Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap : OSHO / EGO (Yanılsamadan Kurtulmak )

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
rdv44fe2.jpg

Ego (Yanılsamadan Kurtulmak )

Ego ve onun oyunları: Evlilik onun oyunudur, para onun oyunudur, iktidar onun oyunudur. Tüm oyunlar egonun oyunudur. Toplum şu ana kadar oyunlar oynar ve halde kalmıştır; bu, dünyanın her tarafında sürekli devam eden bir olimpiyattır. Herkes yukarıya doğru mücadele ediyor ve diğer herkes onu bacaklarından aşağı çekiyor çünkü Everest'in zirvesinde hepinizin duracağı
kar yer yok.
Seçebilirsin: Ya hayal kırıklığı, acı, mutsuzluk; o zaman egoya tutunmaya,
onu beslemeye devam et. Yahut huzur, sükünet, saadet... Fakat o zaman masumiyetini yeniden kazanmak zorundasın.
Egonu bir kenara fırlat. Tüm egoyu paramparça et. Egoyu yok ederek, kendi özünü keşfedeceksin. Ve bu keşif mümkün olan en muhteşem keşiftir çünkü o mutlak saadete doğru bütünüyle yeni ve kutsal bir yolculuktur...
Ego bir buzdağıdır; onu erit.
Onu, derin sevginin içinde erit,
böylelikle o kaybolsun ve
sen okyanusun parçası haline gel.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Beklediğim paylaşım sonunda geldi :).

Teşekkürler, herkesin okumasını tavsiye ediyorum :). Hatta yazarın diğer kitapları da burada paylaşılırsa memnun olurum.

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Beklediğim paylaşım sonunda geldi :).

Teşekkürler, herkesin okumasını tavsiye ediyorum :). Hatta yazarın diğer kitapları da burada paylaşılırsa memnun olurum.

Osho'nun tüm kitaplarının büyük takipçilerindenim...
kesinlikle okunması gereken bir kitap,teşekkür ederim.
diğer kitaplarınıda bu bölümde paylaşıcam.

Sevgilerimle :angel:

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konunun özellikle takipçisi olacağım o zaman.

"Farkındalık özgürlüktür". :)

Sevgiler size de :).

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer farkındalıkla bir şey yaparsan doğru olmak zorundadır çünkü farkındalıkla hiçbir şeyi yanlış yapamazsın. Ve farkındalık olmadan da herkes tarafından takdir edilen kimi şeyleri çok iyi yapabilirsin.
Ama ben hala ona yanlış diyorum çünkü farkında değilsin. Ve yanlış sebeplerden dolayı yapmış olmalısın. Farkındalık olmadan onların sadece gösteriş, ikiyüzlülük olduğunu biliyorum. Onlar seni yapmacık hale getirir. Seni özgürleştirmezler, seni özgürleştiremezler. Tam tersine seni hapsederler.

OSHO-Farkındalık

"Farkındalık özgürlüktür". Teşekkür ederim :)

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
İlk fırsatta okunacaklar listesine eklendi bile...
Teşekkürler Sinem :)