkıp
tekrar hayata tutunmanın öyküsüdür...
paylaşım için teşekkür ederim canım.:)

Son düzenleme:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
canan tan'ın kitaplarını severim,ama bu kitabını okumamiştim,teşekkürler:)

Etkisinde kaldığım kitaplardan bir tanesidir...
Bir tutkunun savaşından,bir uçurumun kenarından kalkıp
tekrar hayata tutunmanın öyküsüdür...
paylaşım için teşekkür ederim canım.:)

Teşekkürler desteğiniz için :)
Son bir kaç sayfa kaldı bitmesine...
Bir kaç gün toparlanabileceğimi sanmıyorum

semaa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet çok güzel, sürükleyici bir kitap. herkese tavsiye ederim

semaa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Rica ederim

angelirde

🌱Yeni Üye🌱
Çok güzel bir kitaptı , esas kız Eylülden ziyade Dünya beni çok etkilemişti.

ReFo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşımda çok övmüşTü bana ve okumam içn bana vermişTi tabi onLarda unuTTm kitabı bi dahada görüşemedik yaLan oLdu okuyamadan bi dahada zor buLuşurz :D

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güzel bir kitaptı , esas kız Eylülden ziyade Dünya beni çok etkilemişti.

Kesinlikle bende aynı şekilde düşünüyorum :)
Onun karşılaştığı zorluklar çok daha zordu ve onu eroine itende bunlardı; sonu ise daha da fenaydı :( O an kitabı fırlatıp atmıştım çok üzüldüm :(
Ama Eylül kadar sorunsuz ve herşeyi olan bir kızın bile eroine yönlenmesi hepimizin önünde bir örnek...
Çok teşekkürler değerli yorumunuz için...

arkadaşımda çok övmüşTü bana ve okumam içn bana vermişTi tabi onLarda unuTTm kitabı bi dahada görüşemedik yaLan oLdu okuyamadan bi dahada zor buLuşurz :D

Bence en yakın kitap evinden de edine bilirsiniz kitabı :wink:
Teşekkürler yorumuz için :)

durukuzu

🌱Yeni Üye🌱
Eroinle dansı okumadım fakat Canan TAN'ın bir yazarlık kişiliği yok bence. Piraye ve En Son Yürekler Ölür kitaplarını okudum.İkisini arka arkaya okuyunca iki kitap arasında fazla benzerlik buldum.Hep aynı tema aristokrat ailelerin kızları ve başlarından geçenler...

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eroinle dansı okumadım fakat Canan TAN'ın bir yazarlık kişiliği yok bence. Piraye ve En Son Yürekler Ölür kitaplarını okudum.İkisini arka arkaya okuyunca iki kitap arasında fazla benzerlik buldum.Hep aynı tema aristokrat ailelerin kızları ve başlarından geçenler...

Yorumuz için teşekkürler
Herkesin düşüncesine saygılıyız...

seytan_crn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eroinle dans bence canan tan'ın farklı bir kitabı ya :s cok güzel cok özel bir kitap oldugunu düşünüyorum baya bi etkisinde kalmıştım normalde kitapları elimde 1ay süründüren ben onu 3gecede bitirdim. kesinlikle tavsiyelere katılıyorum.
yüreğim seni çok sevdi yi okudum mesela bu kadar büyük bir tat alamadım..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
eroinle dans bence canan tan'ın farklı bir kitabı ya :s cok güzel cok özel bir kitap oldugunu düşünüyorum baya bi etkisinde kalmıştım normalde kitapları elimde 1ay süründüren ben onu 3gecede bitirdim. kesinlikle tavsiyelere katılıyorum.
yüreğim seni çok sevdi yi okudum mesela bu kadar büyük bir tat alamadım..

Güzel yorumunuz için teşekkürler
kesinlikle bir çırpıda okunan bir kitap
herkese tavsiye ediyorum