Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Laser Kesim Makinası sorunu, yardım lütfen.

ecevahir

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar arkadaşlar, benim bilen üstadlara bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Ofis olarak kullandığım dairede 150wattlık bir lazer kesim makinası kullanıyorum. Bu makinanın yanında 5200 Chiller denilen bir soğutucu var. Sanırım bu da tam güce geçtiğinde yaklaşık 2000watt çekiyor. Sorunum şu; Chiller tam güce geçtiğinde sanırım çok fazla yük çektiği için voltaj dalgalanması oluyor ve lazer makinası kesintili çalışmaya başlıyor. Hatta geçen gün makinanın kendi güç kaynağındaki sigortası attı. Lazeri aldığım yerdeki usta servo regülatör alman gerek dedi fakat anladığım kadarıyla bu servo regülatörlerin akım düzeltme kapasitesi bana yeterli olmayabilir. Yani voltajı düzeltmesi 1-2 saniye sürüyor sanırım. Online UPSler benim sorunumu çözebilir mi? Çözerse sadece makina ve chilleri bağlamak için kaç kvalık almalıyım. Tavsiye edeceğiniz bir model var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Bir de Chillerin elektriğini makinadan değil de ayrı bir prizden alsam sorun olur mu?

cnckrc

🌱Yeni Üye🌱
4-5KV voltaj regülatörü işinizi görür kanatindeyim. ancak soğutma ünitesi buz dolabı gibi çalışır sürekli çalışmaz ara ara ihtiyaç duyuldukça devreye girer soğutucunuzda arıza olabilir , birde soğutucu hortum bağlantılarınız doğru giriş çıkışa bağlanmamış olabilir , unutulamaması gereken diğer bir konuda soğutucuya koyduğunuz su saf su yada en kötü hazır su olmalıdır. kersinlikle musluk suyu olmamalıdır. JACKAROOK CNC ROUTER |BURSA CNC ROUTER|TURK MALI CNC|CNC ROUTER İMALATI|YERLİ CNC ROUTER| PLAZMA | info@https://www.jackarook.com| +90224 252 04 55 - Cnc Router imalat ve satışı - Profesyonel Otomasyon Sistemleri-cnc makineleri, cnc makinaları, cnc la