Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mac OS X 10.6.4 'da Freehand yüklenmiyor?

epica

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremgultekin.com
Mac OS X 10.6.4 'da freehand yüklenmiyor. Duyduğuma göre bazı yazılımsal araçlara gerek varmış sistemde.. çözen varmı?

Benzer konular

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Snow Leaopard'a Fh ve benzeri Karbon programlar yüklenemez... Leopard sistem kurmanız gerkli malesef... ya da adobe bi yama çıkarana kadar beklemelisiniz... Ama çıkacağını zannetmiyorum.

epica

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremgultekin.com
evet öyle düşünüyorum ama kullanan varmış? çözen varmış ama o çözeni bulamıyorum :)

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehand 10.5 yada 10.6 li sistemlere yuklenebilmekte ve calısmaktadır.Sadece ilk acılısta register tercihini olusturamadığı icin o dosyayı manuel olarak koymanız gergekmektedir.

googlda FreeHand_MXa_Registration diye arattıgınız zaman bulacaksınız.

HD\Library\Application Support\Macromedia icine yerlestiricemsiniz.

jakaboo

🌱Yeni Üye🌱
10.6.6 da carbonLib hatası alıyorum bir türlü kuramadım

mustafagrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum
HD\Library\Application Support\Macromedia
klasörüne (FreeHand_MXa_Registration) copy yapmama rağmen çalışmıyor.
imac leopard 10.6
bunu aşan arkadaşlar cevap yazsın lütfen...

jakaboo

🌱Yeni Üye🌱
ben lion a geçtim malesef lionda kurulumu kabul etmiyor.

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
arkadaşlar bende lion yükledim bugün ama freehand çalışmıyor nolur bunun bir çözümü olsun :(

neo32

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikturko.net
merveporay bende umuyorum ki freehand lionda çalışsın. Çözüm konusu tamamen adobenin insiyatifine kalmış.. fakat lion sistemde freehand kurulumunu dahi kabul etmiyor. Adobe sağolsun freehand' i istediği hale getirdi ve sonunda gömdü.. başımız sağolsun..

yasinkarakus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar efendim durun sakin olun telaşa gerek yok ....Şimdi söylüyorum mac platformunda windows ortamında çalışan butun programlar calısır.hemde cok basıt gırın google amcada wine for mac diye aratın indirin programı butun exeler çalışsın bu kadar basit bu konuda sanırım bayagı soruny yaşayan var yapamazsanız özelden mesaj atın yardımcı olurum iyi gunler hayırlı calısmalar

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhabalar efendim durun sakin olun telaşa gerek yok ....Şimdi söylüyorum mac platformunda windows ortamında çalışan butun programlar calısır.hemde cok basıt gırın google amcada wine for mac diye aratın indirin programı butun exeler çalışsın bu kadar basit bu konuda sanırım bayagı soruny yaşayan var yapamazsanız özelden mesaj atın yardımcı olurum iyi gunler hayırlı calısmalar

O zaman MacOS'un ne anlamı kalıyor? Lion'da FH kurulumu olanaksız bir durum (en azından şu an için öyle) oysa Apple Snow Leopard'a kadar işletim sistemlerinde rosetta desteğini barındıyordu zaten bu sayede PPC tabanlı bir çok uygulamayı kedigiller serisinde çalıştırabiliyorduk şimdiyse Lion ile birlikte işletim sisteminde rosetta desteği bulunmuyor ve haliyle Freehand gibi bir çok PPC tabanlı programı çalıştırmak mümkün olmuyor. Yinede son makinelerin Lİon yüklü olarak satıldığını düşünürsek ve ille Freehand kullanılması gerekiyorsa o zaman bootcamp yardımıyla HDD'nizde ikinci bir bölüntü oluşturup Win XP yükleyebilirsiniz fakat elinizdeki FH sürümünün windows uyumlu olması gerekliliği ortaya çıkıyor.

Kısaca elinizdeki FH MacOS sürümüyse ve makinenizde Lİon yüklüyse FH ile vedalaşmaktan başka şansınız yok.

yasinkarakus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mac os un zaten bi anlamı yok ki :D mac os=insanların kazıklanması (isim parası verilmesi) basşka birşey değil emin olun

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
mac os un zaten bi anlamı yok ki :D mac os=insanların kazıklanması (isim parası verilmesi) basşka birşey değil emin olun

Bu cevabınızla MacOS'a pek aşina olmadığınız sonucunu çıkarıyorum. yıllarca windows kullandım ve son 12 yıldır macOS kullanıyorum. İkisinin arasında inanın çok fark var.

Konuya son derece önyargılı yaklaştığınız için size uzun uzun macOS'u anlatacak değilim. Windows'unuz la mutluysanız zaten gerisi kimseyi ilgilendirmez tabi aynı şey benim gibi MacOS kullanıcıları içinde geçerli.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
O zaman MacOS'un ne anlamı kalıyor? Lion'da FH kurulumu olanaksız bir durum (en azından şu an için öyle) oysa Apple Snow Leopard'a kadar işletim sistemlerinde rosetta desteğini barındıyordu zaten bu sayede PPC tabanlı bir çok uygulamayı kedigiller serisinde çalıştırabiliyorduk şimdiyse Lion ile birlikte işletim sisteminde rosetta desteği bulunmuyor ve haliyle Freehand gibi bir çok PPC tabanlı programı çalıştırmak mümkün olmuyor. Yinede son makinelerin Lİon yüklü olarak satıldığını düşünürsek ve ille Freehand kullanılması gerekiyorsa o zaman bootcamp yardımıyla HDD'nizde ikinci bir bölüntü oluşturup Win XP yükleyebilirsiniz fakat elinizdeki FH sürümünün windows uyumlu olması gerekliliği ortaya çıkıyor.

Kısaca elinizdeki FH MacOS sürümüyse ve makinenizde Lİon yüklüyse FH ile vedalaşmaktan başka şansınız yok.

Hocam, Artık işletim sistemi yazılımları başka alemlere gidiyor, Özellikle liondaki bulut sistemi buna örnek gösterilebilir. Yani yakın gelecekte tem merkezden tüm multimedya uygulamaları kontrol edilecek, Sunucu tarzı bi kontrolden bahsetmiyorum, listeleme ve içerik ile ilgili bir kontrolden bahsediyorum... Yani akıllı bir evin tek merkezi, kapıları açan, oda sıcaklığını ayarlayan, perdeleri açıp kapayan vs...

Keza Microsoft ta bunun farkında, Win8 bildiğimiz windows tarzının sonu olacak. Registry'e dayanan temel yapı tamamen terkedilecek ve bu güne kadar yazılmış tüm win uygulamaları geride bırakılacak... Şu an microsoftta bunun tartışmaları nerdeyse kanlı bıçaklı halde devam ediyor...

Yani demek istediğim geleneklere bağlı alışkanlıklarımızı terketmek zorundayız. Bunun kaçarı yok, Mac ten kaçsanız, Win 9 a ya da adı herne olacaksa ona toslayacaksınız.

yasinkarakus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu cevabınızla MacOS'a pek aşina olmadığınız sonucunu çıkarıyorum. yıllarca windows kullandım ve son 12 yıldır macOS kullanıyorum. İkisinin arasında inanın çok fark var.

Konuya son derece önyargılı yaklaştığınız için size uzun uzun macOS'u anlatacak değilim. Windows'unuz la mutluysanız zaten gerisi kimseyi ilgilendirmez tabi aynı şey benim gibi MacOS kullanıcıları içinde geçerli.

merhabalar ben sizin kadar uzun suredır olmasada mac kullanıyorum ve arasında dedgınız gıbı cok fark var ornegın yazılım destegı farklılıkları fıyat farklılıkları bır cok yazılımı desteklemedıgı gıbı bı o kadar da pahalı HAKLISINIZ ARASINDA DAGLAR KADAR FARK VAR ((= SAYGILARIMLA MAC LA KALIN MAC EKRANImI DA GONDERIYORUM

ekranresmi2011101014341.png

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
merhabalar ben sizin kadar uzun suredır olmasada mac kullanıyorum ve arasında dedgınız gıbı cok fark var ornegın yazılım destegı farklılıkları fıyat farklılıkları bır cok yazılımı desteklemedıgı gıbı bı o kadar da pahalı HAKLISINIZ ARASINDA DAGLAR KADAR FARK VAR ((= SAYGILARIMLA MAC LA KALIN MAC EKRANImI DA GONDERIYORUM

ekranresmi2011101014341.png

Dedikleriniz doğru özellikle multimedya uygulamalarında windows destek açısından çok önde... Sonuçta windows dünyanın her yerinde "end user" denilen kitleye hitab ediyor... Aslında Windows iyi eğlendiren ama diğer herşeyi idareten yapabilen bir sistem.

Ancak mesele, ekmek kazanmak olduğunda, idareten bir performans bize (mac kullanıcıları) yetmiyor... Zaten yukarıdaki arkadaş ta profesyönel açıdan var olan farklardan bahsediyor...

Sizin bahsettiğiniz farklar bizi pek ilgilendirmiyor. Mesela ben sadece bu bahsettiğiniz uygulamalar için 1 de pc tutuyorum evimde. Güzel oluyor...

yasinkarakus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
birincisi pc siz olmuyor sonuçta ayrı bi pc bulundurdugunuza göre ikinci birşey hadi diyelik ki haklısınız peki ya fiyat konusunda ne demeli ???
ayrıca elimde 3500 liralık bir sistem var ve ben adobe ürünlerinin hepsine gerek mac gerek windows ortamında aynı anda tıkladıgım zaman gayet iyi performan veriyor kiii üzerinde ssd disk yok birde ssd disk olsa kimse yetişemez hızına herneyse şimdi i7 bi mac almaya kalksak yorumunuz ne olacak peki ??? kalitemi diceksiniz onada ??

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Hocam, Oyuna düşkünseniz, PC siz olmaz tabi, Keza ben düşkünüm. Ancak bunun dışında ihtiyaç duyduğunuz herşey MAcos içinde fazlaca mevcut zaten. açıkçası 11 yıldır 10 bin liranın üstüne mal olan workstation PC lerlede da çalıştım Xeon 8 çekirdem mac ile de ki şu an iş yerinde kullandığım mactir... Belirli bir deneyimden yola çıkarak söylüyorum siz 3500 liralık PC nize bi 3500 lira daha harcasanız bile X7 li bir 27" i mac performansını yakalayamazsınız... Bunun bir sürü nedeni vardır ki en önemli neden Windows tur... Neyse herkes bildiği gibi yapsın elbette...

fiyat meselesinden bende nefret ediyorum. sebebi bilkom. MAC ler türkiyede amerikanın 2-3 misli fiyatla satılıyor... Ama bunun sorumlusu apple değil... İthalatçı firma malesef...