Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

LOGO - Özkan Medikal

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corelde son yaptığım logo çalışmam.

yavaş yavaş bütün tasarımları ve logolarımı paylaşacağım.

1_01.jpg

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ve unutmadan font seçimi müşteri ait...

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kusura bakma bence çok kötü olmuş. Nedeni ise eski tip dizaynlara benziyor. Daha modern olabilirdi. Ayrıca ışıklandırmaya anlam veremedim heralde o şekilde kullanılacağını düşünmüyorsundur. Ve de direkt -KAN medikal- olarak algılanıyor. Bence başka alternatifler sunmalısın.

Teşekkürler bizimle paylaştığın için. Umarım eleştirimi iyi yönde algılarsın :)

yldoz

🌱Yeni Üye🌱
Yuvarlak olan köşeler dönünce keskin bi köşe olmuş
beni o rahatsız etti. Belenin değiği gibi birkaç seçenek dehe sunmalısın.

Ama paylaştığın için teşekkürler.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
*belqin eleştirilerinize açık olduğum için koyduğumu belirtmek isterim ve her eleştiriden birşeyler öğrenirim. buna inanırım böyle çalışırım. eleştiriniz içinde teşekkür ederim.

*yldoz müşteriye 5 6 seçenek sundum ancak hiçbirisini beğenmedi.

müşteri çoğu zaman şunu ister. onun istediği olsun kötü olsada. bana göre böyle. örneğin bana Ö harfinin içerisinde Z harfini yerleştir ve yanında KAN harfini yaz ve KAN harfinin altına medikal yaz dedi. Ö'nün içinden dışarı ışıklandırma efekti ver ve sayfa üstten katlanıyor gibi olsun dedi.

Firmamızın fontuda bu ve kırmızı lacivert renklerimiz dedi. şimdi böyle bir isteğe nasıl bir çalışma yapılır ki :)

Şuanda iş yerinde olduğum için banner ve tasarım çalışmalarımı koyamıyorum.. akşam müsayit olduğum zaman tüm banner ve tasarım çalışmalarımı siz GRAFİKERLER.NET ailesi ile paylaşacağım.

( müsayit olduğum taktirde İstanbul/Kartalspor 'a yaptığım 32 sayfalık dergi ve takvim çalışmamıda koyabilirim. )

saygılar. kolay gelsin.

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Şimdi öncelikle bir konuya değinmek istiyorum logoyu çalışırken bir kurumsal kimlk mantığıyla çalışmıyorsanız, Şuna dikkat etmelisiniz bu logodaki ışık ve kıvırma efekti sayesinde bu logo tek renk basıldığında çok kötü bir şey olacaktır.Kartvizitte renkli kullanabilir, broşüründe renkli kullnabilir ama bir matbuu evrak bastıracağı zaman çok renkli bastırmak çok fazla maliyetli olacağı için renkli bastırmayacaktır.Logoları olabildiğince tire çalışmanızı öneriyorum yani renk ayrımı kolaylıkla yapılabilsin.Kurumsal kimlik yaptıran bir firma zaten kendini kanıtlanış büyük bir firma olacağından dolayı zaten maliyet trigromi baskı gibi şeylerle işi olmayacaktır, sorun olmayacaktır.
Logoya gelince ışıklandırma aşırı olmuş logoyu kapamış,daha iyilerini yapabilirsin.En iyisi değiliz, sadece iyi olmaya çalışıyoruz;)

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
KTUKEK arkadaşım problemini anlıyorum müşteri herzaman karışmak ister hatta yanından geçen biri bile karışmak ister şunu böyle yap, böyle olsa daha mı iyi olur diye. Fakat bizler yönlendirici ve ikna etmek konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmak durumundayız. Mesela bu çalışman için baskı problemlerini anlatıp veya diğer kurumsal firmaların logolarını örnek gösterip bu isteğinden vazgeçirtebilirdin.

Başarılar diliyorum.

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
bende sayfa kıvrımına ve ışığa takıldım.sanki arkadan süpriz birşey çıkacak gibi.sanırım müşterin hiç medikal logosu görmemiş.:sad:

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
böyle takıntıları olan müşterilerim benim çok. ya piyasada çoğu kişi böyle yada hepsi beni buluyor :)
*belqin yazından birşeydaha öğrenmiş oldum. "İkna edici olmak ve sorunları anlatmak"

ilginize ve alakanıza teşekkür ederim.
birazdan grafikerler.net adına bir logo çalışması yapıp koymayı düşünüyorum.

* iş yerinde bugün boş'm zamanımı böyle değerlendiriyim. bakalım nasıl birşey çıkartacağım. :)

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
müdür bey geldiği için grafikerler.net çalışmamı akşama bırakıyorum.

herkese mutlu ve iyi günler. akşam görüşmek üzere :)

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım logon hakkında yorum yapmıycam zaten yazan arkadaşlar fazlasıyla yazmış şevkini kırmak istemem bende, neyse sayafanın tamamını okudum en mantıkllı yazıyı BAHTİNUR arkadaşımız yazmış logo çizerken kurumsal kimliği ve firmanın yaptığı etkinliği bi köşeye bırakıp logoyu trigromi değil tire renklerde çalışmamız lazım müşteri acısındanda çok önemli bu parasal açıdan çok sorunlar doğurabiliyo :)

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar logoya yönelik eleştirilere ve tavsiyelere harfiyen katılıyorum.Kendim aynı zamanda matbaa sahibi olduğum için ne gibi zorluklarla karşılaşılacağını (affınıza sığınarak) benden iyi kimse bilemez.Renkli kartvizit yada broşür gibi trigonominin kolay uygulanabileceği işler için sorun yok.Ancak resmi evrak basımlarında kağıt gramajları düşüktür ve bu tip işler %99 oranında gestetner marka tek renk baskı makinelerinde yapılır.Trigonomik bir işin 4 renk olacağını varsayarsak, bu demek oluyor ki düşük gramajdaki kağıt 4 defa baskıya girecek.Bu durum haliyle kağıtta deformasyon ve dalgalanmaya yol açar,renkler tutmaz,baskı kötü sonuçlar doğurur.O yüzden arkadaşların da yazdığı üzere logo tasarımlarında genelde tek renge kolay uyarlanabilecek tarzda tasarımlar yapılması tavsiye edilir.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dediğim gibi; daha öğrenicek çok şeyimiz var.. "grafikerler.net farkı ile" :)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
*belqin eleştirilerinize açık olduğum için koyduğumu belirtmek isterim ve her eleştiriden birşeyler öğrenirim. buna inanırım böyle çalışırım. eleştiriniz içinde teşekkür ederim.

*yldoz müşteriye 5 6 seçenek sundum ancak hiçbirisini beğenmedi.

müşteri çoğu zaman şunu ister. onun istediği olsun kötü olsada. bana göre böyle. örneğin bana Ö harfinin içerisinde Z harfini yerleştir ve yanında KAN harfini yaz ve KAN harfinin altına medikal yaz dedi. Ö'nün içinden dışarı ışıklandırma efekti ver ve sayfa üstten katlanıyor gibi olsun dedi.

Firmamızın fontuda bu ve kırmızı lacivert renklerimiz dedi. şimdi böyle bir isteğe nasıl bir çalışma yapılır ki :)

Şuanda iş yerinde olduğum için banner ve tasarım çalışmalarımı koyamıyorum.. akşam müsayit olduğum zaman tüm banner ve tasarım çalışmalarımı siz GRAFİKERLER.NET ailesi ile paylaşacağım.

( müsayit olduğum taktirde İstanbul/Kartalspor 'a yaptığım 32 sayfalık dergi ve takvim çalışmamıda koyabilirim. )

saygılar. kolay gelsin.

Kaan bunu ben yaptım diye bize neden sunduğunu anlamadım. bu senin değil müsterinin logosu sen sadece onu corelde çizmişsin.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cahit hocam yeni açıldı bu firma ve bana logo yapın. ancak böyle böyle olsun. Ö'nün içinde Z olsun gibi tasarım örnekleri söyledi. bende onlara böyle birşey cıkartmak zorunda kaldım.

kendi logoları vardı da üzerine çizmedim yani :)

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şimdi öncelikle bir konuya değinmek istiyorum logoyu çalışırken bir kurumsal kimlk mantığıyla çalışmıyorsanız, Şuna dikkat etmelisiniz bu logodaki ışık ve kıvırma efekti sayesinde bu logo tek renk basıldığında çok kötü bir şey olacaktır.Kartvizitte renkli kullanabilir, broşüründe renkli kullnabilir ama bir matbuu evrak bastıracağı zaman çok renkli bastırmak çok fazla maliyetli olacağı için renkli bastırmayacaktır.Logoları olabildiğince tire çalışmanızı öneriyorum yani renk ayrımı kolaylıkla yapılabilsin.Kurumsal kimlik yaptıran bir firma zaten kendini kanıtlanış büyük bir firma olacağından dolayı zaten maliyet trigromi baskı gibi şeylerle işi olmayacaktır, sorun olmayacaktır.
Logoya gelince ışıklandırma aşırı olmuş logoyu kapamış,daha iyilerini yapabilirsin.En iyisi değiliz, sadece iyi olmaya çalışıyoruz;)

sana katılıyorum. bir çalışma ya/parken öncelikle bunun baskı kalitesi ve göze hitap edilmesi gerektiğini bilmeli. onun için bence ışık olmamış.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
Müşteri her baskıda aynı sonucu almayı ister. Ama degradeli ve bu şekilde filtre kullanılarak yapılan logolarda bu çok kolay olmuyo malesef. Ve bişey daha böyle bir logo yaptın ve basıldı diyelim seneye bu firmanın işlerini başka bir kişi yaparsa bu da onun için çok kolay olmayacaktır baskı aşamasında. Şimdi aklıma geldi national geographic logosu çok basit gibi gözüksede bence çok güzel herşeyi anlatıyo. Bence sadeliği yakalamak da zordur.

sevcan

🌱Yeni Üye🌱
logo

ben logo hakk?nda baska bir konuya deginmek istiyorum,tamam teknik olmasi(tire,degradesiz vs.)önemli ama daha önemlisi kurumu tanitmasi degilmi!!! yani o parlakligi gözlük firmasi icin kullanabilirsin (tabi baskiya uygun bicimde)yani gözü günesten yada isiktan korur gibi bi mantikla. ama medikal icin anlamsiz bi görsellik.bence önce anlam gerisi tekniktir halledilir