Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

lapazz TWHA61s HASSASİYETİNDEN BIKTIM

mrhkrkmz

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, daha önce wacom bambo tablet kullanıyordum.duyarlılığı mausedan çok farklı değildi malesef bozuldu. lapaz TWHA61 S aldım daha iyi olduğunu falan okudum tablet büyüklüğü çift kalemi olması avantaj gibi gelmişti.kurulundan sonra hassasiyet ayarı yapmadım masa üstünde nerdeyse herşeyin yerini değiştirdi sildi :( daha sonra ayarları olduğu kadar yaptım. ama bazen özellikle sabahları beni çileden çıkartıyor. kafasına göre takılıyor. sürekli mausede sol tıka basılı bişeyler yapmaya çalıştığınızı düşünün...kendi kendine tıklamalar yapıyor sağ tıkı açıp menüye ulaşmam ölüm oluyor benim için. bazen kafayı yediriyor. ulaşabileceğim site yardım hiçbirşey bulamadım.bilgisayarcı ben hiç kullanmadım kalem dedi.velhasıl yardıma ihtiyacım var lütfennnn

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba ,

Öncelikle yazmış olduğunuz problemlerin sisteminizden mi yoksa tabletten mi kaynaklandığını tespit etmeliyiz

- Bilgisayarınıza wacom sürücüsü kurduysanız çakışma yapmaması için sürücüyü kaldırmalısınız
CD den çıkan sürücüyü kurduysanız güncel sürücüyü aşağıdaki adresten indirmelisiniz
- UC LOGIC
- CCleaner gibi bir programla bilgisayarınızdakı yazılım hatalarını taramalı ve varsa düzeltmelisiniz
Adobe photoshop veya illustrator gibi kullandığınız programların güncellemelerini yapmalısınız
-Artrage gibi bir demo program kurup bu programda yapıp yapmadığına bakabilirsiniz
- Bilgisayarınıa kurulu çok tuşlu mouse veya klavye gibi özel tuşları olan ve sürücüsü tabletinizin yazılımı ile çakışabilecek bişeyler varsa kaldırmalısınız

Tabletinizin kalemlerinin pillerini kontrol ettiğinizi var sayıyorum yapmadıysanız pillerinizi yenileyiniz

Eğer yine istediğiniz sonucu alamazsanız

Satınaldığınız yere burada yazılan denediklerinizin çıktısını alıp gönderirseniz oradan test merkezimize gelecektir .

Umarız yardımcı olmuştur

UC Logic Türkiye

mrhkrkmz

🌱Yeni Üye🌱
wacomu farklı bilgisayarda kullandım,tükleme işlemini içinden çıkan cdden yapıldı.sadece mause kullanıldı bu bilgisayarda. çok teknik işleri bilmediğim için sorun nerden kaynaklı bilemedim. güncel sürücüyü yüklemek istedim ama eroor sayfa açıyor.

verdiğiniz linkten güncellememi yaptım sorun bir parça ortadan kalktı ama bu sefer belirli süre sonra kitleniyor klavye çalışıyor, tablet üzerinde dokunma ile yanan ışık devrede ama hiçbir şekilde hareket etmiyor...taki resetleyene baştan başlatana kadar.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Wacom sürücüsünü belirttiğim gibi kurulum yapmadan kaldırmış olmanız lazım.

Sisteminizdeki yazılım sorunlarının tamamını bilmediğimiz için sorunun tabletten kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamanın en iyi yolu temiz kurulmuş bir bilgisayarda tableti denemeniz olacaktır.

Bundan sonrada lütfen ürünle ilgili şikayetmiş gibi bir başlık açmak yerine soru şeklinde başlık açın biz buradaki tüm konulara görmüş olduğunuz gibi cevap vermeye çalışıyoruz.

Temiz bir sistemde güncel sürücü kurulumu ile denedikten sonra

Bilgilendirirseniz ona göre ilerleriz

UC Logic Türkiye

mrhkrkmz

🌱Yeni Üye🌱
sanırım yazdığımı okumadan cevap vermeye çalışıyorsunuz...
wacomu kurmadığım kullanmadığım bir bilgisayarda bu problemleri çıkartıyor.!!
güncel sürücü kurulumunu verdiğiniz linkten yaptım ama problem bitmediği gibi yaklaşık yarım saatte bir kitlenme yapmaya başladı...reset yapmadan işlem yapmam imkansızdı.güncel sürüm kurulumunu kaldırıp tekrardan cdden kurdum en azından artık sadece hassasiyet sorunu yaşıyorum...

Ayrıca;
"Bundan sonrada lütfen ürünle ilgili şikayetmiş gibi bir başlık açmak yerine soru şeklinde başlık açın biz buradaki tüm konulara görmüş olduğunuz gibi cevap vermeye çalışıyoruz." diye cevap yazarak ben azarlanmış mı oluyorum?
Benim şikayetim neyse o şekilde başlık açtım... hassasiyet sorunundan bıkıp usandım...

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
- "Sorunun nereden kaynaklandığından %100 emin olmadan genel soru şeklinde başlık açmak daha iyi olur" bir öneridir sebebi markamıza olan saygımız ve hassasiyetimizdir.

- Müşteri olarak sizi azarlayacak zihniyette olsak Wacom ve başka markaların sorularına zaman ayırıp cevap vermeyiz amacımız herkese olabildiğince yardımcı olmak bunu diğer konuları inceleyip görebilirsiniz. Hatırlatmaktaki amacımız serzenişte bulunmadan önce kendinizi birazda bizim yerimize koymanız.

- Tabletinizi temiz kurulumlu bir cihazda güncel sürücü ve tüm update leri yapılmış photoshop veya illustrator artrage gibi programlar ile denedikten sonra

Yaptığınız işlemleri bir kağıda çıktı alıp ürünle birlikte satınaldığınız yere gönderebilir ve ürünün teknik servisimizde detaylı incelemesini sağlayabilirsiniz. ( Tüm kutu içeriği ile göndermeyi unutmayın sorun kaleminizde olabilir)

Lütfen denediklerinizi ve PC'nizin işletim sistemini detaylı yazın ki teknik servisimiz daha detaylı incelesin . Aksi halde kısa test yapılacaktır ve sorun servisimizde tekrarlamazsa ürününüz geri gönderilebilir

Umarız yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

mrhkrkmz

🌱Yeni Üye🌱
teknik servisinizin telefonu varmı direk görüşsem .bilgisayarcımızda servis numarasına ulaşamıyor .isterseniz özel msj atın gerçekten çözemiyorum bu problemi...:(

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Teknik servis sadece ürünü nasıl göndereceğiniz konusunda yardımcı olabilir.

Satınaldığınız satış noktasının teknik servisine gönderip ürünün en kısa sürede bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Size anlattığım çözüm yoları neredeyse uzaktan bilgilendirme ile yapılabilecek tüm çözümleri kapsıyor.

Bundan sonrası sisteminizdeki yazılımsal veya donanımsal hatalar yada grafik tabletinizden kaynaklanabileceğinden ötürü cihazın test edilmesi gerekmektedir.

Önceki mesajımda detaylı şekilde belirttiğim gibi denediklerinizi çıktı alıp yada bir A4 kağıda yazıp ürünün yanına ekleyip bizlere ulaştırmalısınız.

Umarız sorununuzu en kısa sürede çözebiliriz.

Hayırlı akşamlar
UC Logic Türkiye

miracikk

🌱Yeni Üye🌱
Lapazz twha61s driver sorunu

Merhaba, yaklaşık 4 yıldır UC Logic Lapazz twha61s tableti kullanıyorum. Ama daha önce hiç driverını yüklemeden kullanmıştım.
Dün gece bilgisayarıma güncelleme geldi güncelleyip normal bir şekilde kapattım, sabah bilgisayarımı açtığımda tabletin algılama sorunu olduğunu fark ettim.
Yani bir photoshop dökümanını açtığımda uzakta yani (zoom yapmadan) çalışırken sorun yok. Fakat zoom yapıp detay çalışmak istediğimde brush'ı sanki mause imleci gibi algılıyor ve sayfayı sağa sola çekiyor. Dolayısıyla çizim veya boyama yapamıyorum.
Onun haricinde, CD'deki driverı yüklediğimde o sorun ortadan kalkıyor fakat bu sefer de basınç hassasiyeti sorunu ortaya çıkıyor. Basınç uygulayamıyorum çizim yaparken.
İnternette pek çok yazı okudum. UC Logic'in kendi sitesindeki driverı indirip kurdum fakat aynı sorun yine devam etti. (Eski sürümü sildikten sonra yenisini indirdim.)
Bu sorun geçmişte yokken neden güncelleme geldikten sonra oldu? Bazı forumlarda Windows ink kapalı olduğu için olduğu yazıyordu. Onu da düzelttim fakat yine bir çözüme ulaşamadım. Lütfen yardımcı olun.

En kısa zamanda dönüş yaparsanız çok mutlu olurum.
Hayırlı günler.
Kadriye Mira Yüksel.

fromdust

🌱Yeni Üye🌱
miracikk aynı sorun bende de var. hatta başka marka tabletlerde de. büyük win10 güncellemesi tablet fonksiyonlarını mahvetti. rezil bir driver desteği olan uc logic de güncel bir driver çıkarmadı.