Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

laser ile resim kazıma

eceplaket

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.eceplaket.com
arkadaşları lazer makinem ile bir bayanın resmini cam ve ahşap üzerine kazımak istiyorum ama bir sonuç alamadım kullandığım lazer programı laser cut 5.1 serisi
hangi formatta nasıl kazıta bilirim resimi yardımcı olursanız sevinirim....:wink:

Benzer konular

taskaldiran

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle cam üzerinde iyi bir sonuç alamazsın bunu baştan söyleyeyim.. ahşaba gelince mdf düşünüyorsan açık renkli mdf bulman lazım yoksa kaliteli kavak kontraplak bulman veyahut çok iyi sonuç almak istiyorsan gül ağacı bulman lazımki malzeme olarak zor bulunan ve pahalı bir malzemedir.program özelliklerine gelince laser cut tan önce kazıyacağın resmi photoshopta bitmap olarak 1 bit kaydetmen gerekiyor siyahbeyaz kaydedeceğin için renklerini biraz açman lazımki detayı daha rahat alabilesin... 300 dpi lık bir resimde çalışman senin için avantaj olacaktır.. lazer cut üzerinde ayar kısmında yardımcı olmam için makine başında telde anlatmam lazım çünkü çok farklı özelliklerde yapabiliyorsan.. ayrıntılı yardım istersen özelde msj at tel nomu vereyim veya sen ver ben arayayım...

Savaş KÖSE

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yueminglazer.com
bir resmi lazerle ahşaba işlemek istiyorum.corelx4 kullanıyorum.makinanın kendi programı artgrave.kısacası lazere gönderme aşamasını bir örnek ile görsel olarak gösterecek bir arkadaş varsa ona duacı olurum.

resim üzerinde Photoshopla bir kaç aşamalı işlem yapılması gerekiyor ondan sonra istenilen sonuç alınıyor

lazerantalya

🌱Yeni Üye🌱
makına dahil tüm sorularına yrdımcı olurum
bende ahsaba cama granite hatta daha bir cok malzemeye bu işi yapıyorum

çılgın_lazerci

🌱Yeni Üye🌱
camda resim kullanmak istiyorsan vektörel resim ii sonuç veriyor denemeni tavsiye ederim

karakayasulo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bende seramik üzerine lazerle foto kazıma yaptım... Ahşap üzerinde de güzel duruyor.... incelemek **************

nejat001

🌱Yeni Üye🌱
bir resmi lazerle ahşaba işlemek istiyorum.corelx4 kullanıyorum.makinanın kendi programı artgrave.kısacası lazere gönderme aşamasını bir örnek ile görsel olarak gösterecek bir arkadaş varsa ona duacı olurum.

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Makinenin yaptığı değil tasarımın hangi şekilde yapıldığını soruyor arkadaşlar.

Çalışmanın hazırlanma aşamasını video olarak paylaşırsanız daha aydınlatıcı olacaktır.

maytel

🌱Yeni Üye🌱
Bu tür işlerde resmin net olması çok önemli.Ben 250 w makinada yaparken
Photoshop ayarları şı şekilde
-Resmi Grayscale yapıyorum
-sonra invert yapıyorum
-sonra belli olmayacak kısımları overlay modunda brush kalemi ile yoğunlaştırıyorum ve baskı yapacağım formatta kaydediyorum.En önemli nokta invert etmek ve brushlamak.

ozkangunes

🌱Yeni Üye🌱
slm bana ulasırsan sana vıdyoları ata bılırım
bu arada cnc ve laserde satsı ve teknık destek verılır

Moderatör tarafında düzenlendi:

ayka90

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar 2011 Modellı Makinelerimizde Jpg Resmi Telefondan , Pcden Veya Baska Bır Aygıttan Attıgınız Zaman Kendısı Program İçerisinde 7sn Sure Icınde Çizip Makineye Gonderıyor . Tum Lazer Ve Yedek Parça İhtiyaçlarınız İçin Bizim ile iletişime Geçebilirsiniz ..

GreenEyes

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dizaynsistem.com
Arkadaşlar Lazer kazıma ile ilgili mdf ve kontraplak önermişsiniz. ben bunlara kazıma yapabiliyorum. fakat benim sorum başka. ağaçta en iyi kesim kalitesini hangi ağaç verir. oyma çalışmak istiyorum ama bu malzemeleri kesmek oldukça güç oluyor. tavsiye edeceğiniz ağaç kaç mm olmalı. 60 watt lazerim var.
Teşekkürler.

koktas

🌱Yeni Üye🌱
Şimşir ağacı çok yumuşaktır tavsiye ederim.

hanslaser

🌱Yeni Üye🌱
Coreller de

Resmi import ile ekrana getirin. (renkli renksiz, önemli değil... gerçek boyutta 72-300 DPi arası olması yeterli)
malzemenize göre ebatlama yapın.
Bitmaps menüsünde mode/blackandwhite 1 bit i seçin
gelen ekranda ön izleme göreceksiniz. genelde ahşap, boyalı metal ve granit için jarvis veya stucki opsiyonu "conversion method dan seçebilirsiniz...
intensity ile de ne kadar tonlama yapmak isterseniz onu ayarlayabilirsiniz.
GCC LaserPRo cihazı olan arkadaşlar 30W lık bir cihaz ile (amerikan tüplüdür cihazlar) %30 power ve %60 hız ile iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

sorularınız için murat(at)laserdunyasi.com

madchemiker

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler
tasarımı bir türlü halledemiyorum.bir kişi nasıl yapılması gerektiğini açıklayabilirmi.

suatam

🌱Yeni Üye🌱
bende laser makınası var satılık istiyen olursa yönlendirirseniz sevinirim resim kazıma yapıyorum programı var bende

hanifee

🌱Yeni Üye🌱
numaranızı bana atabilrmsnz

merhaba numranızı gönderebilirmisin yada mail adresinizi lazer ile ilgli bilgi almak istiyorum sizde