Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Matbaa daki en zor iş nedir?

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar daha önce matbağada hiç çalışmamış ama gerekli programlara hakim bir insanın matbaaya geçimnce karşılaşacağı en büyük sorun ne olur sizce matbaada çok detaylı işlemler yapılıyor ama siz sadece grafikerin yapacağı işleri düşünün ve bana bir akıl verin lütfen.Tüm bilgi sahibi arkadaşlara teşekkürler.

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar daha önce matbağada hiç çalışmamış ama gerekli programlara hakim bir insanın matbaaya geçimnce karşılaşacağı en büyük sorun ne olur sizce matbaada çok detaylı işlemler yapılıyor ama siz sadece grafikerin yapacağı işleri düşünün ve bana bir akıl verin lütfen.Tüm bilgi sahibi arkadaşlara teşekkürler.

Matbaada da şu an ajansta yaptığın süreçte tasarımlar yapacaksın bence. Çok farklılık olmayacak. Sadece bir işin yapıbalirliği konusunda daha çok bilgi sahibi olmaya başlayacaksın.
Bu yeni bilgileri kavramak seni sıkıntıya sokabilir o kadar. Zaten onları da sna aktaracak bilgilendirecek arkadaşların olacak matbaada.

prosperity

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet ben de bunu ço merak ediyorum. Keşke daha çok fikir paylaşılsaymış.

Ejder'Graphıc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önceden biryerde çalıştıysanız çok sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. Müşterilerle biraz daha fazla uğraşırsınız o kadar. Tabi patron biraz daha sıkı olabilir ajansa göre..

xcalibur35

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Matbaa ismi yazılması dahi zor bir meslektir. " Matbaa da" yerine bir anlık dalgınlık dahi olsa "Matbağada" yazarsan olay bitmişdir zaten. Geri dönüşümü yoktur.

Gelelim senin sıkıntına, çalışacağın matbaa çok önemli senin tabirin ile grafik programlarına hakim bir insan isen geri kalanı senden tecrübeli bir grafiker tarafından yada reprocu arkadaş tarafından düzenlene bilir. Eğer ufak bir matbaada grafikerlik işlerinin tamamını üstleneceksen biraz işin zor bir hale gelir. Bana göre bir matbaada çalışacaksan öncelikle yardımcı grafiker ihtiyacı olan bir matbaa seçmelisin. Belli bir süre burda idare edip, işin hassas noktalarını öğrendikten sonra sende rahat hareket etmeye başlarsın zaten.